اخبار وضعیت مناطق زلزله زده و حرکتهای اعتراضی

اندازه متن
Aa Aa

سرخط ۲۹ آبان ۱۳۹۶

بازدید خامنه ای از مناطق زلزله زده در میان حلق مزدورانش

در حالی که فریادهای زلزله زدگان از نبود امکانات و رسیدگی نکردن ارگانهای حکومت آخوندی بلند است، خامنه‌ای جنایتکار ولی فقیه رژیم در میان صدها مزدور خود سخنانی خطاب به زلزله زدگان گفت: « چشم امید را به نیرو، تلاش و قدرت خود معطوف کنید».

این در حالی است که مردم می‌پرسند پس پولهای این کشور به کجا می رود؟ چرا حاکمیت آخوندی ثروتهای مردم را خرج دیگر کشورها یا دزدی کارگزاران و سپاهیان و آخوندهایش می‌کند اما به مردم محروم که می‌رسد باید چشم امید به خودشان باشد؟ هرچند که خامنه‌ای جرأت نکرد به میان مردم برود اما پاسدار علی لاریجانی رئیس مجلس رژیم که برای نمایش به کرمانشاه رفته بود با تهاجم مردم مواجه شد

وضعیت دلخراش زلزله زدگان

یک کارگر زلزله زده مسبب تمامی خسارات و کشته شدن عزیزانش را مسؤلان نظام آخوندی می‌داند:

کارگر زلزله  زده:‌با حقوق کارگری همین خانه ساختم سه تا بچه را بزرگ کردم با ۶۵۰ هزار تومان یا ۷۰۰ تومان یا ۹۰۰ تومان برای همین بچه ها در می آوردم توانم همین بود به خدا سه بار برای وام میرفتم وام هم نمیدادم وامهای کلان را میگرفتند خودشان خرج می کردند این خراب شده گور همه ما عزیزان اگر همین را میگرفتم خرج میکردم شاید این طور نمیشد الان مسبب همه اینها رو همین مسؤلای شهرستان میدانم.

مشکلات مردم همچنان حل نیست و مردم نیاز به چادر، کانکس و سرپناه دارند:

یک مادر زلزله زده: آقا به خدا سه روزه اینجاییم فقط توی این ماشین مکان ماییم نه چادر به ما میدن نه آب نه غذا به خدا از گرسنگی مردیم با این بچه ها کسی به داد ما نمیرسه. خواهش میکنیم.

یک چوپان هم از تلف شدن دامهایش بر اثر تشنگی گفت.

یک هموطن:  من بدبخت بیچاره چهار روزه ۳۰-۴۰ تا گوسفند دارم از تشنگی مردن یک تانکر آب نمیارن. دخترم سرش ترکیده دیگه خسته م به خدا ازجان خودم گذشتم خودم رو برم با اون برق بکشم. هزار تومان تو جیبم نیست برم یه سری به دخترم بزنم. ۶ روزه گرسنه توی بیمارستانه.

اعتراض غارت شدگان کاسپین

خشم و فریاد غارت شدگان کاسپین علیه ترفند جدید حکومت آخوندی و بانک مرکزی برای ادامه غارت پولهایشان باردیگر بلند شد. آنان از کلاهبرداری جدید و پرداخت قطره چکانی پولهایشان اعتراض می‌کنند یکی از زنان غارت شده در تجمع آنان گفت:

یکی از هموطنان غارت شده:‌ به هیچ وجه من الوجوه زیر بار فرمول ننگین بانک مرکزی نمیریم. هیچ قدرتی حق نداره یک ریال از پول حلال من سپرده گذار جمع کنه چه برسه به ۱۰ درصد. خون میدیم ولی نمیذاریم.

پول ما حاصل زحمتکشی یه عمر این آدمهایی است که اینجا وایستادن آدمهایی که ۹ماهه از زندگیشون دست کشیدن یا هر روز یا هفته ای دوبار یا ساعاتی از عمرشون رو تو این اداره ها و بانک مرکزی و کاسپین و … خجالت بکشین ما احمق نیستیم پول ما رو نصفه نیمه بدین. شعار الله اکبر

ما گدا نیستیم راه بیفتیم تو خیابونا دلا شیم. پولی رو اومدید جلو ما تعظیم کردید به دروغ از دست ما درآوردید حالا گدایی کنیم وایسیم از توی صف بگیرم. شرمت باد بانک مرکزی شرمت باد هیئت مدیره کاسپین خجالت بکشین ننگ بر شما ها . شعارها کوتاه

امروز ما نه برای آخرین بار اینجا جمع شدیم اینو همه بدونید که تا روزی که با رضایت ما نباشه ادامه خواهد داشت.

حالا که مردم سکته کردن حالا که مردم به خاک سیاه نشستن حالا که از آبرو شون گریه میکند

ما خسته نمیشیم هر چقدر زخم بزنید ما دوباره جوانه میشیم. مرگ بر سیف . قوه قضائیه حق نداره با این کار رو بکنه. مگه نمیبینید زندگی . هرکدام از ما یک پرونده زنده ایم یک شکایت ناطقیم. که داره دردش رو گوش بده از ما توقع نداشته باشین که دیگه سکوت کنیم هر اتفاقی بیفته مسؤلش شما هستین. والسلام

تجمع بازنشستگان فولاد کشوری

بازنشستگان فولاد کشوری  در مقابل مجلس ارتجاع تجمع اعتراضی برگزار کردند. تجمع‌کنندگان خواهان پرداخت حقوق عقب‌افتاده خود شدند.

تجمع کارشناسان بیمه کشاورزی

امروز دوشنبه هم‌چنین جمعی از کارشناسان بیمه کشاورزی مقابل مجلس تجمع کردند و خواستار استخدام رسمی شدند.

اعتراض صیادان دریاچه هامون

جمعی از صیادان دریاچه هامون شهر در استان سیستان و بلوچستان در اعتراض به رهاسازی نشدن گسترده بچه ماهی در آبگیر آن و بیکار شدن صیادان دست به تجمع زدند.

یکی از صیادان گفت: مقرر شده بود تا شیلات در آبگیرها بچه ماهی رهاسازی کند تا صیادان بتوانند مشغول به کار شوند اما این کار انجام نشده و پاسخگوی نیاز صیادان نیست.

وی افزود: تا پیش از خشکسالی، صیادی یکی از مشاغل اصلی این منطقه بود  که با خشک شدن تالاب هامون زندگی صیادان مختل شده و شمار زیادی از آنها مجبور به مهاجرت شدند

اعتصاب دانشجویان صنعت نفت

دانشجویان دانشگاه صنعت نفت بدنبال تجمعات اعتراضی روزهای گذشته، در اعتراض به لغو استخدامی‌های وزارت نفت دانشجویان وفارغ‌التحصیلان، اعتصاب کرده و سر کلاس نرفتند.

دانشجویان دانشگاه صنعت نفت در اعتراض به عملکرد نامناسب مسئولان این دانشگاه در دانشکده‌های نفت اهواز و آبادان تجمع کردند.

قتل جنگل شمشاد را متوقف کنید

جمعی از جوانان و مردم نسبت به قطع ۲۰۰ اصله درخت شمشاد توسط شهرداری رستمکلا در شهرستان بهشهر دست به تجمع اعتراضی زدند. یکی از مردم معترض گفت: تعدادی از این درختان بیش از ۱۰۰ سال قدمت داشتند و به بهانه واهی شهرداری این درختها را قطع کرده است. در حالی که این درختان جزو مهمترین و با ارزشترین گیاهان حفظ محیط زیست هستند ولی شهرداری آنها را قطع کرده است.