بررسی غارت منابع آب کشور توسط رژیم آخوندی- گفتگو با دکتر حسین جهانسوز

اندازه متن
Aa Aa

برنامه سرخط ۱۶مهر۱۳۹۶- گزارشی از همراه با گفتگویی در همین رابطه با دکتر حسین جهانسوز

 

آب مایهٴ حیات است و بدون آن هیچ موجودی نمی‌تواند به موجودیت خود ادامه بدهد، در این بین انسان فقط می‌تواند چند روز بدون آب زنده بماند، اما همین موضوع حیاتی در کشور ما به بحران تبدیل شده است و البته برای رژیم به یک بحران امنیتی، گزارشی را می‌بینیم در این مورد گفتگویی داریم با دکتر حسین جهانسوز عضو شورای ملی مقاومت ایران.

س) هم‌چنان که اطلاع دارید در کشورمان چند سالی است که خشکسالی است و از طرفی هم کشور ما یک کشور خشک محسوب می‌شود، آیا بحران آب یک امر طبیعی است و یا می‌شود برای آن راه‌حلی پیدا کرد؟

ج) این‌که ایران جزو کشورهای خشک محسوب می‌شود حرف درستی است، متوسط بارش در ایران سالانه

آثار غارت منابع آب کشور توسط رژیم آخوندی

آثار غارت منابع آب کشور توسط رژیم آخوندی

۲۵۰ میلی‌متر است، و این یک‌سوم مقدار متوسط بارانی است که بایستی در یک کشور ببارد تا جز کشورهای خشک محسوب نشود. علاوه بر این، این خشک‌سالی که متعلق به ایران نیست در منطقه این خشک‌سالی وجود دارد اما بحران و ابر چالش تبدیل نشده است، حتی کشورهایی که به‌لحاظ آب و هوایی بسیار خشک‌تر از ایران هستند.

اما این مسأله قابل حل است و می‌شود این مشکل را حل کرد. افراد مؤمن معتقد و جدی که قلبشان برای وطنشان می‌تپد مانند مجاهدین با مشکلات زیادی برخورد کرده و آنها را حل می‌کنند. اگر بخواهیم از شهری به شهر دیگری جاده بکشیم و به کوهی برخورد می‌کنیم در دل کوه یک تونل می‌زنیم. یا اگر به رودخانه‌یی برخورد بکنند پلی بروی آن احداث می‌کنند.

همه مسائل قابل حل است. مثال آن تبدیل کویر به یکی از زیباترین شهرهای منطقه به‌نام اشرف و مثال دیگر آن تبدیل یک سنگستان به باغستان توسط مجاهدین است. ولی برای افراد دزدی مانند رژیم خمینی این مشکل قابل حل نیست.

س) پس مشکل کجاست و چه کسی مسؤل این وضعیت است؟

ج) بدون شک حاکمیت آخوندی مسؤل این بحران ملی است، اینهای برای برداشت محصول از زمینهایی که غصب کرده بودند اقدام کردند به حفر چاههای عمیق و آب زیادی را بیرون کشیدند و علت آن را نیز خودکفایی کشاورزی می‌نامیدند. آبهای زیرزمینی را به این ترتیب خشک کردند.

س) شما به خودکفایی اشاره کردید. خودکفایی که چیز خوبی است

ج) ببینید هیچ کشوری نمی‌تواند در محصولات کشاورزی ۱۰۰٪ خودکفا باشد. حتی آمریکا نیز با تمام کشاورزی مدرن و ثروت ملی که دارد و پولی که برای تحقیقات و نیز توسط کشاورزان خرج می‌شود هنوز نیاز به وارد کردن برخی محصولات از آمریکای مرکزی و جنوبی دارند.

