برخورد نیروی دریایی آمریکا با رژیم ایران در خلیج فارس 20دقيقه 8 مرداد ۹۶

 

1 ـ نیروی دریایی آمریکا:‌ مقابله دریایی با  رژیم ایران در خلیج فارس حرفه یی بوده است

2 ـ استرالیا «طرح تروریستی » بنیادگرایان را برای سرنگون کردن یک هواپیما بامواد انفجاری خنثی کرد.

3 ـ عملیات تروریستی شبه نظامیان حوثی یمن با قایق انفجاری در  بندر مخا در دریای سرخ ناکام ماند.

 

 •  تحریمها کافی نیست قدرت نظامی را هم باید نشان داد

 

رژیم آخوندی در یک اقدام تحریک آمیز بازهم دست به آزمایش موشکی زده است اما اینبار تحت پوشش موشک ماهواره بر. فاکس نیوزمی گوید: رژیم ایران بنظر می رسد یک موشک که ماهواره روی مدار قرار می دهد را به فضا فرستاده است. واکنش شما چه بوده، برای بردن ماهواره به فضا بوده یا تست یک چیز دیگر بوده؟ مک تورنبری  ، رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا: ما نمونه این جریان را در کره شمالی هم دیده ایم. آنها پرتاب کننده هایی داشتند که می گفتند صلح آمیز است اما بواقع آنچه مشغولش بودند برنامه موشکی شان را ارتقا می دادند. بنابراین در حالیکه ما روی بهبود ارتقای سیستم موشکی کره شمالی متمرکز بوده ایم که می تواند تا آمریکا هم برسد، رژیم ایران نیز همین روال کار را ادامه می دهد.  ما نه تنها باید نگران موشکهایی از کره شمالی باشیم بلکه بطور فزاینده یی باید همچنین نگران برنامه موشکی رژیم ایران باشیم بخصوص که توافق اتمی دولت اوباما  این برنامه را محدود نکرده است.

فاکس نیوز،   سرنوشت این تحریمهای جدید چطور می شود و فرقش با گذشته چیست؟

مک تورنبری: تحریمها در گذشته به تنهایی کافی نبوده اند تا اهداف ما را محقق کنند. بنابراین با این تحریمها تلاش هست آنها را محدود کند و فقط خود این تحریمها نیست بلکه تحریمهای ثانویه هم هستند یعنی کسانی که با این کشورها مانند کره شمالی معاملات دارند هم تحریم می شوند. امیدواریم این یکی موثرتر باشند. باید توجه داشت که تحریمها کارایی زیادی دارند اما قدرت مستحکم نظامی تاثیر خاص خودش را دارد و جایگزینی ندارد.

 

 • جان بولتون:‌تحریمها باید گسترده و سریع باشد

جان بولتون می گوید  تحریمها برای این که مؤثر باشد باید گسترده و سریع باشد. توافق اتمی با این رژیم شکست خورده است. سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل متحد می گوید:‌  

برای اینکه تحریمها موثر باشند باید گسترده و جامع و سریع باشند بطوری که هدف فرصت نداشته باشد اقدام کند و بعد هم بایستی بشدت اعمال شوند.

فکر می کنم کاخ سفید در هر صورت این لایحه کنگره  را امضا کند چون مشخص است که وتو کردنش بیهوده است و کنگره بر آن غلبه می کند. فکر کنم نگرانی اصلی این دولت این بود که توانش برای استثنا کردن تحریمها محدود شود.  فاکس نیوز:  حسن روحانی رئیس جمهور رژیم ایران  گفته است هر اقدامی که لازم باشد برای منافع دفاعی کشور بدون  توجه به دیگران اتخاذ می کنیم. این به چه معناست؟  جان بولتون:‌ بنیاد این برجام توقف برنامه اتمی  رژیم ایران و تغییر روابط این رژیم با آمریکا بود  و این چیزیست که کلا شکست خورده است. رژیم ایران توافق اتمی را نقض می کند و به نقض این توافق ادامه می دهد و رفتارشان شامل تهدید علیه ناوهای آمریکا در خلیج فارس نشان داده که به این رفتار مهاجم ادامه می دهند. اینها  وقتی سلاح اتمی کسب کنند چه رفتاری خواهند داشت.  با این توافق آنها با تحریمها مواجه می شوند که گامهایی قوی علیه رژیم ایران اعمال خواهد کرد.

