تنگ‌تر شدن حلقه انزوا و تشدید مخاصمات

گزارش خبری پنجشنبه ۲۰ مهر:  یک رسانه حکومتی از باند خامنه‌ای گزارش داد: «محور اصلی استراتژی جدید‌ترامپ در قبال جمهوری اسلامی، قرار دادن نام   سپاه پاسداران ‘  به‌عنوان یک سازمان تروریستی در رده گروههایی چون القاعده و داعش است…

دو مقام اطلاعاتی ایالات متحده گفتند که یک بخش جدید از استراتژی ترامپ علیه جمهوری اسلامی که اعلام عمومی نخواهد شد شامل ازسرگیری عملیاتهای اطلاعاتی آمریکا علیه سپاه پاسداران و دیگر ‘نیروهای نیابتی’ رژیم ایران در منطقه مانند حزب‌الله خواهد بود». (عصر ایران- ۱۳مهر)

در همین حال یاسر جبرائیلی معاون خبرگزاری سپاه پاسداران نوشته است «دولت لیبرال آقای روحانی دست به عقب‌نشینی برجامی در حوزه هسته‌یی زده و چیزی عایدش نشده است، به جای تجدید نظر در باورهای غلط خود، مسأله سیاست خارجی کشور را به سطح نازل ‘اظهارات تلخ’ تقلیل داده‌اند. اگر تا دیروز می‌گفتند هسته‌یی را تعطیل کنید تا حال اقتصاد خوب شود، امروز می‌گویند حرف نزنید تا اقتصاد درست شود!». (کانال تلگرامی یاسر جبرائیلی- ۱۳مهر).

یاسر جبرائیلی: «اگر تا دیروز می‌گفتند هسته‌یی را تعطیل کنید تا حال اقتصاد خوب شود، امروز می‌گویند حرف نزنید تا اقتصاد درست شود!».

و مهدی محمدی مهره باند پاسدار جلیلی در مذکرات هسته‌یی روز ۱۳مهر ۹۶، با اشاره به دستگیری و محکومیت یک عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌یی از باند روحانی نوشته است: «این‌که یک عضو تیم مذاکره‌کننده درباره برجام به جرم جاسوسی مجرم شناخته شده مسأله کوچک یا ساده‌ای نیست. واقعاً با این وضع، آیا عجیب است که بخش تحریمها در برجام چنین بی‌محتوا و ضعیف باشد؟ این حق ملت ایران است که آقای رئیس‌جمهور درباره اتهامی چنین مهیب به ملت توضیح بدهد؟».

مهدی محمدی مهره باند پاسدار جلیلی در مذکرات هسته‌یی: این حق ملت ایران است که آقای رئیس‌جمهور درباره اتهامی چنین مهیب به ملت توضیح بدهد؟».

رسانه‌های حکومتی از جمله ایسنا روز ۱۳مهر خبر دادند: «در شب‌های تاسوعا و عاشورا همزمان با برگزاری مراسم عزاداری در دانشگاه امام صادق، افرادی به توزیع هزاران نسخه از یک نشریه چهار صفحه‌یی اقدام کردند که محتوای اصلی آن تبلیغات علیه دولت و برجام است. مطلب اصلی این نشریه مقاله‌یی است با عنوان ‘تاملی بر سیاست فرعون- موسی، برجام، فرعون و دیگران’ که در آن، برجام، نوعی تعامل با شیطان دانسته شده است».

 

بیشتر بخوانید

نمود دیگری از انزوا

سرگیجه نظام در تنگنای شکست برجام و انزوای منطقه‌یی

“ابر چالش منطقه‌یی“ نظام آخوندی!