تجمع مردم زلزله زده گیلانغرب مقابل فرمانداری – اخبار وضعیت هموطنان زلزله زده و حرکتهای اعتراضی

اندازه متن
Aa Aa

سرخط 27آبان ۱۳۹۶

یک هموطن زلزله زده: مردم از خدا می‌خواهند نظام سرنگون شود

طی روزهای اخیر نه تنها هیچگونه رسیدگی به صدها روستای زلزله زده نشده بلکه حتی هیچ رسیدگی به شهرهایی همچون گیلان غرب هم نشده است. یک هموطن به جان آمده در این رابطه گفت:

 تجمع مردم زلزله زده گیلانغرب مقابل فرمانداری در اعتراض کمبود چادر

مردم زلزله زده گیلانغرب مقابل فرمانداری در اعتراض کمبود چادر و امکانات اولیه استقراری تجمع اعتراضی برگزار کردند.

قدردانی مردم زلزله زده از کمکهای مردمی

اگر مردم نبودند ما بیچاره میشدیم. مردم مناطق زلزله زده روستاهای مرزی شهر ثلاث باباجانی می گویند که امکانات ندارند و از سرما در رنج و عذاب هستند و اگر کمک های مردمی نبود؛ آنان بیچاره بودند.

حرف‌های دردناک دختر سرپل‌ذهابی

مردی که ۳ بچه‌اش را پس از زلزله ۷.۳ ریشتری و تخریب کامل روستا دفن کرد خطاب به کارگزاران رژیم گفت: ما تسليت نمي خواهيم خودم قبرشان را كنديم ما نياز نداريم كه بيانيد اينجا. پاسداران و نیروی انتظامی که روی بسیاری از کاروانهای کمکهای مردمی چنگ اندازی می‌کنند با روشی اهانت آمیز کمکهای مردمی را به سوی مردم پرت می‌کنند که باعث خشم هموطنان زلزله زده شده است. در فیلم برخی مردم در اعتراض الزامات را به سوی خود آنان پرتاب می کنند.

دروغ می گویند! خیلی ها در مسکن مهر مرده اند

مردم سرپل ذهاب اظهارات کارگزاران رژیم و فرماندار این شهرستان را در مورد تعداد کشته شدگان مسکن مهر رد کردند و افزودند خیلی بیشتر از این آماری که می‌دهند در مسکن مهر فوت کرده اند. تعدادی از این افراد گفتند: روز گذشته فقط نزدیک به 10 نفر را از زیر آوار خارج کردند و هنوز تلاش امدادگران برای خارج کردن بقیه اجساد ادامه دارد. مردم رنج دیده زلزله در ادامه گفتند: شما در چادرها را ببینید، هیچ اثری از لوازم گرمایشی نیست.

دولت خدایی می‌کند ملت گدایی می‌کند

این شعار غارت شدگان موسسه کاسپین بود که در نمایشگاه رسانه دیجیتالی علیه رژیم غارتگر آخوندی سر داده بودند.  ماموران سرکوبگربااعمال سرکوبگرانه میخواستند غارت شدگان موسسه کاسپین در نمایشگاه رسانه دیجیتالی را وادار به تفرق و سکوت کنند که تجمع کنندگان کوتاه نیامدند و شعار مرگ بر دزد سردادند. آنها همیچنین شعار می‌دادند: دولت خدايي مي كند، ملت گدايي مي كند –سكوت هر رسانه، حمايت از دزدي است. تظاهر کنندگان همیچنین نسبت به پرداخت قطره چکانی سپرده‌هایشان اعتراض داشتند و می گفتند: پرداخت نصفه نیمه تعیین تکلیف نمیشه.

اعتراضات دانشجویان دانشگاه اروميه

دانشجویان دانشگاه ارومیه در اعتراض به دزدیهایی که کارگزاران رژیم از کیفیت غذا و امکانات صنفی دانشگاه می‌کنند تجمع کردند.