 

 • استراتژی جدید آمریکا برای مقابله با رژیم ایران در منطقه

 

واشینگتن از زبان مدیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا اعلام کرد استراتژی جدیدی را برای مقابله با گسترش دخالتهای رژيم ایران در منطقه آماده میکند.مایک پمپئو  تأیید کرد  دولت آمریکا برای مقابله با رفتار خصمانه رژیم ایران آماده می شود. واشینگتن استراتژی جدیدی را برای مقابله با رژیم ایران تعیین می کند. این یک نقطه تحول ایجاد میکند که نتایج مشخصی را   به دنبال دارد.

مایک پمپئو : «حزب الله لبنان و شبه نظامیان شیعی در یمن و عراق عواملي هستند که رژیم ایران آنها را بکار میگیرد. این رژیم  با دخالت خود، کشورهای خلیج فارس و منافع آمریکا  را تهدید میکند.اخیرا برخی اقدامات انجام داده ایم که با این مشکل به روشنی  برخورد می کند.  وضعیت شش ماه پیش اینطور نبود».واشنگتن روی طرحی کار می کند تا  منافع خود و متحدانش را از تهدید رژیم ایران و عواملش حفاظت کند

مایک پمپئو: «رژیم ایران امروز مرزهای نفوذ خود را گسترش میدهد و از طریق عراق دست به این کار می زند.  ما تأکید میکنیم که رژیم ایران بزرگترین حامی تروریسم است و حضور گسترده در سوریه دارد»  برای مقابله منطقه ای با رژیم ایران و بویژه در سوریه، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در دیدگاه را تشریح کرد. وی گفت:‌ بشار اسد عروسک رژیم ایران است. با وجود او ثبات در سوریه امکان پذیر نیست. بسیار سخت است با وجود اسد در قدرت بتوان  امنیت منافع آمریکا حفظ کرد. رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا تکرار کرد هدف طرح جدید سد کردن دشمنی رژيم ایران است. وی تأکید کرد   مماشات با رژیم ایران هیچ منفعتی ندارد وتاکنون هیچگونه نتایج قابل ذکری نداشته است. اشاره وی به توافقنامه اتمی بود.

 

 • تهدیدهای توخالی رژیم ایران

تحلیلگران و کارشناسان امور ایران می گویند تهدیدهای رژیم ایران در قبال تحریمهای کنگره آمریکا توخالی است. در  رابطه با میزان جدی بودن اظهارات سران رژیم ایران علیه آمریکا ژنرال محمد زیاد از مصر به اسکای نیوز گفت  به نظر من تهدید های روحانی نوعی بازار گرمی برای تند روهای ایران است . این بازار گرمی بعد از آن است که تندروها او را متهم کردند بعد از فشارهای شدید آمریکا علیه رژیم ایران او  بدنبال پیدا کردن راههایی برای ارتباط با آمریکاست . در صحنه نظامی هم  تهدید رژیم ایران در مورد بستن معابر دریایی  جدی نیست و توان بستن  تنگه هرمز را نداد. این تنها یک تهدید لفظی است .  این تلاشی برای پاسخ دادن به اقدامات آمریکاست که طی ماههای گذشته  شدت پیدا کرده است.

ترامپ گفته است از توافق اتمی با رژیم ایران راضی نیست و مجازاتهای جدیدی علیه این رژیم اعمال می کند .  ترامپ بعد دیگری به این مجازاتها می دهد و میگوید رژیم ایران نباید در امور کشورهای دیگر دخالت کند .

