رد کردن عقب نشینی در بادیه سوریه و پایان دومین دوره آموزشی تانک

توفان‌تغییرسه  شنبه 21 شهریور 96

  • رد کردن عقب نشینی یکانهای ارتش آزادی در بادیه سوریه به مرز اردن از سوی ائتلاف ملی
  • پایان دومین دوره آموزش تانک در ارتش نصر وابسته به ارتش آزادی سوریه
  • برگزاری کنفرانسی برای تشکیل مجلس سراسری در شهر ادلب سوریه
  • تشکیل سندیکای متخصصین فنی امور بهداشت و بیمارستانها در جنوب سوریه

 

تجدید عهد با مردم و شهدا

ائتلاف ملی هر گونه عقب نشینی رزمندگان بادیه سوریه به سمت مرز اردن را رد و تاکیدکرد، رزمندگان بادیه سوریه به شجاعت و دلاوری شناخته شده هستند. به رزمندگان این منطقه فشار زیادی وارد می شود تا به سمت مرز اردن عقب نشینی کنند، ولی آنها این کار را رد می کنند. در همین حال، ائتلاف ملی سوریه پشتیبانی وحمایت خود را از رزمندگان اعلام کرد و گفت هر اقدامی با هماهنگی نمایندگان آنها در ائتلاف ملی و در ارتباط با دوستانمان و همچنین دولت امریکا، در مقابل این خواسته و فشارها صورت می گیرد.

در همین راستا، تیپ شهدای قریتین  وابسته به ارتش آزادی سوریه، گزارش‌ها مبنی بر عقب نشینی از مواضعش در بادیه سوریه  به سوی مرز اردن را رد کرد. این تیپ در بیانیه ای گفت: ارتباط خود را با ائتلاف بین المللی کاملا قطع کرده است تا کسی در صفوف آنها نباشد که نسبت به شیوه‌ها و چگونگی نبرد آنها آگاهی داشته باشد.  این تیپ همچنین مجددا التزامش را به اصول انقلاب سوریه اعلام کرد و با مردم و شهدای انقلاب برای آزادی سوریه بر ضد نظامیان اسد و شبه نظامیان خارجی تجدید عهد کرد.

ریاض حجاب هماهنگ کننده هیأت عالی مذاکرات، از  تلاشهای به عمل آمده برای  ایجاد ارتش ملی از طرف همه جریانهای اپوزیسیون  سوریه استقبال و از آن پشتیبانی کرد. ریاض حجاب در تویتر خود نوشت:  کلیه تلاشها در حال تکمیل کردن وحدت و متمرکز شدن اپوزیسیون پیرامون خواسته‌های انقلاب است. این تلاشها، غذای مطبوعی نیست که به مزاج متقلبان بین المللی خوش بیاید. وی مواضع دمیستورا را که گفته بود اپوزیسیون سوریه امکان ندارد از جنگ با رژیم اسد سودی ببرد رد کرد و گفت، طبق تصمیمها و قطعنامه های بین المللی و منطقه‌ای، اسد سرنوشتی جز کنار رفتن ندارد.

 

پایان دومین دوره آموزش تانک

ارتش نصر وابسته به ارتش آزادی سوریه، دومین دوره آموزش تانک را با موفقیت به پایان رساند و تعدادی ازرزمندگان، دوره آموزشی کلاسهای رانندگی و بکارگیری توپ و برجک تانک را با موفقیت به انجام رساندند.

به نام خدا

رزمندگان دومین دوره آموزشی تانک، در ارتش نصر فارغ التحصیل شدند. ما آموزش رانندگی برای رانندگان  و شلیک  برای توپچی ها برگزار کردیم. آموزش رانندگان با هدف تعمیر  اشکالات تانک در صحنه نبرد صورت گرفت. به اذن خدا ما برای هر نبردی علیه این رژیم ظالم آماده هستیم.

من محمد ابراهیم مربی تانک در ارتش نصر هستم. الان به رزمندگان  آموزش رانندگی و تعمیر اشکالات تانک در صحنه نبرد را می دهیم . انشا ا لله نبردهای ارتش نصر با این تاتکها هرچه موفق تر شود.

من ابراهیم رزمنده ارتش آزادی هستم  در دوره آموزش رانندگی ارتش نصر شرکت کردم و استفاده زیادی از این  آموزش کردم. آموزش دیدم که  خرابیها را در صحنه رفع کنم. به اذن خدا ما آماده ورود به هر نبردی هستیم.

 

شهر ادلب و تشکیل مجلس سراسری

کنفرانسی  با حضور فعالین انقلابی و مدنی  با نام مجلس  سراسری سوریه در ادلب برگزار شد . این کنفرانس مقدمه کنفرانس عمومی است که در آینده نزدیک برگزار خواهد شد.

هدف این کنفرانس، وحدت دیدگاهها و نظریات، بحث پیرامون برخی امور و مشکلاتی است که جامعه سوریه نیاز به حل آنها دارد. هم چنین  پایان دادن به  این وضعیت  مصیبت بار زندگی درمناطق آزاد که مردم از آن رنج می برند، و پیشرفت در حل مشکلات اصلی و ضروری جامعه سوریه است.

 

محمد عامر علی الزکور دبیر کل سازمان برنامه

چهارمین کنفرانس مقدماتی ،  الگوی خوبی برای ما است.  ما سعی در گسترش این کنفرانس در همه مناطق و برای تمامی مردم سوریه در همه شهرها، روستاهای استانهای دیگر،  و اردوگاهها در خارج و داخل سوریه داریم.

 

خالد الیاسین یکی از نمایندگان عشیره الموالی

ما را با هدف تقویت، استحکام و وحدت روابطمان برای باقی ماندن و زندگی در مناطق آزاد شده، به این کنفرانس دعوت کردند. ما باید برای خلاص شدن از این وضعیت ،ادامه زندگی وحفاظت در این منطقه، برنامه داشته باشیم. برای همه موفقیت و اجرای برنامه را آرزو دارم.

در برابر کسانی که کار خستگی ناپذیر و آگاهی بخش، برای درمان بیماریها  و مشکلات مناطق آزاد شده در شمال انجام می دهند،  یک سئوال مهم وجود دارد.  آیا این فعالیتها و تلاشها  پاسخی واقعی و ملموس دارد یا نه؟

 

تشکیل سندیکای متخصصین فنی

سندیکای متخصصین فنی بهداشت و تجهیزات بیمارستانها، در استانهای درعا و قنیطره تشکیل شد. این شروع تشکیل تعداد دیگری از سندیکاها  در منطقه جنوبی

است

احمد الحریری افسر فنی بهداشت

سندیکای متخصصین فنی آزاد در جنوب سوریه  تشکیل شد. سندیکای متخصصین شامل بخشهای اشعه ایکس، آزمایشگاه، داروخانه، بازسازی دندان و تجهیزات صنعتی  بیمارستانها است.

گفتگوها به پایان رسید. اولین موضوع ، آشنایی و معرفی  همه افراد سندیکا  و گفتکو در رابطه با ماده‌های  برنامه داخلی و کم کردن چندین ماده از آن بود. ما به این برنامه تکیه داریم.  انتخابات ریاست سندیکا نیز انجام و رئیس آن انتخاب شد.

یکی از اهداف سندیکای گروههای  متخصص و شاغل در بخشهای پزشکی ، رسیدگی به حقوق پزشکان است.