آخرین اخبار ایران و جهان در یک نگاه ۱۲۳۰–یکشنبه ۶خرداد۹۷

آخرین اخبار ایران و جهان در یک نگاه  1. تجمع اعتراضی معلمان حق التدرسی و کارکنان بیمه کشاورزی در مقابل مجلس ارتجاع

  2. عربستان سعودی سفارشات به شرکت‎های آلمانی را در اعتراض به رابطه با رژیم ایران متوقف کرد

  3. خانم رجوی با درود به جوانان به‌پاخاسته زاهدان عموم جوانان را به حمایت از آنها فراخواند


تجمع اعتراضی مقابل مجلس ارتجاع

 صبح امروز یکشنبه  جمعی از معلمان حق‌التدریسی با حضور در مقابل مجلس ارتجاع خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.صبح امروز همچنین جمعی از کارکنان بیمه کشاورزی با تجمع در مقابل مجلس به وضعیت نابسامان معیشتی اعتراض کردند

خانم رجوی با درود به جوانان به‌پاخاسته زاهدان عموم جوانان را به حمایت از آنها فراخواند

دبیرخانه شورای ملی مقاومت در یک اطلاعیه اعلام کرد: ‌روز شنبه ۵ خرداد (۲۶مه) دانشجویان دانشگاه آزاد زاهدان در اعتراض به توهین و تحقیر نسبت به هموطنان بلوچ و شعائر اهل سنت دست به تظاهرات زدند و گروههای زیادی از مردم زاهدان نیز با شعار نترسید نترسید ما همه با هم هستیم به این اعتراض پیوستند. خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران، با درود به هموطنان شریف و آزاده بلوچ و دانشجویان و جوانانی که در زاهدان به پا خاسته اند، گفت: ‌ننگ و نفرت بر رژیم آخوندی که منشأ اصلی تبعیض و تفرقه و دشمنی در ایران امروز است. وی عموم جوانان به ویژه در استان سیستان و بلوچستان را به یاری و همبستگی با جوانان و دانشجویان زاهدان فراخواند.

عربستان سعودی سفارشات به شرکت‎های آلمانی را متوقف کرد

عربستان سعودی سفارشات خود را به شرکت‌های آلمانی متوقف کرد. مجله اشپیگل آلمان گزارش داد: عربستان سعودی به دلیل سیاست حکومت آلمان در خاورمیانه, سفارشات خود را متوقف کرده است. در مجموع حدود ۸۰۰ شرکت آلمانی در عربستان سعودی فعال هستند. دویچه وله نوشت:‌ آلمان همچنان به توافقنامه هسته‌ای با رژیم ایران متعهد  است که این موضوع هم به نحوی تقابل با عربستان سعودی محسوب می‌شود.

کاهش شدید بهای نفت پس از توافق عربستان سعودی، امارات و روسیه

نشست وزیران نفت عربستان سعودی، امارات و روسیه در سنت پترزبورگ و توافق بر سر افزایش میزان تولید و عرضه نفت خام، باعث کاهش بهای آن در بازارهای جهانی شد. بهای نفت برنت یکباره سه درصد کاهش یافت. بهای هر بشکه نفت برنت دریای شمال پس از اعلام توافق سنت ‌پترزبورگ، به ۷۶ دلار و ۴۴ سنت رسید که نسبت به روز پیش از آن کاهشی معادل ۳ درصد داشت.

همبستگی نفتگران صنایع نفت و پتروشیمی  با رانندگان اعتصابی

جمعی از نفتگران صنایع نفت و پتروشیمی ایران  با انتشار بیانیه یی از اعتصاب سراسری رانندگان کامیون حمایت کردند. در قسمتی از این بیانیه آمده است:‌ ما جمعی از پرسنل صنایع نفت و گاز، حمایت خود را از اعتصاب سراسری رانندگان اعلام می کنیم و به مقاومت و اتحاد این عزیزان درود می فرستیم و از حقوق آنان تا آخر دفاع می کنیم.

در این بیانیه همچنین گفته شده است: عده یی از همکاران ما که رانندگان نفتکش و حمل و نقل تولیدات صنایع نفت و گاز هستند در این اعتصاب هم اکنون شرکت داشته و در تمامی مشکلات با سایر رانندگان سهیم هستند

عقب نشینی شبه نظامیان حوثی از جبهه‌ ساحل غربی یمن

به گزارش العربیه، همزمان با پیشروی ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن در جبهه ساحل غربی این کشور، شبه نظامیان حوثی دستور عقب نشینی صدها تن از نیروهایشان از جبهه جنگ در منطقه ساحل غربی را صادر کرد ند و آنها را به خطوط پشت جبهه واقع در استان صعده انتقال دادند.  این منبع افزود: «دستور عقب نشینی به شبه نظامیان حوثی‌،  تلاش این شبه نظامیان برای سرپوش گذاشتن بر شکست‌های سنگین و پی در پی است ..