آخرین اخبار ایران و جهان در یک نگاه ۱۷۳۰–یکشنبه ۶خرداد۹۷

آخرین اخبار ایران و جهان در یک نگاه  1. ششمین روز اعتصاب سراسری رانندگان کامیون

  2. تعطیلی کارخانه سیمان خاش بر اثر اعتصاب کامیون داران

  3. تجمعهای اعتراضی در خوزستان ، گرگان و تهران


ششمین روز اعتصاب سراسری رانندگان

امروز یکشنبه رانندگان کامیون به ششمین روز اعتصاب خود ادامه دادند. این اعتصاب در پنجمین روز خود به ۳۱ استان و ۲۲۴ شهر گسترش یافت.

تعطیلی کارخانه سیمان خاش بر اثر اعتصاب کامیون داران

 امروز یکشنبه کارخانه سیمان خاش در ا ستان سیستان و بلوچستان تعطیل شد. این کارخانه به دنبال اعتصاب سراسری رانندگان حمل و نقل پایانه بار شهرستان خاش به تعطیلی کشیده شد.

تهران:‌پیوستن رانندگان تاکسی به اعتصاب کامیونداران

امروز یکشنبه رانندگان تاکسی در تهران در پاسخ به فراخوان قبلی اعتصاب خود را در همبستگی با اعتصاب کامیونداران و در اعتراض به نرخ کرایه و گرانی لوازم یدکی آغاز کردند. روز گذشته نیز رانندگان تاکسی‌های اینترنتی (اسنپ) در تهران و اصفهان ، به اعتصاب سراسری رانندگان کامیون پیوستند.

اسکای نیوز:اعتصاب رانندگان کامیون، ایران را تقریبا فلج کرده است

(1400-1)تلویزیون اسکای نیوز درگزارشی از اعتصاب کامیونداران ایران گفت: اعتصاب کامیونداران در که ایران را تقریبا فلج کرده یکی از سلسله اعتراضاتی است که رو به گسترش است . در ایران سالهاست که بحرانهای اقتصادی و معیشتی بیشتر شده است و مقامهای این رژیم توان متوقف کردن آنها را نداشته اند . یک کارگزار رژیم در شرکت نفت گفته است:‌ اعتصاب رانندگان کامیون باعث شده تا بسیاری پمپ بنزین ها بسته شوند و در شهرها و استانهای ایران بحرانی واقعی ایجاد شود.

تجمعهای اعتراضی در خوزستان ، گرگان و تهران

 صبح امروز بازنشستگان فولاد خوزستان در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات عقب افتاده در مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی در اهواز تجمع کردند.

در گرگان سیب‌زمینی‌کاران در اعتراض به نرخ بسیار پایین خرید محصولاتشان در میدان بار این شهر تجمع کردند.

صبح امروز همچنین  جمعی از معلمان حق‌التدریسی و جمعی از کارکنان بیمه کشاورزی در مقابل مجلس ارتجاع تجمع کردند

زنجان:‌کشته شدن دو هموطن در اثر جاری شدن سیل

 به دنبال سیل شب گذشته در روستای اندآباد علیا در زنجان متأسفانه دو تن از هموطنان جان باختند. سه نفر داخل یک خودرو بودند که سیل آنها را می برد. در این حادثه یک جوان 15 ساله و یک خانم کشته و نفر سوم مصدوم شده است.

مراسم تشییع ناصر ملک مطیعی هنرمند مردمی ایران

 پیکر هنرمند مردمی ناصر ملک مطیعی صبح امروز یکشنبه از مقابل ساختمان شماره 2 خانه سینما با حضور علاقه مندان و دوستدارانش به سمت آرامگاه ابدی بدرقه شد. وی در قطعه «هنرمندان» بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

ناصر ملک‌مطیعی از سرشناس‌ترین بازیگران سینمای ایران، در حاکمیت هنرکش آخوندها از کار هنری اش باز ماند و با حذف و سانسور رژیم مواجه بود. وی روز جمعه چهارم خرداد 97 در سن 88 سالگی پس از مدتها تحمل رنج و بیماری دیده از جهان فروبست.

مرگ بر دیکتاتور و ...

 
لطفا به اشتراک بگذارید: