اعتصاب کارگران روغن نباتی فریکو

اندازه متن
Aa Aa

سرخط ۴ آذر ۱۳۹۶ –

هوای سرد در مناطق زلزله زده

خبرهای رسیده از مناطق زلزله زده استان کرمانشاه حاکی از یخ زدگی اطراف چادرها و افزایش مشکلات و مصائب مردم پس از بارندگی اخیر است. زلزله زدگان همچنان از کمبود مواد غذایی و بخصوص نبودن کانکسهای مسکونی شکایت دارند:

اعتصاب کارگران  کارخانه روغن نباتی فریکو

جمعی کارگران کارخانه روغن نباتی فریکو در سیرجان  در اعتراض به پرداخت نشدن ۳ ماه حقوقشان دست به اعتصاب زدند. کارگران که اعتصاب خود را از اول آذر در محوطه کارخانه شروع کردند، در روزهای بعد اعتراضات خود را به جلو فرمانداری سیرجان گسترش دادند.

اقدام زن ستیزانه کارگزاران رژیم در دانشگاه کاشان

در یک اقدام زن ستیزانه کارگزاران رژیم در دانشگاه کاشان تنها خانمهایی را مجاز به شرکت در گروه هنری اعلام کرده اند که متأهل باشند و از نوع پوشش مورد نظر رژیم تبعیت کنند و در صف عقب هنرمندان باشند. حرکت دیگری جز نوازندگی نکنند و در حاشیه یا پشت سایر اعضای گروه بنشینند.

خشم و اعتراض مردم نسبت به سست بودن خانه سازیهای حکومتی

یکی از کارکنان پالایشگاه پارس جنوبی در عسلویه از نشتی شدید آب از سقف خانه تازه ساز دولتی پس از بارندگی اخیر بوشهر، اقدام به تهیه فیلمی کرده و در اینترنت گذاشته است. او می گوید:« این وضعیت خانه‌های مجتمع مسکونی پارس‌جنوبی در عسلویه است… بعد می‌گویند مسکن مهر. ما اینجا داغونیم داغون. تمام زندگی‌مان را آب گرفته است…. اینجا شده رودخونه اینجا شده دریاچه آخه این وضع زندگی ماست؟ این وضع روزگار ماست؟ بعد می‌گویند ساکت باش من چطور ساکت باشم؟ صبح تا شب دارم جون می‌کنم تو عسلویه باید این‌رو تحویل ما بدن».

شلاق زدن در ملاء عام

جلادان خامنه ای در روستای لیسار، شهرستان تالش شخصی را به اتهام دزدی در ملا عام شلاق زدند. این در حالیست که هر روز هزاران نفر از مردم علیه دزدیهای سپاه پاسداران و مؤسسات وابسته به آن تظاهرات می‌کنند و مردم می‌گویند حتی کسی نیست فریاد مردم را بشنود. هموطنی که این فیلم را ارسال کرده نوشته است: اول نان را از سفره مردم می دزدند و بعد همان مردم را به جرم  دزدی پاره نانی به تخته شلاق می بندند.