فاجعه زلزله

گزارشهایی از مناطق زلزله زده و فراخوانهایی از داخل میهن برای همبستگی و کمک رسانی به زلزله‌زدگان.

 

رویتر گزارش داد: در پی مرگبارترین زمین لرزه یک دهه گذشته در ایران, حداقل 530 نفر کشته و بیش از 8000 نفر زخمی شدند.

رویتر به نقل از خبرگزاری رسمی رژیم افزود: رژیم ایران روز سه شنبه گفت عملیات نجات در استان کرمانشاه در غرب ایران که روز یکشنبه توسط یک زلزله هفت و سه دهم  ریشتری صدمه دید, پایان یافت.

 

ادعای پایان عملیات نجات از سوی رژیم، درحالیست که آسو شیتدپرس، همزمان، خبر ۵۳۰کشته در زلزله ایران را مخابره کرد و نوشت: امدادرسانان روز سه شنبه با استفاده از بیل میکانیکی در میان آوارهای خرابی ساختمان ها کاوش میکنند و هرزمان که جسد جدیدی پیدا می شود، زنان گریه کنان به خدا پناه می آورند.

 

گزارشهایی از درد و رنج هموطنان زلزله‌زده در مناطق غرب کشور:

 

مردم به جان داغدار و مصيب زده مناطق زلزله زده طي گفتگوهايي با افشاي دجالگريهاي رژيم در مورد كمك رساني به مناطق زلزله زده، تاكيد مي كنند كه رژيم آخوندي از كمترين رسيدگي به مناطق زلزله زده خودداري كرده و مردم را به حال خود رها كرده است. به شماري از اين اظهار نظرها كه در شبكه هاي اجتماعي منتشر شده توجه فرماييد

به اذعان مقامات رژيم، در جريان زلزله كرمانشاه، دستکم 12 هزار واحد مسکوني شهري و روستايي در مناطق زلزله زده به طور 100 درصد تخريب شده و 45 هزار واحد نيز نيازمند تعميرات اس..

همچنين اعلام شد که در اين زلزله ۴۴ مدرسه و واحد آموزشي تخريب شده و ديگر قابل استفاده نيستند. ساير مدارس باقي مانده نيز با خساراتي که ديده اند خطرناک توصيف شده و قابل استفاده نيستند . در فاجعه زلزله کرمانشاه حداقل 21 دانش آموز و دو معلم چان خود را از دست داده اند.

شماري از مقامات رژيم به كمبود امكانات و عدم رسيدگي رژيم به زلزله زدگان اعتراف كردند. .

مصري عضو مجلس آخوندي از کرمانشاه به مشکل کمبود امکانات براي اسکان موقت مردم که خانه هايشان تخريب شده است اعتراف کر د و گفت:: آنها مجبور هستند ساعت‌هاي شبانه‌روز را در خيابان‌ها و مناطق باز سپري کنند.

يك كارگزار رژيم تحت عنوان مديرکل مديريت بحران استان کرمانشاه اعتراف كرد كه  1930 روستاي استان كرمانشاه در اثر زلزله صدمه ديده است

شهردار رژيم در ازگله که مرکز زلزله بوده است مي گويد:  کودکان يکساله و دو ساله ازگله دو شب است در سرما مي‌خوابند. تاکنون هيچ چادري براي ما نيامده و.اين دو روز را با مشکلات بسيار زيادي سپري کرديم.

وي گفت:  علاوه بر چادر به وسايل گرمايشي مانند گاز پيک نيک هم نياز داريم.

فاجعه زلزله ، گزارشات گزارشگران سیمای آزادی – فراخوانهای کمک رسانی