آخرین اخبار ایران و جهان در یک نگاه ۱۰۳۰–یکشنبه ۶خرداد۹۷

آخرین اخبار ایران و جهان در یک نگاه  1. خانم رجوی با درود به جوانان به‌پاخاسته زاهدان عموم جوانان را به حمایت از آنها فراخواند

  2. پنجمین روز اعتصاب رانندگان کامیون در۳۱ استان و ۲۲۴ شهر

  3. عربستان سعودی: خنثی کردن حمله پهپادی شبه نظامیان حوثی


خانم رجوی با درود به جوانان به‌پاخاسته زاهدان عموم جوانان را به حمایت از آنها فراخواند

دبیرخانه شورای ملی مقاومت در یک اطلاعیه اعلام کرد: ‌روز شنبه ۵ خرداد (۲۶مه) دانشجویان دانشگاه آزاد زاهدان در اعتراض به توهین و تحقیر نسبت به هموطنان بلوچ و شعائر اهل سنت دست به تظاهرات زدند و گروههای زیادی از مردم زاهدان نیز با شعار نترسید نترسید ما همه با هم هستیم به این اعتراض پیوستند. خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران، با درود به هموطنان شریف و آزاده بلوچ و دانشجویان و جوانانی که در زاهدان به پا خاسته اند، گفت: ‌ننگ و نفرت بر رژیم آخوندی که منشأ اصلی تبعیض و تفرقه و دشمنی در ایران امروز است. وی عموم جوانان به ویژه در استان سیستان و بلوچستان را به یاری و همبستگی با جوانان و دانشجویان زاهدان فراخواند.

پنجمین روز اعتصاب رانندگان کامیون در۳۱ استان و ۲۲۴ شهر

روز شنبه  رانندگان کامیون پنجمین روز اعتصاب خود را  با قدرت بیشتری پشت سر گذاشتند. این اعتصاب در پنجمین روز خود در ۳۱ استان و ۲۲۴ شهر گسترش یافت. روز شنبه  همچنین رانندگان  280  دستگاه اتوبوس در رباط کریم به اعتصاب

تهران و اصفهان: پیوستن راننده های اسنپ به اعتصاب سراسری رانندگان

رانندگان تاکسی‌های اینترنتی (اسنپ) در تهران و اصفهان، روز شنبه، به اعتصاب سراسری رانندگان کامیون پیوستند. آنها نیز در اعتراض به پایین بودن کرایه و وضعیت نابسامان این شرکت تجمع و اعتصاب  کردند.

خوزستان: ‌وضعیت بحرانی آب   

(0300-1)معاون سازمان آب و برق رژیم در خوزستان اعتراف کرد وضعیت مخازن آبی این استان بحرانی است و  در حال حاضر تنها حدود 30 درصد مخازن این استان آب دارند. هوشنگ حسونی زاده،  گفت: وضعیت مخازن آبی استان خوزستان به رغم بارش‌های اخیر در بالادست؛ همچنان بحرانی است.

عربستان سعودی: خنثی کردن حمله پهپادی  شبه نظامیان  حوثی

 نیروهای ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی با انتشار  یک اطلاعیه اعلام کرد یک فروند پهپاد که در حال نزدیک شدن به فرودگاه ایها eiha در جنوب عربستان بوده، خنثی کرده است. بر اساس این اطلاعیه این  حمله تروریستی خنثی شده و پروازهای فرودگاه به صورت عادی ادامه دارد و  عامل حمله نیز کشته شده است.

لازم به یادآوری است  ماه گذشته نیز شبه نظامیان حوثی  این فرودگاه را با یک پهپاد هدف حمله قرار داده بودند.

عقب نشینی شبه نظامیان حوثی از جبهه‌ ساحل غربی یمن

به گزارش العربیه، همزمان با پیشروی ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن در جبهه ساحل غربی این کشور، شبه نظامیان حوثی دستور عقب نشینی صدها تن از نیروهایشان از جبهه جنگ در منطقه ساحل غربی را صادر کرد ند و آنها را به خطوط پشت جبهه واقع در استان صعده انتقال دادند.  این منبع افزود: «دستور عقب نشینی به شبه نظامیان حوثی‌،  تلاش این شبه نظامیان برای سرپوش گذاشتن بر شکست‌های سنگین و پی در پی است ..