اخبار ایران و جهان

صدر اخبار

1-كنگرة آمريکا: کنفرانس با حضورنمايندگان هر دو حزب دربارة گزينه‌هاي سياسي براي برخورد با تهديدات رژيم آخوندي و نقض حقوق بشر در ايران: حمايت از مقاومت مردم ايران براي آزادي

 

2- فراخوان نمايندگان كنگرة آمريكا به محاكمة سران رژيم آخوندي به‌خاطر قتل عام 30 هزار زنداني سياسي در سال 67

 

3- اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت: مقاومت ايران اشغالگري سپاه پاسداران در كركوك را قوياً محكوم می کند و خواستار اقدام فوري شوراي امنيت است

 

۴- گزارشها و عكسها و فيلمهاي منتشر شده ازحضور هادي عامري و ابو مهدي مهندس، دو مزدور نيروي قدس در حمله به كركوك حكايت مي كند. اسناد و گزارشهاي مزدوري اين دو تروريست از دهه ۷۰ توسط مقاومت ايران افشا شده است.

 

۵-مقاومت ايران ضمن اعلام همبستگي با مردم كردستان عراق به ويژه مردم دردمند و بي خانمان شده كركوك،خواستاراجلاس فوق العاده شوراي امنيت براي محكوميت و مقابله با تجاوز و اشغالگري رژيم آخوندي در كردستان عراق است.

 

۶-به گزارش تلویزیون العربیه،اياد علاوي معاون رئيس جمهور عراق در گفتگويي با اسكاي نيوز گفت: كه نيروهاي رژیم ایران در نبرد كركوك شركت داشته اند.

 

۷-بیانیه استرون استیونسون رئیس بنیاد اروپایی آزادی عراق : ما حضور گروه تروریستی حشد الشعبی تحت فرماندهی نیروی قدس و فرمانده آنها ، قاسم سلیمانی در عراق بخصوص در مناطقی که از نیروی داعش آزاد شده اند و همچنین در کردستان عراق  را قویا محکوم میکنیم.

 

۸-استرون استیونسون: ما از دولت امریکا می خواهیم فورا دخالت کند، به اجرا در آوردن استراتژی نوین امریکا درباره رژیم ایران و سپاه پاسداران، باید بلادرنگ در عراق و سوریه آغاز گردد.

 

۹- اظهارات دونالد ترامپ در جلسة كابينه در كاخ سفيد: از تصميمم دربارة توافق اتمي قوياً راضي هستم… مرحلة دوم شايد مثبت باشد و شاید به ختم كامل توافق بي انجامد.

ترامپ: مرحلة دوم شايد مثبت باشد و شايد هم بسيار منفي باشد. شايد به ختم كامل (توافق) بينجامد. اين يك احتمال بسيار واقعي است؛ برخي مي‌گويند چنين احتمالي بيشتر است. اما شايد هم بسيار مثبت بشود. خواهيم ديد كه چه خواهد شد.

 

۱۰- معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا: طی 10 ماه گذشته، 72 شرکت و نهاد رژیم ایران، چین، لبنان و اوکراین به خاطر ارتباط با سپاه پاسداران، برنامه موشکی (رژيم) ایران و نقض حقوق بشر مورد تحریم قرار گرفته‌اند.

 

۱۱- وحشت رژيم از عواقب اعلام استراتژي جديد آمريكا و ليست‌گذاري تروريستي سپاه پاسداران؛ رئيس قضايية خامنه ای: رئیس جمهور آمریکا بخشی از نیروهای مسلح رسمی یک کشور را فاسد و تروریست می‌خواند

تلويزيون رژيم: به دنبال بهانه های واهی به بهانه سپاه به بهانه فعالیت حقوق بشر به بهانه های مختلفی ما را ببره در میدان جدیدی بنام برجام 2

-اون برجام دو یك چاه ویلی است كه ما ازش بیرون نخواهیم آمد

 

۱۲- غيظ رژيم از مواضع سران كشورهاي اروپا و تأكيد آنها بر توقف برنامة موشكي و مداخلات منطقه‌يي؛ رسانه‌هاي رزیم : از حمایت اروپا ذوق‌زده نشویم! سه کشور فرانسه، بریتانیا و آلمان با هدف بازی کردن در زمین واشنگتن از نظام خواستند برنامه موشکی خود را متوقف کند و از میزان رفتار‌های ثبات‌زدای خود در منطقه بکاهد.

 

۱۳- ادامة تحصن و اعتراضات غارت‌شدگان مؤسسه‌هاي حكومتي در مقابل قضايية رژيم در تهران، تجمع اعتراضي مردم غارت‌شده در مقابل بانك مركزي رژيم

 

۱۴- حركت‌هاي اعتراضي اقشار مختلف مردم به‌جان‌آمده عليه ستم و چپاول رژيم آخوندي در تهران، بندرعباس، آذربايجان غربي، دير، بوكان و عسلويه

اخبار ایران و جهان از سیمای آزادی – سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶

مشروح اخبار |