راهپیمایی سپرده گذاران غارت‌شدهٔ مؤسسه‌های حکومتی در تهران

اندازه متن
Aa Aa

سرخط  – ۳۰آبان ۱۳۹۶

مردم بوکان به نماینده مجلس ارتجاع گفتند برو گمشو!

مردم بوکان که متوجه حضور قسیم عثمانی نماینده مجلس ارتجاع از این شهر شدند با فریادهای «عثمانی بروگمشو!» از او خواستند شهر بوکان را ترک کند.

تهدید آتش‌سوزی برای زلزله زدگان

بر اثر نشت یک چراغ نفتی یکی از چادرهای زلزله‌زدگان ثلاث باباجانی آتش گرفت که خوشبختانه خسارت جانی در بر نداشت. اما رژیم آخوندی همچنان تا این لحظه از دادن کانکس به مردم محروم زلزله زده که در برابر حوادثی مانند آتش سوزی ایمنی بیشتری دارد خودداری کرده است.  شب قبل از این حادثه هم، در همین شهرستان ثلاث باباجانی یک زن زلزله زده داخل چادر بر اثر گاز گرفتگی جان خود را از دست داد.

دیواری پر از گل

مردم سنندج در ابتکاری خودجوش؛ به یاد جانباختگان زلزله کرمانشاه دیواری پر از گل را در شهر درست کردند که مورد توجه عموم قرار گرفت.

آخرین تصاویر از شهر زلزله زده سرپل ذهاب  نیز به دستمان رسیده که در کلیپ ضمیمه می بینید.

راهپیمایی سپرده گذاران غارت‌شده مؤسسه‌های حکومتی در تهران

خبرهای تکمیلی از راهپیمایی روز گذشته  غارت‌شدگان مؤسسه های حکومتی از پیوستن شمار زیادی از مردم و جوانان به این هموطنان حکایت دارد. جمعیت راهپیمایان به چند هزار نفر میرسید که در مسیر خود از میدان ارگ و چهارراه گلوبندک و سپس پارک دانشجو و مقابل بیت العنکبوت خامنه‌ای ادامه دادند. غارت شدگان از مؤسسه‌های کاسپین؛ آرمان؛ افضل توس و البرز ایرانیان بودند که در اعتراض به چپاول پول‌های خود توسط این مؤسسه‌های وابسته به سپاه پاسداران و عدم بازگرداندن آن دست به راهپیمایی زدند

تجمع اعتراضی پرسنل شرکت خلیج فارس در تهران

پرسنل شرکت خلیج فارس در اعتراض به پرداخت نشدن معوقات خود در یکسال گذشته در برابر ارگان حکومتی خانه کارگر دست به تجمع اعتراضی زدند. کارگران گفتند علت پرداخت نشدن حقوقشان باصطلاح خصوصی کردن این شرکت و در واقع سپردن به باندهای حکومتی است.  سخنرانی‌هایی از سوی کارگران علیه غارتگری رژیم صورت گرفت.

حمل تابوت دانشگاه صنعت نفت

دانشجویان دانشگاه صنعت نفت در ادامه اعتصاب چند روزه خود با حمل تابوتی به صورت نمادین اعلام کردند با تصمیم شرکت نفت مبنی بر استخدام نکردن دانشجویان فارغ التحصیل نفت، عملا دانشگاه صنعت نفت مرده است. در روزهای گذشته دانشجویان دانشکده‌های نفت آبادان و اهواز در اعتراض به سلب امتیازات دانشگاه صنعت نفت تجمع و تحصن کردند و تمام کلاس‌های روز شنبه به دلیل عدم حضور دانشجویان در کلاس لغو شد.

تجمع کارکنان بیمه کشاورزی مقابل مجلس ارتجاع

کارکنان  بیمه کشاورزی در اعتراض به نامتعین بودن وضعیت استخدامیشان در برابر مجلس ارتجاع دست به تجمع زدند. این کارکنان که از شهرهای مختلف کشور به تهران آمده بودند گفتند بارها دست به اعتراض زده ایم ولی هیچکس صدای ما را نشنیده است.

اعتصاب رانندگان بیش از چهارصد دستگاه کامیون

رانندگان بیش از چهارصد دستگاه کامیون در اعتراض به نداشتن سندیکا وپایین بودن نرخ کرایه در ورودی شهر رستم آباد شهرستان رودبار اعتصاب کردند.