محمد مجاهد الزیات  عضو شورای امور خارجه پارلمان مصر:  دونالد ترامپ در کارزار انتخاباتی اش گفت :  این توافق را زیر پا می گذارد ولی بعدا دید که این کار سختی است  . او و دولتش تلاش می کنند   وجه فنی توافقنامه را از  وجه سیاسی آن جدا کنند. ازنظر فنی دولت آمریکا گفته است   رژیم ایران به توافق اتمی التزام داشته است  این وجه در سه محور اصلی خلاصه می شود

 • کاهش غنی سازی اورانیوم به سطح ۳و نیم درصد
 • نگهداری تعداد مشخصی سانتریفوژ
 • و انتقال آب سنگین و سوخت اتمی به خارج از ایران

  قرار بر این بود   با توافق اتمی رژیم ایران در اداره بحران های منطقه شریک باشد  دولت آمریکا عقیده دارد که رفتار رژیم ایران در منطقه  غیرقابل قبول است و این رژیم  به بحران در عراق، سوریه، یمن و لبنان دامن می زند. رژیم ایران همچنین در کشورهایی مانند بحرین دخالت و تنش آفرینی می کند.  از نظر آمریکا این گونه اقدامات  رژیم ایران مستحق مجازاتهای جدیدی  است.

 

 • جزییاتی از عملیات تروریستی رژیم ایران در منطقه خلیج فارس

 

دکتر محمد سلمی  کارشناس امور منطقه در مصاحبه با اسکای نیوز جزییاتی از عملیات تروریستی رژیم ایران و حزب الله لبنان را در کویت فاش کرد.  دکتر محمد سلمی رژیم  ایران فکر می کند   کشورهای حوزه خلیج فارس نمی توانند با آن رودرو شوند  و مانع  پروژه هایش شوند . این دیدگاه ولی فقیه رژیم آخوندی در تهران  نسبت به کشورهای حوزه خلیج  فارس بویژه دولت کویت است .  از این نقطه نظر وقتی که رژیم ایران اقدام به مداخله در امور کویت می کند فکر می کند هیچ کشور عربی نمی تواند در مقابل آن  بایستد  و دولت کویت نیز نمی تواند   کاری بکند . ما بر اساس واقعیت ها نه از روی تحلیل می دانیم که رژیم ایران از ماه مه سال۱۹۸۰ تا  امروز ۱۸ بار علیه کویت تهاجم تروریستی داشته  است.  ده هسته جاسوسی و اطلاعاتی که بعضی از آنها قایق های تجاری بودند کشف شده است.  این قایق های تجاری به بندر های کویت می آیند  و در آنها دستگاههای ارتباطی است تا کار اطلاعاتی کنند. آنها دو سه روز در بندر می مانند  و بعد از آن به جای دیگری می روند تا با هسته های رژیم ایران تماس بگیرند . چه هسته هایی که با سفارت رژیم ایران در ارتباط هستند  چه هسته های تروریستی و جاسوسی.  تمامی سفارت های رژیم ایران بدون استثنا با سپاه پاسداران ارتباط دارند  نه با وزارت خارجه.  این رژیم  بویژه وابسته های فرهنگی  و نظامی  با هسته های تروریستی ارتباط دارند.

 حزب الله در سال ۱۹۹۶  شروع به جمع آوری سلاح در کویت کرد . این همان سالی است که رژیم ایران و حزب الله برج های خوبر  را در شرق  عربستان سعودی هدف قرار دادند .

یک پروژه بزرگ توسط رژیم ایران و سپاه پاسداران و حزب الله وجود دارد که به امنیت خلیج فارس تهاجم می کند.  یکی از این تهاجمات  برج های شرقی  و عملیات تروریستی در عربستان سعودی است

 

 •    راه حل بحران لبنان  فشار جامعه جهانی بر روی رژیم ایران است

 

آمریکا باید با دخالتهای رژیم ایران و حزب الله لبنان مقابله کند. حزب الله شعبه یی از سپاه پاسداران

است که در سوریه و سایر کشورها جنایت می کند. اسکای نیوزمی گوید:

