آخرین اخبار ایران و جهان در یک نگاه ۱۲۳۰–سه شنبه ۸خرداد۹۷

آخرین اخبار ایران و جهان در یک نگاه


 

  1. ‌ لهستان خرید پلی اولفین از ایران را متوقف کرد

  2. تانکرهای شرکت نفت در سنندج به  اعتصاب سراسری کامیونداران پیوستند

  3. انتشار گزارش سالانه آزادی مذاهب توسط وزارت خارجه آمریکا


لهستان خرید پلی اولفین از ایران را متوقف کرد

شرکت لهستانی کیچCiech  اعلام کرد خرید پلی اولفین از ایران را متوقف کرد. این شرکت بازرگانی مهرماه  سال گذشته اعلام کرده بود, از ایران پلی اولفین وارد می کند تا در بازارهای اروپایی به فروش برساند. سخنگوی  این شرکت گفت:  زمانی که تحریم ها به اجرا گذاشته شوند, ما بر اساس قوانین لازم الاجرای بین المللی عمل می کنیم

ادامه پیوستن رانندگان به  اعتصاب سراسری  

 رانندگان تانکرهای شرکت نفت در سنندج به اعتصاب سراسری کامیونداران پیوستند و از انتقال سوخت به جایگاه‌ها خودداری کردند.

در کرمان  بدنبال اعتصاب سراسری رانندگان کامیون،  میدان تره بار  این شهر تعطیل شد.

 در  بندر شاهپور سابق پایانه حمل و نقل و مسافربری این شهر به اعتصابات سراسری رانندگان کامیون پیوست و تعطیل گردید.  اعتصاب رانندگان تاکنون به  ۲۵۷ شهر گسترش یافته است.

شیروان:‌اعتصاب رانندگان تاکسی 

 رانندگان  تاکسی در شیروان در استان خراسان شمالی در اعتراض به وضعیت معیشتی خود دست از کشیدند و به رانندگان اعتصابی پیوستند.

طی روزهای اخیر رانندگان تاکسی اینترنتی در تهران، تبریز، یزد، اصفهان و شیراز در اعتراض به  گرانی سرسام آور  و نرخ کرایه ها، به اعتصاب سراسری رانندگان کامیون پیوستند

مجاهدین؛ وحشت سرنگونی در سراپای رژیم

 آخوند آملی لاریجانی سردژخیم قضاییه  خامنه ای غیظ و ترس جنون  آمیز خود را  از مجاهدین  و براندازی نظام ولایت فقیه نشان داد و گفت:

منافقین با اقتراب(نزدیک شدن) خودشون به مشاوران کاخ سفید داره گراهای اشتباه به آنها می دهند و امیدواری به فروپاشی این نظام دارند میدهند و لذا آنها رو در این مسیر اندختند.

بازجویی و تهدید زندانی سیاسی

 د‌ژخیمان خامنه ای در زندان گوهردشت روز دوشنبه زندانی سیاسی القاسم فولادوند از بستگان مجاهدان اشرفی را برای بازجویی فراخواندند.  دژخیمان در این بازجویی وی را نسبت به هرگونه اطلاع رسانی از وضعیت بیماری و اعتصاب دارویی اش به بیرون از  زندان تهدید کردند. زندانی سیاسی ابوالقاسم فولادوند همچنان در اعتراض به عدم تحویلدهی کامل داروهایش در اعتصاب دارو بسر می برد.

انتشار گزارش سالانه آزادی مذاهب توسط وزارت خارجه آمریکا

وزیر خارجه آمریکا  امروز سه شنبه گزارش سالانه بین المللی آزادی مذاهب در  سال ۲۰۱۷  را منتشر می کند. در گزارش سال گذشته، رژیم ایران به عنوان یکی از ناقضین اصلی آزادی مذهبی معرفی شده بود. از جمله   آزار، بازجویی و بازداشت بهائیان، مسیحیان، مسلمانان اهل سنت و سایر اقلیت های مذهبی

تمدید تحریمهای  رژیم اسد توسط اتحادیه اروپا 

  اتحادیه اروپا تحریمهای خود علیه رژیم سوریه را  تا خرداد 98 تمدید کرد. این اتحادیه در یک بیانیه اعلام کرد  با در نظر گرفتن سرکوب غیرنظامیان، اتحادیه اروپا تصمیم گرفت تا اقدامات محدود کننده خود علیه رژیم سوریه و حامیانش را حفظ کند. اتحادیه اروپا تاکنون 259فرد و 67 نهاد وابسته به رژیم اسد را در لیست تحریمهای خود قرار داده است.

لهستان خواستار حضور دائمی نیروهای آمریکایی است

لهستان خواهان حضور دائمی نیروهای آمریکایی در این کشور شده است. ماریوژ بلاژچک Mariusz Blaszczak وزیر دفاع لهستان گفت «چنین حضوری، خصومت را دفع می کند» . به گزارش خبرگزاری رویتر روسیه نگرانی خود را از    حضور دائمی نیروهای آمریکایی در این کشور ابراز کرده است. دولت لهستان می گوید بعد از اشغال شبه جزیره کریمه توسط روسیه امنیت خود را در خطر می بیند