تشدید مخاصمات دردرون رژیم، بن‌بست برجام

برنامه گزارش خبری ۲۲ شهریور – نگرانی از چشم‌انداز وضعیت رژیم در بن‌بست برجام، به مخاصمات درون رژیم دامن زده است.

کیهان خامنه‌ای روز ۱۹شهریور با حمله به معاون روحانی و صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی رژیم که گفته بود «اگر آمریکا از برجام خارج شود، رژیم با کشورهای اروپایی به اجرای آن ادامه خواهد داد. نوشته است «چه اتفاقاتی افتاده که آمریکای همه‌کاره، شده هیچ‌کاره و اروپا هم دیگر «آقا اجازه» آمریکا نیست. آن هم به‌خاطر ما؟! اینها سؤالهای مهم دیگری هستند که به نظر می‌رسد دولت باید به آن پاسخ دهد».

کیهان خامنه‌ای با نگرانی می‌نویسد: «حالا اگر کدخدا به هر دلیلی «رسماً » زیر برجام بزند، آیا این «آقا اجازه‌ها»، به آن پایبند خواهند ماند؟ پاسخ این سؤال هم روشن است؛ خیر.

این سه کشور اروپایی هرگز نخواهند گفت برجام را قبول ندارند چرا که برجام برای غرب، یک گنج استراتژیک است. غرب با رصد کردن مواضع برخی دولتمردان کشورمان، به این نتیجه رسیده که با استفاده از این برجام می‌شود، توان موشکی نظام، مقاومت و بازوی قدرتمند نظام در منطقه را هم گرفت… آنها برجامی را که توان موشکی‌مان را تضعیف و مقاومت را در منطقه زمین نزده باشد را، کامل نمی‌دانند».

کیهان خامنه‌ای با ابراز وحشت از چشم‌انداز تشدید تحریمها با حمله به باند رقیب نوشته است: «کمتر از دو ماه دیگر مادر تحریمها از راه می‌رسند. تحریم‌هایی که… ، همه بلااستثناء، به آن رأی داده‌اند و فدریکا موگرینی، نماینده اتحادیه اروپا در مذاکرات هسته‌یی هم آن را نقض برجام نمی‌داند! تحریمهای بی‌سابقه اقتصادی در راهند و دولت هم‌چنان در حال بزک کردن برجام!».

در حالی که بهزاد نبوی یک عضو باندهای فاشیستی از شرکای روحانی با حمله به مخالفان این باند گفته است: «برخی عوامفریبی می‌کنند که دستاوردهای برجام کجاست؟» و منکر قولهای روحانی برای گشایش اقتصادی و برداشتن تحریمها شده و می‌گوید: «در حالی‌که برجام فی نفسه کاری نمی‌کند بلکه جاده‌یی را آماده می‌کند تا در آن مسیر حرکت کنیم» (رویداد ۲۴- ۱۹شهریور)

.

بهزاد نبوی:برخی عوامفریبی می‌کنند که دستاوردهای برجام کجاست؟»

علی خرم از مشاوران ظریف و فرستاده پیشین رژیم در مقر اروپایی ملل‌متحد تصویر تیره‌یی برای نظام از راهبرد جدید آمریکا ترسیم کرده و از جمله نوشته است: «یک راهبرد جدید در خصوص توافق هسته‌یی تدوین شده که به جای نابود کردن توافق هسته‌ای، آن را تقویت می‌کند، باید گفت… دولت آمریکا می‌خواهد بدترین پیشنهاد را با حداقل نقض قوانین بین‌المللی ارائه کند… می‌خواهند با حداقل هزینه و در بدترین شکل ممکن پیشنهادی ارائه دهند. هدف آمریکا سختگیری بیشتر و تنگ کردن این حلقه است. آمریکا به‌دنبال آن است تا حلقه محاصره اطراف نظام را تنگ‌تر و شرایط را سخت‌تر کند تا این‌که از دید ترامپ، نظام نتواند تکان بخورد» (جهان صنعت-۱۹شهریور).

علی خرم:«یک راهبرد جدید در خصوص توافق هسته‌یی تدوین شده که به جای نابود کردن توافق هسته‌ای، آن را تقویت می‌کند، باید گفت... دولت آمریکا می‌خواهد بدترین پیشنهاد را با حداقل نقض قوانین بین‌المللی ارائه کند

علی خرم:«یک راهبرد جدید در خصوص توافق هسته‌یی تدوین شده که به جای نابود کردن توافق هسته‌ای، آن را تقویت می‌کند، باید گفت… دولت آمریکا می‌خواهد بدترین پیشنهاد را با حداقل نقض قوانین بین‌المللی ارائه کند

بیشتربخوانید:

نگرانی و بن‌بست رژیم از برجام

طعنه پاسدار شریعتمداری به باند روحانی:‌ لطفاً با شکم خود به لگد آمریکا نکوبید‎