اخبار اعتراضات و اعتصابات کارگران و دانشجویان و سایر اقشار مردم ایران

اندازه متن
Aa Aa

برنامه سرخط ۱۷ مهر- سرخط اخبار اعتراضات و اعتصابات امروز بدین شرح است

شب گذشته غارت‌شدگان مؤسسه آرمان در اهواز شعبه‌این مؤسسه وابسته به سپاه پاسداران را به آتش کشیدند. غارت‌شدگان چندین شب است که تحصن کرده و خواستار مسترد کردن سپرده‌های خود هستند.

به آتش کشیدن شعبه موسسه آرمان در اهواز

غارت‌شدگان خشمگین مؤسسه ملل وابسته به سپاه پاسداران در اهواز در پی دادخواهی یک مادر غارت شده، شعار مرگ بر خامنه‌ای سر دادند. غارت‌شدگان خشمگین عکس منحوس پاسدار قاسم سلیمانی سرکرده نیروی تروریستی قدس را کندند و پایمال کردند. آنان بنرها را پاره کرده و وسط خیابان ریختند.

نیروهای سرکوبگر ضدشورش به مردم معترض حمله کردند اما با هو شدن توسط مردم مواجه شدند. مردم علیه گاردهای وحشی خامنه‌ای شعار می‌دادند.

مأموران ضدشورش با باتون به مردم حمله‌ور شده و عده‌یی را باباتون زدند و به زنان نیز حمله‌ور شده و عده‌یی را دستگیر کردند. غارت‌شدگان به مأموران سرکوبگر نیروی انتظامی حمله کردند و مانع انتقال دستگیر ‌شدگان شدند.

در رویدادی دیگر غارت‌شدگان خشمگین مؤسسه آرمان در اهواز که پنجمین روز تحصن شبانه روزی خود را پشت سر گذاشتند در تظاهرات شبانه خود که با بستن جاده کیانپارس همراه بود از سوی مردم خوزستان و لرستان ولی‌الله سیف رئیس بانک مرکزی رژیم را تهدید کردند که چنان‌چه به پس دادن سپرده‌های به غارت رفته آنها اقدام نکند به تهران آمده و خود سیف و بانک مرکزی رژیم آخوندی را به خاک و خون می‌کشند. آنها شعار می‌دادند: توپ تانک فشفشه سیف باید کشته شه!

رژیم آخوندی مأموران سرکوبگرش را برای ترساندن مالباختگان و بازکردن خیابان به محل تجمع مالباختگان خشمگین فرستاد اما با ایستادگی مالباختگان کاری از پیش نبردند.

لحظاتی با دردهای غارت‌شدگان مؤسسه آرمان وحدت اهواز

یک مادر: «تو روز روشن پولمونو دزدیدن آشکار. اصلاً جوری هم اتفاق افتاد که ما نفهمیدیم از کجا خوردیم.»

خبرنگار:«پولاتونو کجا گذاشتین مادر؟»

مادر:«تو مؤسسه آرمان این دفترچه شه.»

تجمع اعتراضی مالباختگان ملل

یک مرد: «دختر من سرطان خون داره.»

یک مرد بستری: «اصلاً ۶ماهه که ما بلاتکلیفیم نه سودمونو دادن و نه اصل پولمونو دادن. فقط خواهشی که داریم اینه که فقط پولمونو بدین. ما الآن ۵ شبه که تو مؤسسه ملل خوابیدیم. زن و مرد و پیرزن و پیرمرد همینجان منی که الآن خوابیدم تومور تو بازوی سمت راستمونه اینم مدارکامونه»

مادر: «یکی بیاد جوابمونو بده. پولای مردمو خوابوندین که چی بشه؟»

خبرنگار:«خواسته تون چیه؟»

مادر:«گفتم من یه مادر زجر کشیده‌ام با بدختی این پولو جمع کردم.»

 تجمع اعتراضی دانشجویان علوم پزشکی شهرکرد

این شعار دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد است که در اعتراض به درگذشت یک دختر دانشجو به نام زهره تجمع اعتراضی برپا کردند.

بلافاصله دانشجویان پسر نیز به جمع آنان پیوستند و نسبت به دروغپردازی رژیم آخوندی مبنی بر فوت این دانشجو بر اثر سکته اعتراض کردند. دانشجویان گفتند بر اساس مدرک پزشکی قانونی این دختر بر اثر گازگرفتی در خوابگاه درگذشته و این ناشی از نداشتن ایمنی در خوابگاه بوده است و مسؤلان دانشگاه برای فرار از پاسخگویی مرگ این دختر را سکته اعلام کردند.

دانشجویان شعار می‌دادند نوبت بعدی کدامیک و خواهان استعفای مسؤلان دانشگاه شدند.

غارت‌شدگان مؤسسه کاسپین بیست‌و‌سومین تحصن شبانه روزی خود را در اعتراض به چپاول پول‌هایشان توسط این مؤسسه متعلق به سپاه پاسداران پشت سرگذاشتند.

تجمع‌کنندگان مقابل قضاییه آخوندی شعار می‌دادند: «یک اختلاس کم بشه مشکل ما حل میشه – سهامدار پدیده فقط دروغ شنیده – یا حجه ابن الحسن ریشه ظلم را بکن»

هم‌چنین در بوشهر غارت‌شدگان مؤسسه آرمان که همه آنها را زنان تشکیل می‌دادند در اعتراض به دزدی آشکار سپرده‌هایشان در مقابل این مؤسسه تجمع کردند. غارت‌شدگان شعار می‌دادند: تا پول ما به باد است اوضاع همین بساط است

 تجمع اعتراضی کارگران روغن نباتی

کارگران کارخانه روغن نباتی شیراز با حضور در مقابل کارخانه تجمع اعتراضی برگزار کردند و خواهان

تجمع اعتراضی کارگران روغن نباتی

پرداخت حقوق عقب‌افتاده خود شدند. معترضان گفتند برخی از کارگران حدود سه ماه و برخی هم بیشتر، حقوقی به آنها پرداخت نشده است.

دانشجویان و فارغ‌التحصیلان معترض دانشگاه صنعت نفت مقابل دفتر آخوند روحانی تجمع اعتراضی برگزار کردند. آنان در روزهای قبل در مقابل ساختمان وزارت نفت کابینه آخوند روحانی تجمع کرده و طی بیانیه‌یی اعلام کرده بودند در اعتراض به ترفند جدید جذب دانشجویان و هم‌چنین برگزاری مصاحبه‌های غیرتخصصی دست به این تجمع زده‌اند.

بیشتر بخوانید:

تجمع اعتراضی شبانه دانشجویان خوابگاه بهارستان علوم‌پزشکی شهرکرد +عکس

اعتراضات مردمی علیه سرکوب و چپاول دیکتاتوری آخوندی

تجمع اعتراضی کارگران البرز مرکزی و مسدود شدن جاده سوادکوه به تهران