فاجعه زلزله

به اعتراف رسانه‌های رژیم، آمارها و اخبار واقعی در مورد زلزله‌زدگان به اطلاع مردم نمی‌رسد.

یک رسانه حکومتی نوشت: ما در پنهان کردن نتیجه خشم طبیعت نیز به همان روشی عمل می‌کنیم که در منحرف کردن افکار عمومی از نارسایی‌های سیاسی.

روستاها دور از دسترس،  جاده‌ها بسته، امکانات ارتباطی قطع شده و بازماندگان و یا داغدیدگان پیر و کودکان ، حیرت‌زده هستند. کمبود امکانات، فقدان مدیریت کاردان، کمیته‌های کاغذی مقابله با وضعیت بحرانی، و روابط‌عمومی‌هایی که کاهش درجه بحران در اطلاع‌رسانی ، خط اول دستورالعمل‌های آنان است. اخبار غیررسمی و تلفن‌های آشنایان از نقاط دورافتاده ، نشان از شروع یک فاجعه می‌دهند.  فاجعة بعد از پایان زلزله.

این رسانه رژیم به نقل از یک شاهد عینی در روستاهای ثلاث باباجانی نوشت: بیشتر این روستاها 100درصد تخریب شده‌اند، در روستایی 35خانواری 18 نفر جان‌ باخته‌اند و در روستاهای دیگر از 50 خانوار، تنها 2 خانوار باقی‌ مانده‌اند.

یک شاهد عینی(دیگر) در سرپل ذهاب گفت: «صحنه‌هایی که اینجا دیدم شبیه عکس‌هایی است که پیشتر از حلب و ادلب دیده بودیم… همه دیواره‌های خارجی ساختمان‌های مسکن مهر در محله فولادی این شهر فروریخته‌اند….مدیریت عملیات امداد بسیار ضعیف است…این در حالی است که هر آن ممکن است این ساختمان‌ها با یک پس‌لرزه به طور کامل فرو بریزند…

 

جدال باندهاي دروني رژيم با استفاده از فرصت زلزله و خانه خرابي مردم محروم ، بمنظور تسويه حساب و فرار از عواقب فروريزي اكثر ساختمانهاي پروژه مسكن مهر در مناطق زلزله زده كرمانشاه،  بالا گرفته است. اين در شرايطي است كه مردم مصيبت زده از دريافت حداقل امكانات و رسيدگيهاي لازم از سوي ارگانهاي حكومتي محروم مانده اند. گزارشي داريم دراين رابطه:

جهانگیری معاون اول آخوند روحانی وقوع زلزله و بي خانماني مردم را فرصتي براي تسويه حساب با باند رقيب دانست و روز بعد از وقوع زلزله اعلام کرد: بیشتر خانه های تخریب شده در زلزله متعلق به ساختمان های مسکن مهر بوده است.

وی نامی از ارگانهای سازنده این ساختمانها نبرد ولی تلویحاٌ مسبب این وضعیت را دولت سابق دانست و دستور بررسی آسیب‌پذیر بودن این ساختمانها را صادر کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه نيز گفت: «زلزله 3/7 ریشتری بیش از 90 درصد خانه‌های مسکن مهر در این استان را تخریب کرده است.»

در مقابل، کیهان خامنه‌ای نوشت: اگر ادعای جهانگیری درست هم باشد، افتتاح 5371 واحد مسکن مهر دراستان کرمانشاه در تاریخ 19 بهمن 1394 توسط مسئولان دولت یازدهم صورت گرفته و طبیعتا آنها باید پاسخگوی تضمین و تایید سلامت ساختمان‌ها باشند.

یک روزنامه دیگر باند خامنه اي،  تحت عنوان «زلزله دروغگویی» نوشت: جهانگیری خسارت‌های زمین لرزه کرمانشاه را گردن مسکن مهر انداخت!

این روزنامه افزود: به صرف آسیب‌دیدن جداره چند ساختمان از آپارتمان‌های مسکن مهر، بنا کرد به زدن اصل و اساس پروژه‌ای که حقیقتا مصیبتی بدتر از زلزله است.

یک روزنامه حکومتی به نام شهروند نوشت: از آپارتمان‌های آجری‌رنگ مسکن مهر سر پل ذهاب خرابه به‌جا ماند. همان خانه‌هایی که مدیران وزارت راه و شهرسازی بارها جلوی دوربین‌ها و ریکوردر خبرنگارها ایستاده و گفتند با کیفیت عالی ساخته شده و در مقابل زلزله مقاوم است. حالا … (در) سرپل ذهاب از مسکن مهر این منطقه تلی از خاک و غبار باقی مانده است و تمام ساکنان، آن آپارتمان های آجری رنگ «بی مهر» را تخلیه کرده اند. مسکن مهر سر پل ذهاب فرو ریخت و مدیرکل راه و شهرسازی کرمانشاه اعلام کرد که مسکن مهر سر پل ذهاب روی گسل زلزله بوده است!

اما رئیس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی می‌گوید که واحدهای مسکن مهر کرمانشاه روی گسل قرار نداشته و علت تخریب جدی پایین بودن مقاومت این ساختمان است.

هم‌چنین روزنامه حکومتی دنیای اقتصاد نوشت: انتشار برخی تصاویر نشان می‌دهد که در یک خیابان به فاصله چند ده متر- به ویژه در سرپل ذهاب- برخی ساختمان های حتی قدیمی شخصی ساز در کنار ساختمان های تازه احداث شده مسکن مهر کاملا سالم مانده و حتی شیشه هایشان نیز نشکسته در حالی که دیوارهای چهار طرف ساختمان های مسکن مهر به طور کامل فروریخته و این ساختمان ها با فرو ریختن کامل فاصله چندانی ندارند

و سرانجام، یک روزنامه حکومتی چشم‌انداز وحشتناکی از آثار زلزله احتمالی با ساختارهای موجود را ارائه کرد و نوشت: قطعا باید گفت با وقوع زلزله 3/7 ریشتری (مانند زلزله استان کرمانشاه) در تهران نه تنها تمامی خانه‌ها و برج‌های ساخته شده در مناطق شمالی تهران را تخریب می‌کند بلکه به جرات می‌توان گفت میزان تغییرات و آوار به اندازه‌ای خواهد بود که موجب تغییر تاریخ ایران خواهد شد.

فاجعه زلزله، اذعان کارگزاران رژیم به تخریب ۹۰٪ خانه های موسوم به مسکن مهر