تحریمهای ویرانگر کاتسا در لانة سپاه پاسداران-گفتگو با مهندس یزدان حاج حمزه

اندازه متن
Aa Aa

سرخط ۲۱  آبان ۱۳۹۶- بررسی تحریمهای ویرانگر کاتسا در لانة سپاه پاسداران در گفتگو با مهندس یزدان حاج حمزه

وزارت خزانه‌داری آمریکا و دفتر کنترل داراییهای خارجی اعلام کرد: از روز ۳۱اکتبر ۲۰۱۷ قانون تحریمهای گسترده رژیم ایران را که پس از تصویب کنگره و سنای ایالات متحده در روز ۲ اوت (۱۱مرداد ۱۳۹۶) به امضای رئیس‌جمهور این کشور رسیده بود، به اجرا گذاشت.

همراه هستیم با آقای یزدان حاج حمزه عضو شورای ملی مقاومت ایران تا به تأثیرات این تحریمها بر رژیم آخوندی بپردازیم.

س) ابتدا به‌طور خلاصه بینندگان این برنامه را در جریان استراتژی برخورد و کم وکیف تحریم‌هایی که برای رژیم ایران در این قانون مد نظر قرار گرفته چیست؟

ج) آمریکا پس از بیش از ۳۸ سال مماشات با این قانون جدید ظاهراً می خواهد آن راه خطا را دیگر نرود. مقاومت ایران از سالها پیش می‌گفت که تلاش برای رفرم در رژیم راه به جایی نمی‌برد.

این قانون برای مقابله با اقدامات بی‌ثبات سازی رژیم ایران در منطقه می‌باشد. در بخش ۳ این قانون شیوه برخورد با فعالیتهای بی‌ثبات سازی رژیم در منطقه و هدف از اجرای این قانون ذکر شده است.

در بخش ۳ می‌گوید رژیم ایران برای آمریکا و متحدان کلیدی آمریکا در منطقه به یک تهدید استراتژیک تبدیل شده است. باید با تحریم جلوی این فعالیتهای بی‌ثبات ساز رژیم را گرفت. زمینه‌هایی که دست گذاشته موشک سازی و موشک‌پرانی رژیم و مهمتر از همه فعالیتهای تروریستی سپاه پاسداران در منطقه و سوم جابه‌جایی و خرید و فروش سلاح های کلاسیک و بالاخره نقض حقوق‌بشر در ایران می‌باشد.

برخلاف مذاکرات برجام اینجا بحث متوقف کردن تحریم نیست بحث افزایش فشار تحریم است برای وادار کردن رژیم جهت دست برداشتن از این فعالیتهای بی‌ثبات کننده در منطقه است. مثلاً در این قانون سپاه پاسداران را در کنار القاعده مشمول فرمان اجرایی ۱۳۲۴ رئیس‌جمهور آمریکا قرار داده‌اند.

این قانون نه ناظر بر محدود کردن بلکه ناظر بر پایان دادن بر فعالیتهای بی‌ثبات سازی رژیم در خاورمیانه و شمال آفریقا تصویب شده و به تأیید رئیس‌جمهور آمریکا رسیده است و هیچ محدودیت زمانی برای آن گذاشته نشده است و چهار مقام اصلی دولت آمریکا مأمور اجرای آن هستند: وزیر دفاع، وزیر خزانه‌داری، وزیر خارجه و رئیس سازمان سی آی ای. که ظرف ۱۸۰ روز باید یک استراتژی اولیه تهیه کنند و به کمیسیونهای مربوطه در سنا و کنگره آمریکا ارائه کنند و هر دو سال یکبار گزارشی به سنا و کنگره آمریکا حول اقدامات انجام شده ارائه کنند.

س) برخی از مقامات رژیم نظیرظریف وزیرخارجه روحانی ضمن اشاره به اولین لیستی که خزانه‌داری آمریکا روز۳۱اکتبر منتشر کرد می‌گویند این تحریمها از قبل هم بوده وچیزجدیدی نیست آیا همین طور است و چیزی تغییرنکرده است؟

ج) روز ۳۱ سپتامبر وزارت خزانه‌داری آمریکا لیستی شامل ۱۲ فرد و شخصیت حقیقی و ۲۹ مؤسسه و شرکت را به‌عنوان استارت کار منتشر کرد. این لیست در اینجا متوقف نخواهد شد و هر مؤسسه ایرانی که با این افراد و شرکتها ارتباط مالی و اقتصادی داشته باشد به این لیست اضافه خواهد شد. لذا حرف ظریف پا در واقعیت ندارد و بیشتر در رقابت با جناح مقابل است.

