دروغهای حکومتی در مورد رسیدگی به زلزله زدگان و اظهارات هموطنان در این مورد

اندازه متن
Aa Aa

در هفتمین روز فاجعه زلزله کرمانشاه ضمن ابراز همدردی با هموطنان زلزله زده به همه مردمی که به مناطق زلزله زده رفتند و از نزدیک و مستقیما مرهمی بر زخمهای مردم مصیبت دیده شدند درود می فرستیم . برنامه سرخط امروز رو با نگاهی به سرتیتر موضوعات شروع می‌کنیم:

دروغهای حکومتی در مورد رسیدگی به زلزله زدگان و اظهارات هموطنان در این مورد.

بحران پیشگیری از زلزله در ایران گفتگوی روز

شبکه های اجتماعی و امدادرسانی به مناطق زلزله زده

 

دروغهای حکومتی در مورد رسیدگی به زلزله زدگان و اظهارات هموطنان در این مورد.

زلزله کرمانشاه نماد دیگری شد از شدت غارتگری، فساد و تبهکاری رژیم آخوندی که نه تنها برای مردم ایران بلکه برای مردم دنیا هم به اثبات رسید. حالا یک اعتراف رو از یکی از روزنامه های امروز صبح تهران به نام آرمان براتون میخوانم از یک کارشناس زلزله دانشگاه. می نویسه:  «در بازدید اخیر نگارنده از مسکن مهر کرج هیچ‌گونه مقاومتی در ساختمان‌ها دیده نمی‌شد و کیفیت ساخت‌وساز بسیار پایین آن تاسف‌برانگیز بود. ساختمانی که هنوز به اتمام نرسیده بود، سنگ‌های آن کنده می‌شد و بتون‌های ساختمان پوک بود. تا زمانی که چنین ساختمان‌هایی در کشور ما وجود دارد، باید انتظار کشته شدن هزاران نفر را در حوادث غیرمترقبه مانند زلزله داشته باشیم». این که وضع مسکن مهر که قرار بوده ضد زلزله درست بشه ببینیم وضع خانه های خشت و گلی چگونه بوده؟ تنها در روستای کوئیک ۱۲۷ نفر جان باخته‌اند و به گفته اهالی در پزشک قانونی هم ثبت نشده و برای بونگرفتن اجساد مردم خودشان دفن کرده اند.

انبار کردن کمکهای مردمی برای دزدیدن توسط باندهای حکومتی توسط مردم مورد افشاگری قرار گرفته در حالی که زلزله‌زدگان به پتو، چادر و وسایل بهداشتی نیاز دارند و لازم است کمک‌ها سریعا میان مردم توزیع شود. بسیاری از روستاها هنوز امدادرسانی نشده‌اند بعد این امکانات و کمکهای مردمی دست ارگانهای رژیم مانده و مردم از سرما می میرند.یک نمونه اون رو می بینیم:

 

 روزنامه حکومتی تسنیم وابسته به سپاه تروریستی قدس روز ۲۵ آبان از امداد رسانی به مردم و رفع نیاز آنان صحبت کرد و نوشت: «روند امدادرسانی به مردم این مناطق سرعت و نظم بیشتری به خود گرفته است و بنا برگفته مسئولان تاکنون بسیاری از نیازمندی های زلزله زدگان مرتفع شده است.» این در حالی است که حتی بسیاری از کودکان شیر خشک ندارند و سپاه کمکهای مردمی رو انبار میکنه: