تکرار حرف ولی فقیه در مورد آتش به اختیار توسط آخوند مصباحی مقدم

به سال تحصيلي نزديك ميشويم و فسيلهاي نظام هم خودشان را براي اين موضوع آماده ميكنند. آخوند مصباحي مقدم در مراسمي تحت عنوان «مراسم آغاز سال تحصیلی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی» حرف ولي فقيه را در مورد آتش به اختيار دوباره تكرار كرد و گفت: اگر مرکز فرماندهی دچار اختلال شود سربازان باید بر اساس تشخیص آتش به اختیار شوند و به وظایف خود به‌درستی عمل کنند.

بعد رمز موفقيت در آتش به اختياري را داشتن اخلاص عنوان كرد. البته اخلاص در فرهنگ لغات آخوندها معنايي جز قساوت هر چه بيشتر در فرهنگ و افكار عصر حجري آخوندها و دم و دستگاه ولي فقيه معنی دیگر ی ندارد. اينهم كه دوباره در شروع سال تحصيلي مصباحي مقدم گذري ميزند به سخنراني چند ماه قبل خامنه اي و اصطلاح آتش به اختيار كه اين چند وقت حسابي غوغا كرد، علت خودش را دارد.

از يك طرف ترس از بالاگرفتن اعتراضات با شروع سال جديد و از طرف ديگر تلاش براي روحيه دادن به نيروهاي وارفته شان و غالب كردن فرهنگ عقب مانده آخوندها كه البته 38ساله امتحان ميكند و باز هم سرش به سنگ ميخورد.

يكي از مشكلاتي كه با شروع سال تحصيلي بيشتر از قبل به چشم ميآید، موضوع مدارس تخريبي و غير استاندارد كه هر چند وقت يكبار آمار و ارقام جديدي در مورد هر كدام از استانها يا شهرهاي مختلف بيرون ميزند. اخيرا هم مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز خراسان‌شمالي اعتراف كرد كه حداقل 13 درصد از كلاسهاي اين استان تخريبي هستند و تازه تا همين پارسال پيارسال مدارس خشتي و گلي هم وجود داشته كه الآن بر چيده شده.

يك نمونه ديگر مربوط ميشود به شهرستان ميناب كه  به عنوان دومین شهرستان بزرگ و مهم استان هرمزگان ۱۲۲مدرسه تخریبی دارد که از بين شان ۹۵ مدرسه غیر استاندارد و حادثه ساز هستند. تازه اينها فقط مربوط به 2 تا استان بود. وگرنه رئیس سازمان نوسازی مدارس اعتراف كرده كه 30درصد مدارس كشور هنوز استاندارد نيستند. متاسفانه باچنين وضعيتي و درشرايطي كه حداقل امنيت بخش زيادي از دانش آموزان تامين نيست به استقبال ماه مهر ميرويم!

بيشتر از ده روز از تصادف دانش آموزان هرمزگاني ميگذرد و مثل هميشه اشك تمساح ريختن هاي حكومتي ادامه دارد. استاندار خوزستان به خانواده هاي داغدار نسبت به هر اعتراضي هشدار داد و گفت:«خداوند متعال به ما می‌فرماید در هنگام چنین مصیبتهایی صبر پیشه کنیم» و بعد هم با گفتن اينكه اين دانش آموزان انسانهاي پاكي بودند كه بايد يادشان را زنده كنيم وعده داد اسم مدارس و خيابانها را به نام آنها نامگذاري كنند.

اين حرفهاي مسخره در مقابل بي عملي آخوندها براي پيشگيري از چنين حوادثي نشان دهنده ترس رژيم از اعتراض مردم و آرام كردن خانواده هاست. كسي از علت اين حادثه صحبت نميكند، كسي از اقدامات لازم براي بازسازي جاده ها و بالا بردن كيفيت وسايل نقليه نميگوید، كارگزاران حكومتي هم انگار نه انگار كه اصلا مسئوليتي دارند در كنار بقيه آه و ناله سر ميدهند و شكايت ميكنند.

روزنامه حكومتي آفتاب يزد نوشته: «گفته شده آن منطقه بارها قربانگاه مردم شده است. فلذا بایستی مشخص گردد چرا به‌رغم آن که آن منطقه حادثه خیز بوده اما تدبیری رخ نداده است». و روزنامه حكومتي آرمان شكايت كرده كه اين جاده مربوط به 50 سال پيشه و چرا بازسازي نشده.

البته تا وقتي كه رژيم بودجه هاي مملكت را صرف نيروهاي سركوبگرش در داخل و خارج ايران ميكند  و تا وقتي كه بودجه امور دفاعي  و نظامي حداقل سه برابر بودجه شهرسازي هست انتظاري بيشتر ازاين هم نميشود داشت.