فضاحت تلاشهاي نمايندگان ارتجاع براي عکس گرفتن با موگريني، هم‌چنان از موضوعات جدال باندهاي حکومتي است.

آخوند احمد جنتي رئيس خبرگان ارتجاع در جلسه کميسيون تحقيق اين مجلس در قم با حمله به باند رقيب گفت:‌

 

عکسي بود که بعضي از نمايندگان در مراسم تحليف از اون خانم گرفتند که همه را ناراحت کرده. از يک خانمي که نه هيچ تا حالا خدمتي به جمهوري اسلامي‌کرده نه کمکي به ما کرده نه خودش نه اتحاديه‌اش ما به چه مناسبتي اين‌قدر اينها رو بخواهيم بزرگ شون بکنيم و سر و دست بشکنيم براي اين‌که براشون ازشون عکس بگيريم؟

 

آخوند اسدالله ايماني امام جمعه خامنه‌اي در شيراز نيز گفت: در پايان مراسم روز تحليف شاهد حادثه‌يي در مجلس بوديم که سر خط اخبار روزنامه‌ها و خبرگزاريهاي داخلي و خارجي شد؛ اي کاش اين حادثه اتفاق نيفتاده بود. اين نمايندگان مي‌خواهند با چه کسي عکس بگيرند، آيا اين عکس کجا به دردتان مي‌خورد، در ايران، آنطرف آب، يا در شب اول قبر؟!

وي افرود : شما اگر مي خواهيد با موگريني عکس بگيريد، برويد بيرون مجلس با او عکس بگيريد، نه به‌عنوان نماينده در داخل مجلس.

 

کدخدايي، سخنگوي شوراي نگهبان ارتجاع، با برملا کردن نگرانيهاي رژيم آخوندي از نمايش انتخابات رياست جمهوري رژيم گفت:

انتخابات 96 از جهت نگرانيها شبيه 88 بود و مناظره‌ها نيز در مايه‌هاي مناظرات 88 بود و ما نپسنديديم.

وي در مورد ثبت ‌نام احمدي‌نژاد در نمايش انتخابات رياستجمهوري رژيم، گفت: در انتخابات از طريق الهام به احمدي‌نژاد پيغام داديم که انصراف دهد.

گزارش از جنگ و جدال باندهاي حکومتي و زهر شقه برسر کابينه دوم آخوند روحاني ؛

کشمکش بر سر وزير زن و رو شدن عمق زن ستيزي آخوند روحاني

به دنبال فضاحت ترکيدن بادکنک «حقوق زنان» و قولهاي آخوند روحاني در جريان نمايش انتخابات براي «بهره گيري از توان زنان فرهيخته در کابينه»، موج جديدي از کشمکش بين باندهاي موسوم به اصلاح طلب و اطرافيان آخوندي روحاني در گرفته است. در جريان اين کشمکشها عمق زن ستيزي آخوند روحاني و شرکاي سياسيش برملا شده است. آنان به روش معمول دجالگرانه خود توپ راه نيافتن زنان رژيمي معتقد به ولايت فقيه  به کابينه را در زمين خود زنان انداخته اند.

يک روزنامه حکومتي از باند موسوم به اصلاح طلبان تحت عنوان «شايد کدورت اصولگرايان دليل عدم معرفي زن باشد» به نقل از صادق زيبا کلام نوشت:« احتمال دارد خود روحاني بنا بر مصالحي نخواسته است که وزير زن در کابينه‌اش وجود داشته باشد چرا که ممکن بود اسباب کدورت اصولگرايان و برخي ديگر را به وجود آورد عده‌اي معتقدند خود روحاني يک اصولگراي محافظه‌کار است و اعتقادي به حضور زنان ندارد.

 

عارف سرکردة باند موسوم به «فراکسيون اميد» در مجلس ارتجاع توپ را در زمين خود «زنان» انداخت و از جمله گفت:«براي رسيدن به جايگاه اصلي زنان بايد تشکل‌هاي زنانه ايجاد شود» وي  در مورد اين که در کابينه آخوند روحاني «زني وجود ندارد» افرود:« اين همه به خاطر دولت نيست. بايد بررسي شود ريشه کجاست؟ بخشي از مشکلات هم متوجه زنان است».

( مقاله محمدرضا عارف گفتمان جعلي نمي تواند…).

 (مقاله مولاوردي در کنگره زنان اصلاح طلب)

شهيندخت مولاوردي که از روي صندلي «معاون رئيس جمهور» به صندلي«دستيار در امور حقوق شهروندي» جابجا شده نيز خود زنان و «باورهاي قالبي و سنتي» را به جاي خوي زن ستيزانه نظام ولايت فقيه مقصر خواند و گفت:« امروز ما شاهد هستيم که هنوز زنان نتوانسته‌اند به جايگاهي که بايد و شايد دست پيدا کنند. زنان هرگز نتوانسته‌اند در جنبش‌ها به صورت واقعي حرکت کنند… تغييراتي که در سطح دانش و مهارت زنان به وجود آمده متاسفانه نتوانسته وضعيت زنان را بهبود بخشد و باورهاي قالبي و سنتي اجازه نداده که نقش زنان پذيرفته شود». وي افرود« ما بعضا متهم مي‌شويم که دنبال وکيل و وزير شدن زنان هستيم، خير اين چنين نيست». مولاوردي در پايان اظهاراتش بار ديگر «همکاري شبکه يي در زنان» را مقصر حذف زنان از کابينه خواند و گفت:« من شاهد هستم که تلاش‌هاي زيادي براي بکار گيري زنان انجام گرفت اما چه کنيم که نشد و هنوز نقطه سر سطر هستيم. همکاري شبکه‌اي را بين مردان به خوبي مشاهده مي‌کنيم که بايد اين ويژگي در زنان هم وجود داشته باشد»

استمرار بحران رژیم – کشمکش بر سر وزیر زن – فضیحت سلفی با موگرینی