در مواجهه  با دخالت های رژیم ایران در خاورمیانه بویژه در لبنان که این رژیم از شبه نظامیان حزب الله  برای محقق کردن اهدافش استفاده می کند  دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا صدایش را بلند کرده و میگوید این شبه نظامیان  برای کل منطقه خاور میانه تهدید ایجاد می کنند. این رژیم همچنین  درد و رنج انسانی  در سوریه باعث شده است  .او تاکید کرد   در مقابل این شبه نظامیان می ایستد. همزمان،  واشنگتن قصد دارد مجازاتهای بیشتری را علیه این حزب بعنوان یک گروه تروریستی اعمال کند .  حکومت لبنان  از عواقب  این مجازاتها برروی  اقتصاد لبنان  هراس دارد. اسکای نیوز : از کجا کنترل حزب الله را می توان شروع کرد ؟ آیا نقش آمریکا  علیه رژیم ایران قوی تر  از طرحهای منطقه ای      است ؟ چگونه می شود این اقدامات را شروع کرد ؟

حسین حقانی سفیر سابق پاکستان در آمریکا : ابتدا باید فهم کنیم که حزب الله قدرت زیادی ندارد بلکه قدرتش از ذخایری است که دارد و از درآمد ها و اموالی است که از فعالیت های نامشروع و غیر قانونی بدست آورده  و از کمک هایی است که از ایران بدست می آورد.

 همچنین می بایست فهم کنیم این گروه در حال حاضر یک مداخله گر منطقه یی است   اینکه تنها یک نیروی لبنانی نیست . آنها در سوریه می جنگند  و به  درخواست رژیم ایران به محل های دیگر  مانند یمن و دیگر کشورها می روند. همانطوریکه در گذشته نیز گفته ام این گروه شاخه سپاه پاسداران هستند . فکر می کنم   اگر یک فشار جهانی باشد باید بر روی رژیم ایران باشد تا بر روی حزب الله .

همه میگویند حزب الله وابسته به رژیم  ایران است  برای مقابله با دخالتهای شرورانه این نیرو نیاز به حضور نیروهای آمریکایی در منطقه است. راه حل در  ایجاد  یک حکومت لبنانی  فراگیر است

 

لبنان-جامعه-جهانی-رژیم-ایران

راه حل بحران لبنان فشار جامعه جهانی بر روی رژیم ایران است

 •  سرویس جدید گوگل به نام  SOS Alert   

 

حالا در گزارش علمی این ساعت   یکی از دستاوردهای جدید گوگل را می بینیم:

 

گوگل یک سرویس جدید تحت عنوان “SOS Alert”   هشدار برای نجات راه‌اندازی می‌کند که در صورت وجود بحران در اطراف کاربران، آنها را مطلع می‌کند. این امکان   از طریق نقشه و برنامه‌های موبایل، کاربران را از حوادث و بحران‌های در حال وقوع، باخبر می‌سازد.

برای مثال اگر کسی “آتش‌سوزی در بریتیش کلمبیا” را در گوگل جستجو کند، در صورتی که یک آتش‌سوزی در آن منطقه در حال وقوع باشد، برنامه نقشه‌های دقیق، شماره‌های اضطراری، خبرهای جدید و به روزرسانی  مقامات محلی را در بالای صفحه نشان می‌دهد.

SOS Alert” از اطلاعیه‌های مستقیم نیز پشتیبانی می‌کند؛ بدین صورت که اگر کسی داخل منطقه تعیین شده باشد، گوگل برای وی مستقیما یک پیام هشدار می‌فرستد.

این ویژگی همچنین به طور مستقیم در برنامه “Maps” (نقشه) نیز کار می کند، جایی که یک علامت قرمز پر رنگ منطقه آسیب دیده را نشان می‌دهد. با ضربه زدن روی نقطه قرمز یک صفحه به شکل کارت با همان اطلاعات مفید که در حالت جستجو پیدا می‌کنید، باز می شود.