به‌دلیل این‌که میوه و محصولات کشاورزی اقلیم‌های مختلفی برای رشد نیاز دارند، مثلاً گندم در آسیای میانه یا در استرالیا یا در آرژانتین به‌دلیل بافت جغرافیایی آن تولید انبوه می‌شود، براحتی می‌شود از این کشورها گندم خرید و به‌جای آن روی محصولی سرمایه‌گذاری کرد که در به صرفه باشد.

این کار رژیم نه عملی است و نه معقول دقیقاً از جنس شعارهای خمینی که می‌گفت خانه نخرید به شما خانه می‌دهیم که به گورخوابی تعدادی از هموطنان ما انجامید. بنابراین مسأله خودکفایی فقط شعاری بود که رژیم برای پر کردن جیب ایادی خودش مطرح کرد.

س) یعنی نباید کشاورزی کرد یا لا اقل این محصولات را کاشت؟

ج) باید با توجه به آب و هوای هر منطقه کشاورزی را در آن منطقه رشد داد. اما در ایران

بحران کمبود آب در روستاها

آخوندزدهٴ ما سیستم کشاورزی رشد نکرده است و در برخی از مناطق کشاورزی با کشاورزی ۳هزار سال پیش هیچ تفاوت کیفی نکرده است، رژیم در زمینة‌مکانیزه کردن کشاورزی هیچ کاری نکرده است، هنوز هم در خیلی از روستاها می‌توان دید که از چارپایان به‌جای وسایل پیشرفته استفاده می‌کنند. لذا این‌که در همه جا محصولات کشاورزی را بکاریم و محصول برداریم.

س) آیا برای بحران آب عوامل دیگری هم سراغ دارید؟

ج) بله، الآن ۸۰ تا ۹۰ درصد آب کشور صرف کشاورزی می‌شود. ولی صنعت بیشترین مصرف آب را در ایران دارد، به‌عنوان نمونه مطابق آمار، کارخانه فولاد مبارکه به‌عنوان بزرگ‌ترین کارخانه فولاد ایران، ۲۷ میلیون متر‌مکعب آب مصرف کرده و آب مصرفی کل شهر اصفهان حدود ۴۷۰ میلیون متر‌مکعب بوده است.

مقدار زیادی از آب زاینده رود را مصرف می‌کند در حالیکه این کارخانه‌ها را باید در جایی مثل بوشهر درست کرد که آب زیاد است.

یک نمونة‌دیگر ساخت پتروشیمی در خمین است که وابسته به سپاه پاسداران است و یکی از صنایع آب‌بَر می‌باشد، تازه در نزدیکیهای خمین اصلاً چاه نفتی وجود ندارد که نیاز به پتروشیمی باشد، و نه آبی هست که برای آن استفاده کنند.

اما چون این صنایع متعلق به رژیم و به‌خصوص سپاه پاسداران است، منافع مردم در نظر گرفته نشده است.

س) وضعیت آب‌های زیرزمینی در ایران به چه صورت است؟

ج) وضعیت آب‌های زیرزمینی هم بسیار خراب و ناگوار است، در کشورمان بیش از ۷۵۰هزار حلقه

بحران آبهای زیرزمینی در میهن

بحران آبهای زیرزمینی در میهن

چاه که ۳۳۰هزار حلقه از آن غیرمجاز است. الآن سطح آب‌های زیر زمینی ۳۵ متر افت کرده است، و زمین در خیلی از نقاط نشست کرده است.

 

بنابراین با وجود این رژیم امکان هیچ رشدی در کشور وجود ندارد. بنابراین تنها راه اتحاد مردم و راحت شدن از شر این رژیم است.

فرزندان مجاهد این مردم آماده هستند و در روز موعود با همکاری مردم ایران این رژیم را سرنگون می‌کنند و این کشور در مبت بسیار کوتاهی یکی از زیباترین کشورهای دنیا خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

تشنگی در سیرکان بلوچستان بیداد می‌کند

بحران آب در روستای تخته جان، امان مردم را بریده است

پدیده فروش آب آشامیدنی در روستاهای محروم نزدیک مشهد