اخبار حرکتهای اعتراضی مردمی

اندازه متن
Aa Aa

سرخط – ۲۴آبان ۱۳۹۶

خشم آتشین مردم ازگله علیه کارگزاران رژیم آخوندی

مردم زلزله‌زده ازگله کرمانشاه که کانون زلزله بود به خودداری رژیم آخوندی از کمک‌رسانی به مصیبت دیدگان اعتراض کردند.
یک جوان: آقا از تهران اومده اینجا داره سلفی می‌گیره. خجالت نمیکشه. کمک دولتی تا حالا ازگله نیومده. مردم فرستادن. همه ازشهرستانهای اطراف کمک فرستادن. فامیلها فرستادن. ۴ تا وزیر آمدن ازگله دیروز ۴ تا چادر با خودشان نیاوردن. کارشون چیه؟
یک هموطن دیگر: کمک مردمی والله از کردستان آمده
یک هموطن دیگر: آقا ما ۴ تا خانه ایم با یک چادر مشکل‌مان حل می‌شه ولی اونجا خانواده

پیام همدردی زندانی سیاسی علی معزی با هموطنان زلزله‌زده:

زندانی سیاسی علی معزی طی پیامی با هموطنان زلزله‌زده ابراز همدردی کرد. در پیام این زندانی سیاسی از جمله آماده است: «با کمال تأسف زلزله شدید در مناطق مرزی استان کرمانشاه، مصیبتی چند برابر به همه رنجها و گرفتاریهای مردم آن منطقه افزود. ضمن اعلام همدردی عمیق خویش با خانواده‌های داغدار و مجروحان و همه آنهایی که امکانات خود را از دست داده‌اند، از بستگان و آشنایان و دوستان خود خواهشمندم کمکهای نقدی و کالایی خود را مستقیماً به‌دست هموطنان زلزله‌زده برسانند، چرا که به یاد داریم که در حادثه زلزله اردبیل و بم چگونه بسیاری از کمکهای داخلی و خارجی که از کانالهای حکومتی می‌گذشت، بدون این‌که به دست زلزله‌زدگان برسد از محلهای دیگری سر در می‌آورد. اکنون که فساد و فلج بسیاری از ارگانهای حکومتی بسیار فراتر از آن زمان است، چه بجاست که مردم کمکهای خود را توسط اهالی و انجمنهای مردمی با سرعت بیشتر و بدون دخالتهای دولتی به‌دست زلزله‌زدگان برسانند. از خداوند رحمان جبران مافات و تسکین آلام دردمندان را خواهانم.
زندان تهران بزرگ – علی معزی- آبان

خشم یک خانم غارت شده از گاردهای ضدشورش

غارت‌شدگان البرز ایرانیان که در برابر مجلس ارتجاع دست به راهپیمایی زده بودند از حضور سنگین نیروهای سرکوبگر و گاردهای ضدشورش به خشم آمده و می‌گفتند اینها وقتی دزدی از اموال ما صورت می‌گیرد غایبند ولی وقتی ما اعتراض می‌کنیم ما را سرکوب می‌کنند. یک خانم هموطن با خشم گفت: کی به ما جواب میده کی؟ فقط پلیس ریخته اینجا. چرا موقعی که دزدی می‌کنند پلیسها نیستند؟ موقعی که پولها رو می‌خورن پلیسها هستند؟ الله اکبر
کارگران معدن ذغال‌سنگر البرز غربی اعتصاب کردند
شماری از کارگران معادن زغال‌سنگ طبس در اعتراض به تشدید فشار کارگزاران رژیم در شرکت طرح و توسعه معادن زغال‌سنگ طبس که می‌خواهند این کارگران را از رسمی به قراردادی تبدیل وضعیت کنند اعتصاب‌غذا کردند. این کارگران در استخدام رسمی هستند و از حدود سه سال پیش از استان گیلان به استان خراسان جنوبی منتقل شده‌اند.

اعتراض علیه زیر پا گذاشتن تعهد اشتغال

کارآموزان غرب کارون در مقابل شرکتهای نفتی شهرستان هویزه در اعتراض به بیکاری و استخدام افراد غیربومی تجمع اعتراضی برگزارکردند. آنان گفتند دوره کارآموزی خود را در شهرستان ماهشهر با موفقیت گذرانده بودیم و قرار بود در شرکتهای نفتی استخدام شویم اما با گذشت بیش از یک‌سال در بلاتکلیفی به‌سر میبریم. یکی از معترضان گفت: کارگزاران افراد غیربومی را با دستمزد ارزانتر استخدام می‌کنند و بومیان بیمارند. بر روی پلاکارد آنان نوشته شده بود: فقط تبعیض و بی‌عدالتی سهم بومیان است.

حذف غارتگرانه رشته دکترا

دانشجویان علوم آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون در اعتراض نسبت به حذف رشته دکتر‌ی حرفه‌ای تجمع کردند. این دانشجویان با تجمع در محل دانشکده علوم پزشکی و نیز کلاس درس خود خواستار برپایی مجدد رشته دکترای علوم آزمایشگاهی شدند. یکی از دانشجویان گفت: این دانشگاه همه رشته‌ها را از میزان سودی که می‌برد می‌چیند و به نیازهای منطقه و دانشجویان اصلاً توجه ندارد.
محلهای کسب‌مان را بدهید
جمعی از خریداران مجتمع آدینه رشت، در اعتراض به تحویل ندادن محلهای کسبشان دست به تجمع اعتراضی زدند. یکی از کسبه گفت: بسیاری از افراد حاضر در این تجمع تمام سرمایه زندگی خود را برای خرید یک واحد تجاری در آدینه خرج کرده‌اند و باید سالها قبل واحد خود را تحویل می‌گرفتند.