“گوگل” برای راه‌اندازی “SOS Alert” با صلیب سرخ، آژانس مدیریت اضطراری فدرال، هواشناسی فیلیپین، سازمان خدمات جوی و نجوم و بسیاری دیگر از سازمان‌ها و انجمن‌ها همکاری کرده است و همکاری خود را برای بهبود دقت و کیفیت عملکرد خود هنگام وقوع حوادث با ارگان‌های محلی ادامه خواهد داد.

 

 •   تاریخچه قطارهای سریع السیر ژاپن

 

قطارهای سریع السیر ژاپن یک دستاوردی بزرگ در صنعت حمل و نقل جهان است.  نگاهی به ویژگی این قطارها: سیستم حمل و نقل ریلی شینکازنSHINKANSEN ژاپن در سال ۱۹۶۴ میلادی به مناسبت بازیهای المپیک توکیو راه اندازی شد. با قطارهای شینکازن مسافت ۲۱۰ کیلومتری میان توکیو تا اوزاکا در کمترین زمان ممکن طی می شد.

به مدت نیم قرن از محصولات ساخت ژاپن بطور قابل توجهی در جهان استقبال شده و این موفقیت شامل قطارهای شینکازن نیز شده است. سرعت این قطارها در حال حاضر ۳۲۰ کیلومتر در ساعت است و مسافران آن به یک میلیون نفر در روز رسیده است.

علاوه بر سرعت، دیگر ویژگی مهم شینکازن سطح بسیار بالای ایمنی است. از زمان آغاز به کار قطارهای شینکازن تا کنون هیچ تصادف مرگباری به ثبت نرسیده است. در این قطارها حتی سیستمی وجود دارد تا در صورت وقوع زلزله، قطار بلافاصله متوقف شود.

دیگر مزیت این قطارها دقت آن است. این قطارها به کمک یک سیستم خودکار مدیریت ترافیک، از نظم بسیار بالایی در برنامه حمل و نقل روزانه برخوردارند و به این ترتیب حداکثر زمان تاخیر آنها سه دقیقه بوده است.

این قطار سریع السیر ژاپنی از سطح راحتی بالایی نیز برخوردار است و با وجود سرعت بسیار بالا، هیچ لرزشی در داخل قطار احساس نمی شود.

 

 • کشف کره ماه خارج از منظومه شمسی

یک تیم از فضانوردان اعلام  کردند آنها اولین ماه فراتر از منظومه شمسی را کشف کرده اند.

این ماه، اکسومون نام دارد و تخمین زده شده که به همان بزرگی و همان جرم سیاره نپتون باشد.

اکسومون به دور یک سیاره به اندازه ژوپیتر ولی با جرمی 10برابر آن می  چرخد.

فاصله اکسومون 4000سال نوری است.

یکسال نوری در فضا مساوی 6تریلیون مایل است.

در این میان بیش از 3000سیاره از این مدل(جهان هایی که به دور ستارگان بغیر خورشید می چرخند)، تاکنون کشف شده اند.

کرات ماه که خارج از منظومه شمسی بودند تاکنون کشف ناشده بوده اند.

بنا به فضانوردانی که این تحقیق را انجام داده اند اکسومون نماینده یک چالش بیسابقه در نجوم مدرن است با این توانایی که بصیرتی غنی به فرضیه تشکیل سیاره و سکونت در آن می بخشد.

سیگنال اکسومون توسط تلسکوپ فضایی کِپلِر  متعلق به ناسا کشف شد. تلسکوپ هابل مشاهدات بیشتری در اکتبر انجام خواهد داد.

 

 •  حمله دونالد ترامپ به دولت چین 

 دونالد  ترامپ رئیس جمهور آمریکا دولت چین را  به علت  کمک نکردن به حل بحران کره شمالی به شدت مورد حمله قرار داد. وی نوشت:  مقام‌های پکن “هیچ گامی برای مهار برنامه هسته‌ای کره‌شمالی برنداشته‌اند و من قصد ندارم اجازه دهد چنین وضعی ادامه پیدا کند. رهبران ساده لوح قبلی آمریکا  به چین  صدها میلیارد دلار سود رساندند در حالی که پکن هیچ کاری برای ما نکرده است، فقط حرف می‌زند.