بازتاب سخنرانی اخیر رئیس‌جمهور آمریکا در رسانه‌های رژیم – گفتگو با وحید صادق

اندازه متن
Aa Aa

سرخط ۲۶ مهر ۱۳۹۶- گفتگو با وحید صادق حول بازتاب سخنرانی اخیر رئیس‌جمهور آمریکا در رسانه‌های رژیم

موضع اخیر رئیس‌جمهور آمریکا در مورد رژیم آخوندی چه نگرانیهایی در درون رژیم برانگیخت. چه بازتابهایی در رسانه‌های ٰرژیم داشت. چه کشاکشها و دعواهایی را در داخل آنها موجب شد؟ این موضوع گفتگویی هست که با مهمان برنامه آقای وحید صادق مطرح کنیم. ایشان در استودیو سرخط با ما هستند.

س) سخنرانی ترامپ در مورد سیاست آمریکا در قبال رژیم آخوندی چه بازتابی در درون رژیم داشت؟

ج) واكنشهاي رژيم قبل از سخنراني رئيس جمهور آمريكا آغاز شد، بخصوص در نماز جمعه هاي رژيم به اين موضوع پرداختند من ترجيح ميدهم سوال شما را بدون تفسير و تحليل به نقل از مقامات و كارشناسان خود رژيم كه اعتراف مي كنند به سردرگمي آنها بپردازم.

علم الهدي نماينده خامنه اي در مشهد از ابتداي صحبتهاش در نماز جمعه هفته گذشته در ۲۵ دقيقه از خطبه دوم نماز جمعه ۱۸ بار از اين كلمه استفاده كرد كه نباید ترسید، ما اقتدار داريم و …، علم الهدی گفت:

«قضیه رو بصورت یك عملیات روانی تدریجی نابود كننده قرار دادن, ساعت می زنند, روز میزنند در فلان روز, در فلان ساعت, سه روز دیگه مونده, دو روز دیگه مونده، یك روز دیگه مونده, دو ساعت دیگه مانده كه ترامپ اعلام كند از برجام عبور می كند یا برجام رو قبول دارد، یعنی این عملیات روانی دارند رو ما می كنند، از چی ما میترسیم, چرا وحشت داریم.»

موحدي كرماني كه مي خواست چند كلمه اي هم با ترامپ صحبت كند بقول خودش بقدري دستپاچه شده بود كه به اشتباه گفت چند كلامي با آقاي اوباما دارم كه بعد از چندين بار داد و فرياد اطرافيانش از آن جو زدگي خارج شد و تصحيح كرد يا احمد خاتمي می گوید:

«اینطوری كه خودشان گفتن, ساعت به ساعت اعلام می كنند كه در فلان ساعت موضع كذا بیان می شود, همه اینها جنگ روانی است از اين موارد البته بسيار است.»

بعد هم آخوند خاتمي گفت: «همه گزينه ها روي ميز است بالاترين گزينه ما فرهنگ شهادت است.»

داخل پرانتز هم بگويم كه البته جدا از خراب كردن مفاهيم كلمات تا انجا كه به آخوندها بر مي گردد فرستادن ديگران همانطور كه در جنگ ضد ميهني ۸ سال بود كودكان را پتو پيچ مي كردند و روي مين مي فرستادند

اين شعار براي ديگران است از جمله همين روزها مي بينيم با چه هزينه زيادي از كشورهاي مختلف از جمله افغانستان و پاكستان و عراق نيرو گسيل مي كنند و حرفشان اين است كه ما ۵ سال است كه اسد را سرپا نگهداشته ايم. اما اين جنگ رواني حتما تاثيرات خودش را روي آخوندها از جمله آخوند شياد روحاني و ظريف هم گذاشته است

س) روحانی خیلی تبلیغ میکرد که اروپاییان همه در حمایت از رژیم در برابر امریکا موضع گرفته اند؟ آیا این درست است؟

ج) علم الهدي به باند آخوند روحاني گلايه كرد كه چرا رفتيد از اروپا تشكر كرديد و گفت:«آقایون مسئولین بروند تشكر كنند كه شما حرف زدید گفتید ما سر برجام وایستادیم, آخه چرا اینجور باشه!!» و يا آخوند احمد خاتمي در يك سخنراني در قم گفت:« ما ۴سال بزك كردن چهره آمریكا كافیست، این ملت را دوباره به دام اروپا نیاندازید.».

