اندازه متن
Aa Aa

ژیلبرمیتران – رئیس بنیاد دانیل میتران (فرانس‌لیبرته)

خوش آمد می‌گوییم به شخصیت های برجسته سیاسی و پارلمانترهایی که از اروپا، آمریکا و از اقصی‌نقاط جهان منجمله کشورهای عرب و مسلمان آمده‌اند. خوش آمد می‌گوییم به این گردهمایی بزرگ که همبستگی خود را با مردم ایران و مقاومت آن ابراز می کند. به نام کشوری که شما را  پذیرا شده است، فرانسه، و هم چنین به نام بنیاد «فرانس لیبرته» دانیل میتران، مفتخرم به شما سلام کنم در سرزمینمان ، مهد بیانیه جهانی حقوق بشر که دلیل وفاداری آن  به سنت پذیرایی می‌باشد.

برای فرانسه مایه افتخار است که فرانسوا میتران به رییس جمهور شما، مریم رجوی، و به جنبشی  که او هدایت می کند، پناهندگی داده است. دفاع از حقوق  و آزادیهایی که شما برای آن در کشور خودتان و در صحنه بین  المللی می جنگید، یک وظیفه است.  در دورانی که در ایران تحت یک حاکمیت دیکتاتوری مذهبی،  هیچ یک از آزادیهای اجتماعات، احزاب و بیان، وجود خارجی ندارند ، کشوری که حقوق بشر به کرات در آن نقض می‌شود و رنجهای فراوانی در آن هست.

حضور انبوه و پرشور شما در اینجا، به مثابه رفراندومی علیه رژیم آخوندها است و ظرفیت های مقاومت برای ایجاد یک تغییر دموکراتیک در ایران را نشان می دهد.

این مسیر به پیروزی ختم خواهد شد، درست مانند مبارزه انساندوستانه برای ساکنین اشرف و لیبرتی، که من سعادت شریک شدن در لحظاتی عالی و تاثیرگذار با آنها را در آلبانی داشتم، کشوری جسور و سخاوتمند. ما از صمیم قلب برای شما آرزوی دستیابی به  دموکراسی و آزادی را داریم و در این مسیر همراه شما وفادار باقی خواهیم ماند. من همچنین باید به سازمان دهندگان، پیام قدردانی فرانسوا اولاند را برسانم به خاطر دعوتی که از او برای شرکت در این گردهمایی به‌عمل آوردید. ایشان گفته‌اند که توجهشان به وضعیت حقوق بشر در ایران را همچنان ادامه خواهند داد. خوش آمدید همگی و به امید پیروزی.

گردهمایی بزرگ مقاومت- سخنرانی ژیلبر میتران، رئیس بنیاد دانیل میتران