آخرین اخبار ایران و جهان در یک نگاه ۰۰۳۰–سه شنبه ۸خرداد۹۷

آخرین اخبار ایران و جهان در یک نگاه  1. هفتمین روز اعتصاب سراسری رانندگان کامیون در 257شهر  در۳۱ استان

  2. تجمع اعتراضی غارت شدگان کاسپین درتهران و مشهد

  3. تجمع اعتراضی کارگران در تهران و اراک


هفتمین روز اعتصاب رانندگان کامیون

 روز  دوشنبه هفتم خرداد؛ رانندگان کامیون  هفتمین روز  اعتصاب سراسری خود را پشت سر گذاشتند. تاکنون این اعتصاب در ۳۱ استان و در ۲۵۷ شهر شکل گرفته و ادامه یافته است.کامیونداران در چندین شهر خود روهای خود را به خط کردند و با  بوقهای ممتد اعتراض خود را نشان دادند. در بندرعباس رانندگان اعتصاب کننده با مأموران سرکوبگردرگیر شدند. در تهران؛ به دنبال اعتصاب رانندگان کامیون، پایانه تهران تعطیل شد. رانندگان پایانه تهران با شعار ‌نترسید نترسید ما همه با هم هستیم. اعتراض خود را نشان دادند. روز دوشنبه، در سردشت به دنبال اعتصاب رانندگان،  صفوف بسیار طولانی در پمپ بنزین ها تشکیل شده  بود.   

تجمع اعتراضی غارت شدگان کاسپین  در تهران  و مشهد

غارت شدگان کاسپین  در تهران و مشهد تجمع اعتراضی برگزار کردند و به غارت اموالشان توسط این مؤسسه وابسته به سپاه پاسداران اعتراض کردند

شعار در تهران:

ای مردم با غیرت هیهات منا الذله
ای دولت بی غیرت هیهات منا الذله
پول ما را کی خورده دستهای پشت پرده


شعار در مشهد

تا سیف کفن نشود این وطن وطن نشود

روحانی دروغگو  پس این پولای ما کو

بگو مرگ بر سیف

صدا و سیما مای ننگ ما؛ ننگ ما.

  تجمع اعتراضی کارگران  در اراک و تهران

هفتصد  تن از کارگران و پرسنل کارخانه هپکو  اراک در اعتراض به احضار ۱۰ تن از کارگران و همکارانشان؛ در مقابل  دادگستری رژیم در  این شهر تجمع کردند. کارگزاران رژیم در وحشت از گسترش  این حرکت اعتراضی به فاصله کوتاهی پس از این تجمع،کارگران احضار شده را آزاد کرد.

در تهران نیز  جمعی از کارگران روغن‌نباتی پارس قو در اعتراض به مخالفت تامین اجتماعی با بازنشستگی پیش از موعد، مقابل این کارخانه تجمع کردند.

طبس: ‌تحصن شبانه روزی کارگران اخراجی شهرداری 

کارگران اخراجی شهرداری طبس در اعتراض به اخراج خود و پرداخت نشدن شش ماه حقوق عقب افتاده در مقابل شهرداری رژیم در این شهر تحصن کردند. کارگران متحصن برای دومین روز همراه با خانواده‌هایشان مقابل شهرداری رژیم در این  چادر زدند و تحصن خود را شبانه روزی کردند.

دونالد ترامپ: پیشرفت مذاکرات با کره شمالی

 دونالد ترامپ،  از پیشرفت مذاکرات با مقامهای کره شمالی خبر داد و گفت:‌ یک گروه از مقام های آمریکایی بامداد یکشنبه وارد کره شمالی شدند تا درباره دیدار رهبران دو کشور در سنگاپور گفتگو کنند. دونالد ترامپ افزود:«اگر بتوانیم در زمینه خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره به موفقیت دست یابیم؛ دستآوردی برای همه دنیا است.