وضعیت زلزله زدگان ۱۱ روز پس از زلزله

اندازه متن
Aa Aa

سرخط – ۳ آذر ۱۳۹۶ در سومین روز آذر، ماهی که با خروش و ایستادگی دانشجویان گره خورده  برنامه سرخط رو با نگاهی به سرتیتر موضوعات شروع می‌کنیم:

  • آخرین خبرها از وضعیت زلزله زدگان

  • خسارات زلزله استان کرمانشاه چقدر بود و رژیم چقدر برای جبران آن در نظر گرفته. گفتگوی روز

  • زلزله کرمانشاه به روایت تصاویر

  • چرا خامنه‌ای ولی فقیه رژیم پس از یک هفته به مناطق زلزله زده رفت؟ گزارشی در این مورد.

آخرین خبرها از وضعیت زلزله زدگان

نزدیک به دو هفته پس از زلزله وضعیت بهداشتی مردم زلزله زده همچنان در موقعیت خطیری قرار دارد. بخصوص این وضعیت با بارندگی اخیر آلودگی را در منطقه بیشتر کرده است. آبگرفتگی چادرها و سرما 2 مشکل عمده زلزله زدگان غرب کرمانشاه است. ثلاث باباجانی یازده روز پس از زلزله هنوز در وضعیت وخیمی قرار دارد

۲هموطن در سیل بوشهر جان باختند

به دلیل بی دفاع بودن شهرهای میهن در برابر حوادث در سیل بوشهر که از سه روز قبل شروع شده تو هموطن که داخل خودرویی بودند در شهرستان دشتی گرفتار سیل شدند و جانباختند. جان باختگان یک مادر ۴۲ ساله و فرزند ۱۶ ساله بودند. یکی از سیلزدگان گفت هیچ ارگان دولتی برای کمک به مشکلات مردم و نجات سیلزدگان حضور ندارد. در حالی که مردم ایران گرفتار سیل و زلزله و انواع مشکلات هستند، خامنه‌ای جنایتکار اموال مردم ایران را برای گسترش شبکه تروریستی خود به سوریه می فرستد. کاروان کمکهای رژیم آخوندی به آلبوکمال در سوریه را که طی روزهای اخیر از تلویزیون رژیم پخش شد، می بینیم:

کپرنشینی در ماسال

یکی از هموطنان عکسی از کپرنشینی در ماسال شهری در گیلان فرستاده و نوشته است: چهارشنبه اول آذرماه! مردم از سرما چه ميكشند و مسؤلان كشوري، در ناز و نعمت هستند . درکشوری که روی دریایی از نفت قرار دارد مردمش این چنین زندگیشان  را بسر میبرند  و از سوز سرما در كپر ها زندگي كنند. اموالشان هم برای کشورهای سوریه و غیره فرستاده می شود.