آخرین اخبار ایران و جهان در یک نگاه ۱۹۳۰–دوشنبه ۷خرداد۹۷

آخرین اخبار ایران و جهان در یک نگاه


 تهران:‌ تجمع اعتراضی غارت شدگان کاسپین (شعار) ای دولت بی غیرت هیهات منا الذله

  1. هفتمین روز اعتصاب کامیونداران

  2. دونالد ترامپ: پیشرفت مذاکرات با کره شمالی


 تهران:‌ تجمع اعتراضی غارت شدگان کاسپین

غارت شدگان کاسپین  صبح امروز  در مقابل شعبه سعادت این موسسه غارتگر و وابسته به سپاه پاسداران، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

ای مردم با غیرت هیهات منا الذله
ای دولت بی غیرت هیهات منا الذله
پول ما را کی خورده دستهای پشت پرده


 تحصن خریداران خوروهای سنگین سایپا دیزل 

جمعی از خریداران  معترض خودورهای سنگین سایپا دیزل در تهران در اعتراض به تحویل ندادن خودرو به آن‌ها پس از ۲سال که از واریز پول به حساب این شرکت می‌گذرد، در محوطه این کارخانه با نصب چادر تحصن کردند. در جریان این تحصن ماموران سرکوبگر نیروی انتظامی رژیم برای مقابله با این اقدام اعتراضی تحصن کنندگان چادر یکی از معترضین را بعد از ضرب و شتم وی جمع کردند.

تهران: تجمع اعتراضی کارگران روغن نباتی پارس قو

 جمعی از کارگران روغن‌نباتی پارس قو در تهران در اعتراض به مخالفت تامین اجتماعی با بازنشستگی پیش از موعد، مقابل این کارخانه تجمع کردند.

هفتمین روز اعتصاب کامیونداران

 امروز دوشنبه هفتم خرداد اعتصاب رانندگان کامیون، برای هفتمین روز متوالی ادامه دارد. اعتصاب رانندگان کامیون طی روزهای  گذشته به 242 شهر گسترش یافت.

طبس: ‌تحصن شبانه روزی کارگران اخراجی شهرداری 

کارگران اخراجی شهرداری طبس در اعتراض به اخراج خود و پرداخت نشدن شش ماه حقوق عقب افتاده در مقابل شهرداری رژیم در این شهر تحصن کردند. کارگران متحصن برای دومین روز همراه با خانواده‌هایشان مقابل شهرداری رژیم در این  چادر زدند و تحصن خود را شبانه روزی کردند.

میناب: تحصن اهالی روستای خشک‌آباد پس از هشت روز بی‌آبی 

اهالی روستای خشک‌آباد میناب در اعتراض به هشت روز بی‌آبی مقابل ساختمان آب و فاضلاب روستایی میناب تحصن کردند. ساکنان این روستا هشت روز است که آب ندارند و دچار مشکلات شدید هستند.  

زابل: غلظت آلودگی هوا 39 برابر حد مجاز

میزان غلظت ذرات معلق در هوای زابل  امروز دوشنبه  به حدود ۳۹ برابر حد مجاز و حدود 10 برابر  حد بحرانی رسید. همچنین وزش باد شدید با سرعت 112کیلومتر در ساعت،  همراه با گرد و خاک از امروز در شمال سیستان و بلوچستان آغاز شده است  و به گزارش خبرگزاری حکومتی مهر تا پایان هفته ادامه دارد.

دونالد ترامپ: پیشرفت مذاکرات با کره شمالی

دونالد ترامپ،  از پیشرفت مذاکرات با مقامهای کره شمالی خبر داد و گفت:‌ یک گروه از مقام های آمریکایی بامداد یکشنبه وارد کره شمالی شدند تا درباره دیدار رهبران دو کشور در سنگاپور گفتگو کنند. دونالد ترامپ افزود:«اگر بتوانیم در زمینه خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره به موفقیت دست یابیم؛ دستآوردی برای همه دنیا است.