آخرین اخبار ایران و جهان در یک نگاه ۱۲۳۰–دوشنبه ۷خرداد۹۷

آخرین اخبار ایران و جهان در یک نگاه


 

  1. سناتور روی بلانت: رژیم ایران اصلی ترین حامی تروریسمدر جهان

  2. وحشت اصلاح طلبان قلابی از انفجار خشم مردم ایران

  3. امنیت غذایی در 4 استان ایران در مرز بحران


 سناتور بلانت: رژیم ایران اصلی ترین رژیم حامی تروریسم

سناتور روی بلانت از اعضای ارشد سنای آمریکا از تحریمها علیه رژیم ایران حمایت کرد.  وی به فاکس نیوز گفت:‌ تحریم های ما علیه دولت ها و شرکت هایی خواهد بود  که با رژیم ایران معامله کنند . رژیمی که  اصلی ترین حامی تروریسم است .

سناتور بلانت گفت:‌ به صراحت می گویم رژیم ایران  طی چند سال گذشته  فعالیت های تروریستی را با جعبه های پولی  که ما به آن برگرداندیم،  تامین مالی کرده است.

وحشت اصلاح طلبان قلابی از انفجار خشم مردم ایران 

علی شکوری راد از اصلاح طلبان قلابی حکومتی نسبت به تهدید انفجار خشم مردم هشدار داد و گفت:‌ به نظر می‌رسد فشار‌های زندگی بر مردم آنقدر زیاد شده که آستانه صبر و تحمل آنان کم شده و با کوچک‌ترین ناملایمات جدی‌ترین واکنش را نشان می‌دهند. این رفتارها یک هشدار برای مسوولان است که بدانند فشارها از حد آستانه تحمل خارج شده است. خطر مهم این است که امید مردم به اصلاح امور از بین برود. وقتی امید نباشد، اعتراضات بیشتر می‌شود و ممکن است توالی هزینه‌ساز بیشتری به همراه داشته باشد.

امنیت غذایی در 4 استان  در مرز بحران

دو تن از اعضای مجلس ارتجاع اعتراف کردند امنیت غذایی در 4 استان در مرز بحران قرار گرفته‌ و 75 درصد مردم سیستان و بلوچستان دچار فقر غذایی هستند.  محمدنعیم امینی‌فرد گفت: در این چهار استان، سیستان و بلوچستان با اختلاف، رتبه اول را دارد و سپس هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی رتبه‌های دوم تا چهارم را به خود اختصاص داده‌اند.همچنین علیم یارمحمدی، با اشاره به  اینکه 75 درصد مردم استان سیستان و بلوچستان فقر غذایی دارند، گفت: مردم روستاهای این استان نان ندارند و به لحاظ معیشت از هر نظر که فکر کنید در شرایط نامطلوبی قرار دارند.

راهپیمایی اعتراضی رانندگان کامیون در استانهای فارس، مازندران و آذربایجان شرقی

 رانندگان صدها کامیون اعتصاب کننده در شهرهای کوار و فسا در استان فارس ، خسرو شهر در آذربایجان شرقی و برخی مناطق مازندران روز یکشنبه و در ششمین روز اعتصاب، با بوقمهای ممتد در خیابانها و جاده های این استانها راهپیمایی کردند تا اعتراض وخشم خود را ابراز کنند

در کوار رانندگان با مأموران سرکوبگر نیروی انتظامی که قصد داشتند مانع حرکت آنها شوند درگیر شدند. مأموران جنایت پیشه 60 تن از رانندگان اعتصاب کننده را بازداشت کردند.

نیروهای ارتش ملی یمن به دروازه‌های استان الحدیده رسیدند

بر اساس تصاویر منتشر شده، نیروهای ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن  ‌به دروازه‌های استان الحدیده رسیده‌اند. کارشناسان نظامی پیش‌بینی می‌کنند   اگر این بندر در اختیار دولت قانونی یمن قرار گیرد مسیر قاچاق تسلیحات و موشک از ایران برای شبه نظامیان حوثی قطع خواهد شد.