موج جدید هراس رژیم آخوندی از فضای مجازی- گفتگو با مسعود مظلومی

اندازه متن
Aa Aa

 

برنامه سرخط ۱۶مهر- ایران تنها کشور در دنیاست که حاکمانش پیوسته و در تمام سطوح از فضای مجازی ابراز وحشت می‌کنند، چرا؟ این موضوع گفتگوی امروز ما با مسعود مظلومی است.

س) چرا دوباره در نمایش جمعه های این هفته با هراس نماینده های خامنه‌ای از فضای مجازی مواجه هستیم؟

ج) هم‌چنانکه در خبرها شاهد بودیم، در این هفته اخباری حول جاسوسی دختر صادق لاریجانی برای سفارتخانه کشورهای غربی در شبکه های مجازی بصورت گسترده ای منتشر شده است. سال گذشته نیز اخبار منتشر شده در فضای مجازی حاکی از افشای دزدیهای صادق لاریجانی با استفاده از ۶۳ حساب بانکی بود.  این باعث شد عناصر رژیم یکی پس از دیگری بیایند و از این به‌اصطلاح قاضی‌القضات دزد حمایت کنند.

احمد خاتمی در نمایش جمعه تهران گفت: «از اول انقلاب، نظام و انقلاب هدف بوده و از جمله روش‌های آنها (دشمنان) تخریب

هراس رژیم آخوندی از فضای مجازی، چرا؟

جاسوسی دختر صادق لاریجانی برای سفارتخانه کشورهای غربی در شبکه های مجازی بصورت گسترده ای منتشر شده است.

مسئولان عالی‌رتبه کشور بوده است» و ادامه داد: «اما حالا روش عوض شده و وارد ترور نرم افزاری شده‌اند»

هم‌چنین وزیر اطلاعات رژیم و حسین طائب مسئول اطلاعات سپاه هم ضمن حمایت از صادق لاریجانی پرداختند. حسین طائب هم‌چنین پیش بینی کرد: «در ماه‌های آینده این روند اتهام‌زنی‌ها و پرونده‌سازیهای دروغین درباره موضوعات و شخصیت‌های دیگر نیز ادامه دارد.»

هم‌چنانکه مشاهده میکنید بسیاری از مردم اساساً به رسانه های رسمی رژیم توجهی ندارند و با عضویت در شبکه‌های اجتماعی و به‌خصوص تلگرام خبرها و تحولات روز را دنبال میکنند. این باعث وحشت مقامات رژیم می شود.

س) ابعاد تاثیر شبکه‌های اجتماعی در فضای جامعه ایران چگونه است

ج) می توان با چند مثال به این سوال پاسخ داد:

روز ۱۳مهرماه تظاهرات سراسری معلمین در ۲۰ استان کشور صورت گرفته است. این تظاهرات را پیشتر از طریق شبکه‌های اجتماعی اعلام کردند و شعارها را تنظیم کرده و به صحنه می آیند و عکس و خبرها را منتشر می کنند. غارت‌شدگان مؤسسه های کاسپین، آرمان و… با استفاده از همین شبکه اجتماعی توانستند تحصنهای شبانه روزی را ابتدا در تهران و سپس در اهواز شکل بدهند. در این تجمع ها شعار می‌دادند روحانی ننگت باد، سیف مرگت باد.

این هفته هم‌چنین بازنشستگان در مقابل سازمان برنامه و بودجه رژیم دست به تجمع اعتراضی زدند.

در شبکه های اجتماعی بسیاری فیلمها منتشر می شوند که در شرایط معمول قابل دسترس نیست. مانند حمله مأموران شهرداری به دستفروشان یا کودکان کار حمله می‌کنند یا تخریب خانه‌های مردم توسط مقامات شهرداری. توزیع این تصاویر باعث می شود که مردم در جریان این اقدامات رژیم قرار گرفته و موج اعتراضات را افزایش می دهد.

س) چه اقدامات مؤثری رژیم برای کنترل این شرایط میتواند انجام بدهد؟

ناتوانی رژیم در مقابله با شبکه‌های اجتماعی

آخوندعلم الهدی : توی فضای مجازی حتی سران قوای ما امنیت ندارند، مسئولین بزرگ کشور در نظام ما امنیت ندارند

ج) واقعیت این هست رژیم نمی تواند اقدامات جدی انجام دهد. آخوند علم الهدی می گوید: «فضای مجازی اینجور

ول داده بشه. این وزیر جوان هم مثل اون وزیر مسن، هیچ کار نکرد، … توی فضای مجازی حتی سران قوای ما امنیت ندارند، مسئولین بزرگ کشور در نظام ما امنیت ندارند».

اخیرا اگر توجه کرده باشید از سر استیصال رژیم اقدام به اعلام جرم علیه رئیس شرکت تلگرام کرد. کاری که واقعاً فقط بیانگر استیصال این رژیم است.

بنابراین می شود پیش بینی کرد که  با توجه به انزوای بین المللی رژیم و با توجه به وجود موج اعتراضها و بیکاری اقشار مختلف میتوانند با استفاده از همین شبکه‌های اجتماعی اعتراضها خود را سازمان بدهند. و گزارشات و فیلمهای آنرا در اخ

تیار همه قرار بدهند. رشد تکنولوژی و گسترش اعتراضات از یک طرف و انزوای این رژیم به حدی رسیده که باید گفت این رژیم هیچ اقدام جدی برای مقابله با این شرایط نخواهد داشت. 

بیشتر بخوانید:

آخوند علم الهدی: در فضای مجازی چنان واداده‌ایم که میدان درست کردیم برای جنگ نرم دشمن

”جنگ نرم به‌دنبال براندازی نظام است“

اعتراف عضو مجلس خبرگان ارتجاع:‌ فضای مجازی علیه روحانیت غوغا می‌کند