اخبار وضعیت مناطق زلزله‌زده و حرکتهای اعتراضی

اندازه متن
Aa Aa

سرخط – ۲۶آبان ۱۳۹۶

زلزله زدگان یکپارچه خشم از کمبودها

هموطنان زلزله زده نسبت به دروغهای حاکمیت آخوندی مبنی بر رسیدگی به آنان یکپارچه در خشم و خروشند.

فریادهای یک شهروند زلزله زده:

یک شهروند زلزله زده: «بیشتر از اون که نیست فرض میکنم زن و بچه ام در زلزله کشته شده اند. بیشتر از اونه نگاه کن این آقا چطور گریه میکنه؟ از این آقا بگیر. دو میلیون مثل این بدبختن. تو صدا و سیما میگه ۳۰۰ نفر مردن ولی بیشتر از ۳ هزار نفر فوت شدن کجایین بیشرفها کجایین؟ برین خودکشی بکنین. برین خودکشی بکنین. برین خودتونو بکشین اسم خودتونو نذارین رئیس. بیا تا پیرزن و پیرمرد و نشون بدم بیست نفرن یه چادر نداره بامن بیا سوار ماشین بشو».

هموطن دیگری از نبود نیروهای کمک رسان دولتی صحبت می‌کند و اینکه حتی بیمارشان را برای بیمارستان می‌برند از آنان کارت شناسایی میخواهند در حالی که زیر آوار مدفون شده. هر میران کمک هست از نیروهای مردمی است:

یک هموطن زلزله زده:  نگاه کن همه گوسفندان توی اون مردن فقط نیروهای مردمی کمک میکنن همه گوسفندان مردن ۲۰ تا ۳۰ گوسفند مرده کسی جوابگو نیست. دولت هنوز کمک به ما نکرده . خداشاهده امروز فرمانده پاسگاه اومده اینجا گفتم بیا نگاه کنین. کاری نکرده. یکی آمده میگه شناسنامه و کارت ملی میخوام. من چطور زیر این آوار کارت ملی پیدا کنم. میری بیمارستان میگه کارت ملی میخوام. الان خواهرزاده و برادرزاده ام میرن بیمارستان میگه کارت ملی بدین آیا کسی میتوانه بره زیر اون آوار کارت ملی دربیاره؟

اعتراف رسانه هاي حكومتي از خشم زلزله زدگان

خبرگزاریهای حکومتی و از جمله خبرگزاری نیروی تروریستی قدس موسوم به تسنیم روز پنجشنبه 25آبان 96 با اعتراف به عمق فاجعه و بی‌عملی کارگزاران رژیم نوشت ”به‌رغم خبرهایی که از امدادرسانی به تمامی نقاط آسیب‌دیده کرمانشاه به گوش می‌رسد، اما هنوز مردم برای گرفتن یک چادر و پتو در انتظارند، انتظاری که چندین روز پشت درب جمعیت هلال‌احمر اسلام‌آباد غرب به‌طول انجامیده است.
ساعت 9 شب، خود را به درب ورودی هلال‌احمر شهرستان اسلام‌آباد غرب می‌رسانیم جایی که زن و مرد پیر و جوان چند روز است که برای گرفتن کمکهای اولیه‌ای هم‌چون چادر، پتو و وسایل گرمایشی به ‌انتظار نشسته‌اند اما دریغ از دری که به‌روی آنها گشوده شود مردم از سرما مردند

تجمع وراهپيمايي بازنشستگان اصفهان

بازنشستگان فولاد در اصفهان در مقابل دفتر امام جمعه جنایتکار رژیم در این شهر تجمع اعتراضی بزرگی برگزار کرده و سپس به سمت استانداری راهپیمایی کردند. آنان خواهان پرداخت مطالبات و افزایش حقوقشان هستند.

محیط زیست سالم حق مسلم ماست

مردم روستاهای غرب رامسربرای چندمین روز در اعتراض به احداث تصفیه خانه فاضلاب شهری در منطقه مسکونی دهستان سخت‌سر مقابل فرمانداری رژیم در این شهر تجمع کردند. روی پلاکارد معترضان نوشته شده است: «محیط‌زیست سالم حق مسلم ماست» و «آقای فرماندار دست از سر ما بردار»

تجمع غارت شدگان موسسه آرمان وحدت

غارت‌شدگان مؤسسه آرمان وحدت در اهواز؛ در برابر مؤسسه ملل در این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.. غارت‌شدگان شعار می‌دادند:
نصرالله من الله و فتح قریب – مرگ بر این دولت مردم فریب و حتی اگر بمیرم پولم رو پس می‌گیرم.

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشکده نفت

دانشجویان دانشکده نفت آبادان دراعتراض به عدم انجام تعهدات وزارت نفت به دانشجویان  تجمع اعتراضی برپا کردند وخواستار استعفای جمعی اعضا هیئت رئیسه هستند

تحریم مراسم دجالگرانه رژیم در زندان زاهدان

زندانیان زندان مرکزی زاهدان از شرکت در مراسم دجالگرانه اربعین توسط دژخیمان خامنه‌ای در زندان خود داری کردند. به دنبال این اقدام دژخیمان   خامنه ای  به منظور فشار بر  زندانیان اقدام به قطع تلفن های بند ۳ و ۴  این زندان  کردند.

بند ۳  زندان زاهدان عموما زندانیان سیاسی را در خود جای داده است. در این دو بند عمدتا زندانیان  اهل سنت محبوس هستند