فردای ما ۲۳ آبان ۱۳۹۶

میز سیاسی واجتماعی:

تقريبا دو روز از زلزله دردناك در استانهاي غربي كشور گذشته و هنوزهم خبرهايي كه به دستمان ميرسد از اين حكايت دارد كه مردم خودشان بادست خالي دارند اجساد رو از زير آوار بيرون ميكشند و كمكي نيست. تصاويري كه از خانه هايي كه تحت عنوان مسكن مهر به مردم قالب شده اند نشان ميدهد كه چطور اين خانه ها و ديوارها وسقفهاي فروريخته شان قتلگاه مردم بيگناه شده و همينطور در روستاها خانه هاي خشتي و كاهگلي باعث بالارفتن آمار كشته ها شدند.

وضعيت بقدري فضاحت بار هست كه در بستر جنگ باندی حتی کارگراران مجبور به اعتراف شدند. ازجمله فلاحت پيشه از اعضاي مجلس رژيم، گفته:« آمار کشته‌ها و مجروحان بیشتر از این خواهد شد از روستا ها با ما تماس می‌گیرند و می‌گویند که هیج امکاناتی در اختیارشان نیست و خودشان با دستهای خالی جنازه‌ها را از زیر آوار در می‌آورند.»

مردم به وزير كشور رژيم نسبت به بي عملي و بي توجهي كارگزاران حكومتي اعتراض كردند و سعي ميكنند از طريق فضاي مجازي كمك هايي كه نياز دارند را مطرح كنند و يا فراخوان بدهند كه بقيه از شهرهاي مجاور براي كمك خودشان رو برسانند. هنوز در خيلي از مناطق آب و برق قطعه و مردم آب خوردن هم ندارند. تعدادي از فيلمها و گزارشهايي كه در اين مورد به دستمان رسيده را مي بينيم.

بله درد و رنج مردم ستمديده و مظلومي كه اين روزها هيچ سرپناهي ندارند قابل وصف نيست. اما چيزي كه وضعيت را دردناك تر مي‌كند، نمك روي زخم پاشيدن ارگانهاي حكومتي هست كه جان مردم كمترين اهميتي برایشان ندارد و به سادگي از كنار اين فاجعه ملي مي‌گذرند. گوشه اي از اين وضعيت را مي‌شود در توييتها و كامنتهايي كه در اين رابطه گذاشته شده ديد كه تعدادي از آنها را با هم مي‌خونيم. بعضي از دوستان به بي عملي حكومت ولايت فقيه و وضعيت فضاحت بار امكانات در ايران آخوند زده اشاره كردند و نوشتن:

يک شهري هست كه 45هزار نفر جمعيت دارد، بعد آن شهر فقط يه بيمارستان 90 تختي دارد! حالا تصور كنيد اين شهر بالاي 50 درصدش با خاك يكسان شده است. عمق فاجعه رو الان در نظر بگيريد.

همان بيمارستان خودش تخريب و كادر پزشكي و درماني و بيماراش زير آوار مدفون هستند.

خبرگزاريها مي‌گویند همه چیز خوب و آرام است !

قدرت زلزله كه كامل مشخص است و درآن شكي نيست ولي بايد سردر آن مملكتي را كه بيمارستانش هم در زلزله خراب مي‌شود گل گرفت.

در بعضي كامنت ها به صرف هزينه هاي رژيم در سوريه و عراق و كشورهاي منطقه و در مقابل نبود حداقل‌هاي مورد نياز در ايران اشاره شده و نوشتند:

سر پل ذهاب وضع بسيار بدي دارد و بيمارستانش آسيب ديده زخمي ها در پارك هستند، بيمارستان صحرايي لازم دارد، از سوريه بكشيد بيرون بي لياقتهاي دزد.

در حكومت فاسد جمهوري اسلامي تنها چيزي كه اهميت ندارد جان و مال مردم است.مردم غزه و يمن و عراق به سلامت باشند. ايراني را كه نبايد كمك كنند

تعدادي هم به ضرورت كمك مردم به همديگردر اين شرايط سخت اشاره كردند و نوشتند:

پا شوم پتو و لباس و كفش جمع و جور كنم،خودمان به داد هم برسيم كه جز خودمان كسي رو نداريم.

دوستان داخل ايران به داد مردم زلزله زده برسيد كه اين حكومت كاري براي آنها نمي‌كند.

در پايان اين بخش نگاهي داريم به اعتراضات يكي دو روز اخير.

دانشجوهاي دانشگاه الزهرا در  اعتراض به كاهش كيفيت غذاي سلف، سيني ها رو روي زمين چيدند و تجمع اعتراضي برگزار كردند. همينطور دانشجوهاي دانشگاه علمي كاربردي تيبا كه اخيرا منحل شده است تجمع اعتراضي برگزار كردند.

اين دانشجوها  به انحلال ناگهاني اين دانشگاه از آخرمهر بدون اطلاع قبلي، برنگرداندن شهريه و سردواندن دانشجوها و خانواده هاشون تجمع اعتراضي برگزار كردند.

همچنين جا دارد درود بفرستيم به غارت شده هاي موسسات مختلف اعتباري كه يكبار ديگر اوج اتحادشان را در تجمع امروز صبح جلو مجلس رژيم نشان دادند و با شعارهاي كوبنده شان ديكتاتور را به لرزه انداختند. با هم بخشي از تصاويري كه از اين اعتراضات گسترده به دستمان رسيده را مي بينيم:

 

بی عملی کارگزاران رژیم در زلزله دردناک استانهای غربی کشور

فردای ما |