اخبار اعتراضات و اعتصابات کارگران و دانشجویان و سایر اقشار مردم ایران

اندازه متن
Aa Aa

– سرخط ۲ آبان ۱۳۹۶- خیزش مردم ارومیه و به آتش کشیدن یک پایگاه بسیج ضد مردمی

حمله گارد ضد شورش به اوليا مدرسه

حمله گارد ضد شورش به اوليا مدرسه

مردم ارومیه در اعتراض به یورش مأموران گارد ضدشورش به اولیاء دانش‌آموزان مدرسه دخترانه راه شهدا، به پایگاه بسیج ضدمردمی در منطقه اسلام‌آباد حمله کردند و آن را به آتش کشیدند.

رژیم آخوندی در هراس از گسترش این حرکت اعتراضی اقدام به اعزام گله‌های پاسدار و یگان‌ ضدشورش از شهرهای مجاور به ارومیه کرده است.
این درگیریها روز دوشنبه به‌دنبال تعدی به یک دختر دانش‌آموز ۱۲ساله در ارومیه؛ به‌وقوع پیوست. پس از این تعرض اهالی و اولیاء دانش‌آموزان به محل ریخته و وسایل مدرسه را به آتش کشیدند.

تجمع دانشجویان دانشگاه یاسوج

تجمع دانشجويان دانشگاه ياسوج

تجمع دانشجويان دانشگاه ياسوج

بیش از ۲۰۰تن از دانشجویان دانشگاه یاسوج در اعتراض به قطعی مکرر آب و کمبودهای اولیه خوابگاه دانشجویان تجمع کردند.

یکی از دانشجویان گفت: شب گذشته اولین اقدام کارگزاران نظام در پاسخ به اعتراض دانشجویان، نه اقدامی در جهت رفع کمبودها بلکه اطلاع به مأموران سرکوبگر انتظامی بود و سه دستگاه خودروی پلیس قصد ورود به دانشگاه را داشتند که دانشجویان از ورود آنها جلوگیری کردند.

کارگزاران رژیم در دانشگاه مجبور به یک گام عقب‌نشینی شده و وعده تعمیرات در سیستم تأسیسات خوابگاه را دادند. دانشجویان هم گفتند ما نظارت می‌کنیم اگر عمل نکردند مجدداً تظاهرات می‌کنیم. چون این کارگزاران همه‌اش دروغ می‌گویند.

تجمع گسترده مردم گلستان در محل دهیاری این روستا

با توجه به عدم حضور نفرات شورا در مسجد محل برای پاسخگویی و شنیدن صدای مردم، این بار مردم برای گرفتن پاسخ سؤالات خود به محل شورا رفتند و جلوی محل شورا تجمع کردند.

یکی از اهالی گفت شهرداریها برای خودشان شورا درست می‌کنند و پول ما را می‌چاپند اما حاضر به ذره‌یی پاسخگویی نیستند. اما حالا مردم بیرون ریخته‌اند و حق خود را مطالبه می‌کنند.

اعتراض شدید مردم منبع آب به‌عملکرد ضعیف شهرداری اهواز

به دنبال ریزش کوه در منطقه منبع آب اهواز و درگذشت دو نفر از مردم زیر آوار خانه هایشان مردم به حضور شهردار منطقه هفت به‌شدت اعتراض داشتند که با دخالت نیروی سرکوبگر انتظامی مواجهه شدند.

کارکنان شرکتی بانک صادرات در اعتراض به اخراجشان مقابل مجلس ارتجاع تجمع

اعتراضی برگزار کردند.

اعتراض كاركنان شركتي بانك صادرات

اعتراض كاركنان شركتي بانك صادرات

تجمع‌کنندگان با در دست داشتن بنری که روی آن نوشته شده بود ‘ چرا ۶۰۰نفر از نیروهای شرکتی بانک صادرات اخراج شده‌اند’ خواستار رسیدگی به وضعیت شغلی‌شان شدند.

کارگران شرکت حمل و نقل بین‌المللی خلیج‌فارس در اعتراض به‌خصوصی‌سازی و پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود، مقابل وزارت کار کابینه آخوند روحانی در تهران تجمع کردند.

کارگران که از محل کار خود در منطقه اسلامشهر راهی تهران شده‌اند می‌گویند: همه ما در مرحله نخست خواستار بازگشتن شرایط کار سابقمان هستیم و در مرحله دوم می‌خواهیم در روند پرداخت مطالبات مزدی خللی ایجاد نشود

بیشتر بخوانید:

مردم ارومیه یک پایگاه بسیج ضد مردمی را به آتش کشیدند

واکنش نیروی انتظامی و دستگاه قضایی رژیم به چند تجمع اعتراضی در ارومیه

مردم خشمگین ارومیه شب گذشته به دو مدرسه دیگر حمله کردند