سرکوب و غارت زلزله زدگان: سپردن بازسازی مناطق زلزله زده به پاسداران- گفتگو با محمدعلی سیتنه

اندازه متن
Aa Aa

سرخط – ۲۴آبان ۱۳۹۶

به دنبال فاجعه زلزله غرب کشور شاهد گسترش نیروهای سرکوبگر در شهرها و حتی جاده‌های استان کرمانشاه هستیم. در برنامه امروز همراه هستیم با محمدعلی سیتنه تا کمی به سوابق این موضوع بپردازیم. با سلام به شما

محمد علی سیتنه: با سلام و تسلیت خدمت هموطنان و بطور خاص هم ولایتی های زلزله زده‌ام در غرب کشور. تا این ساعت که حدود دو شبانه روز از این حادثه گذشته و از طریق امکانات ارتباطی و تماس با مناطق آسیب دیده در استان کرمانشاه از جمله قصرشیرین، سرپل ذهاب، اسلام آباد، دالاهو، ازگله، ثلاث باباجانی و … ، وضعیت و امداد رسانی به مردم این مناطق رو دنبال کرده ام در یک کلام وضعیت بحدی تاسفباره که وجدان انسانی رو  بدرد میاره. فقط مردم با دردهایشان تو صحنه هستن و کمک های محدود مردمیکه تلاش میکنند به نحوی خودشون رو به اون مناطق برسونن و هر کمکی که از دستشان بر میاد انجام بدن.  و تازه نیروهای سرکوبگر رژیم انحا مختلف مانع میشن و تبلیغ میکنن که مردم به این مناطق نرن. به هرحال از امکانات و نیروهای دولتی خبری نیست.

سؤال:‌ رژیم اعلام کرده که بازسازی مناطق زلزله زده رو به سپاه پاسداران سپرده در این مورد فکر میکنید اوضاع به چه سمتی پیش میره؟

محمدعلی سیتنه: یک ضرب المثل هست که گذاشتن گرگ به جای چوپان. این سپاه تا الآن باعث و بانی تمامی عقب موندگیها و بدبختهای مردم خطه غرب کشوره. میزان کشتارها، اعدامها و جنایتهایی که سپاه در همین شهرهای مختلف کرمانشاه و استان کردستان از فردای بعد از انقلاب کرده و از طرفی در دست گرفتن تمامی پروژه‌ها و غارت اموال مردم در این مناطق توسط سپاه بوده. همین مسکن مهری که در سرپل ذهاب خراب شده اساسا پروژه‌های قرارگاه خاتم سپاه و شرکتهای همدستش بوده. توپ باران و گلوله باران روستاهای مناطق مرزی و کشتار کولبران زحمتکش مردم روستاهای کرمانشاه و کردستان از جنایتهای ثابت سپاه و نیروی انتظامی وابسته به سپاه هست. اینکه میگم گذاشتن گرگ به جای چوپان معناش اینه. چرا که سالهاست که سیاست جنایتکارانه رژیم بجا مانده از خمینی ضدبشر، ریختن تمام سرمایه های مادی و انسانی این مملکت در خدمت سرکوب و صدور تروریسم و ارتجاع به کشورهای دیگه س. یعنی بجای اینکه در یک چنین حادثه ای رژیم حاکم تلاش بکنه که از جان و مال مردم حفاظت کنه، فقط تلاش میکنه که ابعاد فاجعه را محدود نشان بده و بپوشونه و مانع کمک های مردمی و حتی از کشورهای متقاضی بشه. این رژیم نه تنها از قبل هیچ پیش بینی و اقدام پیشگیرانه ای برای چنین حوادث طبیعی نکرده، بلکه با دزدی و چپاول نجومی اونم بعد آن جنگ ضدمیهنی 8ساله که به مردم این منطقه بطور خاص تحمیل کرد، و زندگی و سرمایه های مردم را برباد داد و هزاران تن از مردم همین مناطق را طعمه جنگ و آواره و بی خانمان کرد، و هیچ اقدامی هم طی این ۳۰ سال بعد از جنگ برای بازسازیشون نکرد. حالا یکمرتبه همین گرگ رو میخوان بذارن برای چوپانی و سپاه رو برای بازسازی!! تازه الان هم آنها را در این وضعیت تنها گذاشته و فقط نیروهای سرکوبگرش را بسیج داده که در شهرها و بین مردم بچرخند و مانور بدهند. و زخم بیشتری به جسم و روح مردم اضافه بکنن.  انگار هیچ اتفاقی نیفتاده و به اصطلاح خودشان امنیت مردمه که در خطر افتاده، غافل از اینکه اونا فقط به فکر حفظ حکومت پوسیده و ارتجاعی خودشونن که مبادا در این وضعیت مردم به اعتراض و بیان درخواست هاشان زبان باز کنن.

سؤال: در مورد باند روحانی چی؟ چون اونها مدعین که دارن خدمت رسانی می‌کنند؟

محمدعلی سیتنه : اتفاقا علاوه بر خشم مردم علیه جنایتها و دزدیهای سپاه پاسداران، خشم دیگر مردم علیه باند روحانیه. اینها هرجا میرن با اعتراض مردم مواجه میشن. که حتی وزیر کشور رژیم گفت مردم عصبانی هستند. یکی از بازماندگان زلزله ثلاث باباجانی در خطاب به نماینده خامنه ای و امام جمعه پاوه می گوید ” از بی غیرتی ماست که دولت به زلزله زدگان کمک نمی کند”.  تصویر روحانی که به اصطلاح به منطقه زلزله زده رو دیدم که حتی این شیاد از اتوموبیلش پیاده نشده و از همانجا تلاش میکرد باز هم طبق معمول به مردم بی سرپناه و تشنه و گرسنه  و عزیزان از دست داده وعده سرخرمن بده. الحق که خوب مردم حقش را کف دستش گذاشته و او را با تکرار خواسته های بحق شان زیر رگبار گرفتند و رسوا کردن و نگذاشتند حرفهای بی محتوی و توخالیش رو تکرار بکنه، با اعتراض  و بیان درخواستهاشون و به او و ولی فقیه رسوایش فهماندند که امروز روز عمل است و روز حرف و وراجی های توخالی نیست، مردم ما و بطور خاص مردم قهرمان کرمانشان آگاهتر از اونن که با این حرفها و فیگورهای توخالی خام بشن. این رفت و آمدهای سرای رژیم منحوس بجامانده از خمینی با اون همه خدم و حشم و سفر با هواپیما و صرف هزینه های کلان و فقط برای چند دقیقه توقف در این منطقه و سخنرانی کردن، فقط به درد و رنج مردم اضافه میکنه و نمک به زخمهای مردمه.

در خاتمه هم پیامم رو به همشهریان عزیزم میدم و همونطور که خانم رجوی گفتند کمکهای مستقل رو به بردم برسونید و از کانال حاکمیت دزد و غارتگر این رژیم ندین. گروههای امدادی گفتن که کنسروهایی که از کمکهای مردمی از تهران بارزده شده بود برای زلزله زدگان دستور دادن از بالا که نصفش رو به نیروهای ضد شورش بدن. این وضعیت تبهکار این رژیمه که از غارت مردم زلزله زده هم دست بر نمیداره. بنابر این کمکها رو سعی کنید مستقلا به مردم برسونید.

درخواستم له هوشاریله عزیزم یسه که و هرحال له ناو ای حادثه که پیش هاتیه، خر رژیم و دولت و اصطلاح سرکرده ایله او رژیم غارتگره ول نکن و هرچه بیشتر هاوار له سریان بکیشن و حق خویان بسینن.