در يكي از شبكه هاي رژيم فردي تحت عنوان خبرنگار رژيم در لندن بنام عليزاده ميگوید: «ما تصور میكردیم آن استحكامی كه پریروز توی صحبت امثال خانم موگرینی بود در محكوم كردن حرفهای ترامپ,حالا محكوم كردن تلویحی, این لااقل دو هفته ادامه پیدابكنه اینكه بعد از دو سه روز همان دولتها میایند و همصدایی میكنند با ترامپ این نشون میده كه پشت پرده یك توافقی شده»

آخوند احمد خاتمي: «بدانید اگر اتحادیه اروپا جانب ایران را بگیرد یا جانب آمریكا, قطعا جانب آمریكا رو خواهد گرفت» همين چند روز پيش بود كه شركت رنو اعلام كرد كه در صورت تحريمها شركت رنو قراردادهاي خودش را با رژيم ايران به حالت تعليق در می‌آورد.

س) ما شاهد بودیم که روحانی نیمساعت بعد از سخنرانی ترامپ بلافاصله آمد و مجیزگویی خامنه ای و سپاه را کرد. و اینطوری عملا اعتدالگراییهای خودش را می سوزاند. این کار از طرف جناح مقابل با چه واکنشی روبرو شد؟

ج) قبل از اينكه به واكنشهاي رژيم بپردازم درخواست داشتم قسمت كوتاهي از سخنراني روحاني در مجلس ارتجاع در دهه ۶۰ با صداي خودش پخش بشود كه می گوید توطئه گران را بياوريم درنماز جمعه به دار بكشيم تا مردم ببينند.

روحاني ۱۶ سال رئيس شوراي امنيت عالي رژيم بوده و بقول خودش امنيتي ترين فرد نظام است. روحاني در سر بزنگاهها اين ماسك فريبكارانه اعتدال را به دور انداخته و به خدمتگذاري پاسداران و نوكري ولی فقیه اعتراف مي کند…

روحاني سپاه پاسداران را كه جرارترين نيروي تاريخ ايران است «يك نيروي قدرتمند… كه هميشه در كنار مردم بوده» توصيف ميكند. این بیانگر این است که رژیم در شرایطی است که دیگر نمی تواند آن باندبازی را ادامه دهد.

يكي از امامان جمعه رژيم هفته گذشته گفت: «حالا رییس جمهور برای مقابله با بدعهدی های آمریکا به سپاه پاسداران نیاز دارد… سوال اساسی اینجا است که چرا گاهی سپاه دوست وگاهی سپاه ستیز می شویم.»

ازغدي عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی رژيم بدون نام بردن از آخوند روحاني ميگوید: «همان تیپ هایی که مشتاق مذاکره با آمریکا بودند حالا حرف هایی دیگر می زنند و تناقض های زیادی در سخنان آنهاست, مثل اینکه در رسانه تناقض محال نیست و فقط در منطق محال است.»

س) آیا بطور کلی این موضع آمریکا باعث وحدت دار و دسته های درونی رژیم شد یا نه؟

ج) اگر دود و دم هاي رژيم را سر اين موضوع كنار بزنيم می توان مسائل را  طور دیگری دید. حاجي دليگاني نماينده مجلس رژيم گفت که به غیر از دري اصفهاني ۳ جاسوس دیگر هم در تیم مذاکرات هسته ای حضور داشتند که امروز یک یکی از آنها از فراری است و ۲نفر دیگر با قید ضمانت آزاد هستند، مجموعا ۴ نفر در تیم مذاکرات جاسوس بودند.»

وزير اطلاعات رژيم معتقد هست كه دري اصفهاني جاسوس نبوده ولي قوه قضاييه رژيم از باند خامنه اي او را جاسوس مي داند. يا مجري شبكه افق رژيم مي گويد: «یک صحبت خیلی شفافی شده بود قرار بود هم چرخ سانتریفیوژها مون بچرخند و هم زندگی مردم. این شفاف ترین جمله ای است كه ما شنیده بودیم.»

سر دستگیری برادرجهانگيري او ابتدا گفت که اطلاع دقیقی از دلیل، چگونگی دستگیری، اتهام، ضابط و شاکی برادرش ندارد. امیدوارم سوءاستفاده سیاسی نباشد.

باند مقابل هم البته بيكار نبود و پرونده زهرا لاريجاني را بر ملا كرد كه در كار جاسوسي بوده است. راديو تلويزيون رژيم هم سريعا دست بكار شد و اين موضوع را بعنوان اينكه در زمان بهشتي نيز يك چنين موضوعي بوده تلاش كرد تا رئيس قوه قضاييه را در ببرد و مستمر در اين مورد مستند پخش كردند.

بیشتر بخوانید:

واکنشهای متناقض در بن‌بست برجام

وحشت پاسدار محسن رضایی: باید خودمان را در مواجهه با استراتژی آمریکا آماده کنیم

ابراز وحشت تلویزیون آخوندی از پیامدهای اعلام استراتژی جدید آمریکا