علاوه بر این رژیم در وضعیتی قرار گرفته که ضمن اجرای قانون کاتسا مسأله برجام هم در معرض یک تغییر از جانب آمریکا قرار گرفته است. ترامپ پایبندی رژیم به برجام را تأیید نکرد و مسأله را به کنگره ارجاع داد. رژیم در معرض این فشار هم هست و نشان‌دهنده تاثیر این دو روی هم هست. صحبتهای ظریف بیشتر در جواب انتقاداتی است که در روزنامه کیهان متوجه او بود.

س) استراتژی جدید آمریکا جمله احرای این قانون، به‌لحاظ اقتصادی چه پیامدهای کوتاه و بلندمدت می‌تواند برای رژیم داشته باشد؟

ج) در همین مدت کوتاه که تحریمهای کاتسا استارت خورده است اثر فوری خودش را گذاشته است. شرکت توتال وارد یک معامله با رژیم جهت اجرای فاز۱۱ پارس جنوبی شد و یک قرارداد ۵ میلیارد دلاری بست تا به‌عنوان یک کاتالیزور پای سایر شرکتهای نفتی را به ایران بکشد.

همه می‌دانند که اتکا اقتصاد ایران به کسب درآمدهای نفتی و جلوگیری از تعطیل شدن صنعت نفت است. شرکت توتال پس از شروع اجرای این قانون موضع خود را عوض کرد و در واشینگتن دفتری دایر کرده و هدف آن را هماهنگی با خزانه‌داری آمریکا در مورد فعالیت در عرصه اقتصاد ایران عنوان کرده است.

مدیر عامل شرکت توتال اعلام کرده که تا تعیین تکلیف برجام توسط کنگره آمریکا نمی‌توانیم دست به کاری در ایران بزنیم و قرارداد را به‌حالت تعلیق درآورده است و عنوان کرده که دولت ایران می‌داند که اگر ما نتوانستیم قرارداد را اجرا کنیم این ناشی از تحریمهای آمریکاست.

اثر کوتاه مدت این تحریمها فرار از سرمایه‌گذاری به‌خصوص در بخش نفت می‌باشد. ترامپ هم گفته که اگر کنگره و متحدان اروپایی نتوانند حفره‌های برجام را پر کنند من شخصاً وارد شده و به حضور در برجام خاتمه بدهم. در این صورت نیز برجام نمی‌تواند وجود داشته باشد و بلافاصله تحریمهای نفتی و بانکی مطرح می‌شود که رژیم را تکان داده و تکان خواهد داد.

اگر رژیم دست از این شرارت ها در منطقه برندارد ادامه تحریمها می‌تواند به فروپاشی اقتصاد ایران راه ببرد. این بحران متعاقباً به یک بحران سیاسی اجتماعی تبدیل شده و رژیم را در مقابل مردم ایران قرار می‌دهد.

س) اگر این تحریم به‌طور قاطع و جامع اجرا شود چه تاثیری می‌تواند بر فعالیتهای بی‌ثبات کننده وتروریستی رژیم ایران در منطقه بگذارد؟

ج) رژیم به سمت یک تعیین تکلیف بر سر یک دو راهی می‌رود. بدون صادرات نفت اساساً اداره کشور و موجودیت رژیم زیر علامت سؤال می‌رود. این دو راهی عبارت است از این‌که آیا رژیم به حضور و شرارت ها و اقدامات تروریستی و موشک سازی و نقض حقوق‌بشر و ارسال سلاح به حوثی‌ها در یمن و غیره ادامه می‌دهد یا این‌که موجودیت خودش را حفظ می‌کند.

قانون جدید مانند برجام نیست و یکجانبه دولت آمریکا فشار را بالا می‌برد. اگر این تحریمها با قاطعیت ادامه پیدا بکند رژیم ایران مجبور می‌شود دست و بال خودش را حتی به‌صورت موقت جمع کند. هر چند این مسأله به افزایش تضاد و درگیری در درون رژیم منجر خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

غیظ و کین پاسدار ضرغامی علیه مجاهدین و وحشت از تحریمهای بین‌المللی

وقتی زمین سفت می‌شود

ترس رژیم از عواقب سیاستهای مداخله جویانه و تروریستی در منطقه