شورای ملی مقاومت

تصویب شصت و چهارمین قطعنامه محكوميت نقض حقوق بشر در ايران در کمیته سوم مجمع عمومي ملل متحد

فراخوان مريم رجوي به اقدامهاي موثر شورای امنیت عليه دیکتاتوری آخوندي و تشكيل كميته تحقيق ملل متحد پيرامون قتل عام 67 و محاكمه و مجازات مسئولان جنایت علیه بشریت

اجلاس کمیته سوم مجمع عمومی ملل متحد، شصت و چهارمین قطعنامه محکومیت دیکتاتوری آخوندی به خاطر نقض حقوق بشر را با ۸۳ رای مثبت به تصویب رساند.

 

درپی تصويب قطعنامه محكوميت نقض حقوق بشر در ايران در كميته سوم مجمع عمومی ملل متحد، رئيس جمهور برگزیده مقاومت خواهان اقدامهاي موثر عليه رژيم آخوندي از سوي شوراي امنيت و تشكيل كميته تحقيق ملل متحد براي تحقيق پيرامون قتل عام 1367 و محاكمه و مجازات مسئولان آن شد.

در اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت در این باره آمده است:

خانم مريم رجوي، رئيس جمهور برگزيده مقاومت، ضمن استقبال از تصويب شصت و چهارمین قطعنامه محكوميت نقض حقوق بشر در ايران، گفت اكنون زمان آن است كه جامعه بين المللي و بويژه شوراي امنيت ملل متحد به اقدامهاي موثر و عملي عليه فاشيسم ديني حاكم بر ايران بخاطر نقض وحشيانه و سيستماتيك حقوق بشر در ايران به ويژه اعدامهاي وحشيانه، جمعي و خودسرانه بزند.

خانم رجوي با اشاره به فراخوان قطعنامه «براي ايجاد روند حسابرسي موارد جدي نقض حقوق بشر از جمله مواردي كه ارگانهاي قضايي و امنيتي در آنها نقش داشته اند» و «خاتمه دادن به مصونيت از مجازات براي عاملان اين نقض ها»، گفت بالاترين مصداق نقض جدي حقوق بشر، قتل عام زندانيان سياسي در سال 1367 است كه تمامی ارگانهاي رژيم آخوندي و سران آن از خامنه اي تا رئيس جمهور، دستگاه قضاييه و مجلس آخوندي و بالاترین مقامات دستگاه امنیتی و اطلاعاتی رژیم.. در آن دست داشته و از آن دفاع ميكنند و تا كنون از هر مجازاتي مصونيت داشته اند. از اين رو تحقيق پيرامون اين جنايت بزرگ عليه بشريت و محاكمه مسئولان آن يك آزمايش بزرگ در مقابل جامعه جهاني است.

وي با اشاره به گزارش دبيركل ملل متحد و گزارش گزارشگر ویژه حقوق بشر ملل متحد در مورد وضعيت حقوق بشر در ايران كه «به تحقیقات جامع و مستقل در مورد قتل عام زندانیان سیاسی در سال۶۷ » فراخوان ميدهد، خواستار تشكيل يك كميته تحقيق توسط ملل متحد در اين رابطه شد و گفت اين اولين قدم براي پايان دادن به مصونيت جنايتكاراني است كه 38 سال است بر ايران حكومت ميكنند.

 

در ادامه اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت آمده است : قطعنامه كميته سوم «نگرانی جدی خود را نسبت به «آمار بالا و متعدد اعمال و اجراي مجازات اعدام…از جمله اعمال حکم اعدام علیه نوجوانان و نفراتی که در زمان ارتکاب جرم زیر ۱۸ سال سن داشتند و اعدامهاي انجام شده برای جرائمی که واجد شرایط جرائم بسيار جدی نیستند و در اساس متكي بر اعترافات اجباری بوده اند»، ابراز داشت و رژیم ايران را «به لغو اعدامها در ملأ عام، هم در قانون و هم در عمل» فراخواند.

قطعنامه همچنین از رژیم ایران خواستار شد «چه در قانون و چه در عمل، هیچ کس مورد شکنجه یا سایر رفتارهای بیرحمانه، غیر انسانی یا اهانت آمیز ….. قرار نگيرد» و « استفاده گسترده و سیستماتیک از بازداشت خودسرانه، ازجمله استفاده از شیوه‌هایی برای هدف قرار دادن افراد دو تابعیتی و شهروندان خارجی و  پایبندی به تضمینهای پروسدوری در قانون و در عمل، برای اطمینان از استانداردهای محاکمه عادلانه» را متوقف کند.

این قطعنامه  رژیم آخوندی را  «به رسيدگي به شرايط بد زندانها، به از بين بردن محروميت دسترسي به درمان پزشكي مکفی و خطر مرگ كه زندانيان با آن مواجه هستند» به  پایان بخشیدن به« اعمال محدوديتهاي گسترده وجدي عليه حق آزادي بيان، عقيده، اجتماع و تجمع صلح آميز » و  «خاتمه دادن به اذيت و آزار و تهديد و ارعاب شكنجه مخالفان سياسي، مدافعان حقوق بشر و فعالان حقوق زنان و اقليتها، رهبران كارگري، فعالان حقوق دانشجويان، فيلم سازان، روزنامه نگاران و بلاگرها، مدیران صفحات رسانه هاي اجتماعي، كاركنان رسانه ها، رهبران مذهبي، هنرمندان، وكلا و افراد متعلق به اقليتهاي مذهبي شناخته شده و شناخته نشده و خانواده هاي آنها»، و به «آزاد كردن افرادي كه بخاطر اعمال اين حقوق مشروع، خودسرانه بازداشت شده اند و فسخ كردن محكوميتهاي سخت و ناروا، شامل مجازات مرگ و تبعيد داخلي طولاني مدت و خاتمه دادن به انتقام گيري عليه افراد بخاطر همكاري آنها با مكانيزمهاي حقوق بشري سازمان ملل» و پایان دادن به « تمامي اشكال تبعيض و نقض حقوق بشر علیه زنان و دختران» و « افراد متعلق به اقليتها»، فرا میخواند.

استبداد مذهبی حاکم برایران و به ویژه ارگانهای سپاه پاسداران ولایت فقیه، در واکنشهایی سراسیمه علیه تصویب شصت و چهارمین قطعنامه محکومیت رژیم آخوندی  توسط ملل متحد، خشم و هراس دیکتاتوری بحران زده آخوندی را  از این شکست بزرگ و  خفت بار در عرصه بین المللی برملا کردند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۳ آبان ۱۳۹۶ (۱۴نوامبر۲۰۱۷)

شورای ملی مقاومت – فراخوان مریم رجوی به اقدامهای موثر علیه رژیم آخوندی