اندازه متن
Aa Aa

گردهماییهای سه روزه مقاومت

سمينار شخصيتهاي عربي و بين‌المللي:

”سرنگونی رژیم آخوندی

ضرورت پایان جنگ و تروریسم در خاورمیانه“

11تير 1396

 

استرون استيونسون – رئيس بنياد اروپايي آزادي عراق

خواهران و برادرانم، اجازه بدهيد با اين شروع كنم كه بگويم حملات تروريستي كه در انگلستان، يعني در شهرهاي منچستر و لندن صورت گرفت، نمايانگر اين هستند كه چگونه تروريسم بنيادگرايي اسلامي ميتواند به سادگي خاورميانه،  در غرب دست به حمله بزند. اما اجازه دهيد ساعت را برگردانيم و به منشأ بنيادگرايي اسلامي نگاهي بكنيم، چون تا انقلاب 1979 در ايران، و تشكيل اولين جمهوري اسلامي معاصر، ما بطور واقع اين نوع تروريسم را در جهان نشناخته بوديم. اما فرا رسيدن خميني و بنيادگرايي اسلامي او زمينه را براي  شناختن آنچه كه يكي از سخرانان ما، يكي از سخنرانان برجسته ما امروز صبح آنرا بعنوان يك سرطان تشخيص داد كه امروزه در حال خوردن  سراسر خاورميانه است. از پنج سال تجربه به عنوان رئيس هيأت رابطه پارلمان اروپا با عراق ميدانم، و دفعات بسيار بايد به عراق سفر ميكردم تا وضعيت در حال ظهور آنجا را مشاهده كنم،

ما رژيم ايران را ميبينيم كه به غرب ميگويد ما به شما كمك ميكنيم، ما متحد شما ميشويم تا داعش را از عراق بيرون كنيم، ما داريم با پوشش هوايي و پشتيباني زميني به آنها كمك ميكنيم تا جوامع سني برخي از شهرهاي باستاني عراق را نابود كنند و از شهرهايي مانند فلوجه، رمادي و اكنون موصل خرابههايي باقي مانده كه از آنها دود بلند ميشود. دهها هزار زن و مرد و كودك سني به قتل رسيدند، در اقدامي كه نسل كشي بود،

ما شاهد گسترش ترور توسط رژيم ايران به داخل سوريه بودهايم، كه باعث شده آن جنگ داخلي نزديك به 7 سال ادامه يابد، در حاليكه صدها هزار نفر بيگناه كشته شدند. ما شاهد حمايت رژيم ايران از شبهنظاميان حوثي در يمن، و حزبالله در لبنان كه در سخنرانيهاي متعدد امروز شنيديم. اين آن سرطاني است كه در سراسر خاورميانه گسترش پيدا كرده است.

اما من تغييري را ميبينم. يك تغيير بسيار بزرگ با فرا رسيدن رئيس جمهور ترامپ اولين اجلاس سياست خارجي او در رياض با ملك سلمان و 55 رهبر كشورهاي مسلمان از مصر، خاورميانه، كشورهاي خليج. اين يك تحول خارقالعاده بود جايي كه او رژيم ايران را به عنوان حامي جهاني تروريسم معرفي كرد. اما چه ابتكار بزرگي توسط كشورهاي عرب كه اين كنفرانس را با اين سرلوحه برگزار كردند، «همراه يكديگر پيروز خواهيم شد»، چرا كه قطعاً پيام همين است.

مي دانيد كه توافق اتمي كه توسط دولت سابق اوباما امضاء شده بود، بعد از 8 سال سياست مماشات در قبال رژيم ايران، اين توافق اتمي  150 ميليارد دلار از داراييهاي مسدود شده را آزاد ساخت. 80 ميليون شهروند ايراني محاصره شده فكر ميكردند اين حمايت جديدي براي آنها خواهد بود، اما آن پول تنها جهت تأمين پول بيشتر به شبهنظاميان شيعه و 70 هزار شبهنظاميان افغاني كه در سوريه نيابتي ميجنگند تا رژيم خونريز بشار اسد را سرپا نگه دارند؛ پول بيشتر به حزبالله، گسترش بيشتر تروريسم در سراسر خاورميانه، تبديل شد. توافق هستهيي چنين افتضاحي بوده است. براي همه ما فاجعهبار بوده است.

ميدانيد در جنگ جهاني دوم ژنرال معروف آمريكايي به نام جرج اس پاتون گفت، «بايد در قبال چالشها قيام كنيم تا بتوانيم از نشاط پيروزي لذت ببريم.»

امروز ميخواهم خانمها و آقايان حرفهايم را با اين پيام خاتمه بدهم كه اگر قيام كنيم در قبال چالشهاي ايجاد شده توسط اين رژيم شرور در تهران، از نشاط پيروزي لذت خواهيم برد. با يكديگر پيروز خواهيم شد. با تشكر.

سخنرانی استرون استیونسون در سمینار عربی و بین المللی