سرخط اخبار تجمعات اعتراضی – یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶

اندازه متن
Aa Aa

سرخط ۵ آذر ۱۳۹۶ –  سرتیتر موضوعات برنامه امروز:

شیوع بیماریهای واگیردار در مناطق زلزله زده. گفتگو با پرفسور فیروز دانشگری از آمریکا

دستمزد سال ۹۷ کارگران یک چهارم خط فقر گفتگو با شریف ریاحی

نخست اخبار امروز

بحران سرما و بیماری در مناطق زلزله زده

وضعیت سرما و یخ زدگی و بیماریهای ناشی از آن همچنان مشکل رو به افزایش مردم مناطق زلزله زده استان کرمانشاه. صحبتهای هموطنان را بشنویم:

اعتراض به ۵ماه پرداخت نشدن حقوق

حقوق کارگران شهرداری میاندوآب پنج ماه است که پرداخت نشده است. تجمع اعتراضی بر پا کردند و خواستار حقوق معوقه خود شدند.

دو سال و نیم حقوق کارکنان شرکتهای تعاونی سهام عدالت پرداخت نشده

کارکنان شرکت‌های تعاونی سهام عدالت در اعتراض به پرداخت نشدن ۳۲ماه حقوق خود مقابل ساختمان وزارت امور اقتصادی و دارایی تجمع کردند. در حال حاضر بیش از 1500 نفر نیروی شرکت‌های سهام عدالت در کل کشور در حال فعالیت هستند که بیش از دو سال حقوق و دستمزد خود را دریافت نکرده‌اند.

وزارت نفت دانشجویان را به اخراج تهدید کرد

کارگزاران رژیم آخوندی در دانشگاه صنعت نفت در تماس‌های تلفنی با والدین دانشجویانی که نزدیک به یک هفته است در اعتصاب به‌سر می‌برند؛ گفته‌اند درصورت عدم حضور فرزندانشان درکلاس‌ها؛ با حذف ترم مواجه خواهند شد. یکی از دانشجویان گفت با این تهدیدها میخواهند ما از پیگیری حق مسلممان دست برداریم ولی ما هم گفته‌ایم که دانشجو می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد.

ماهها حقوق پرسنل بهداشتی طرح تحول سلامت اصفهان پرداخت نشده

پرسنل بهداشتی طرح تحول سلامت اصفهان معروف به پرسنل شرکتی؛ در اعتراض به حقوق معوقه چندین ماهه؛ کسر حقوق و نبود امنیت شغلی در مقابل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تجمع کردند.

تجمع اعتراضی کسبه در مشهد برای دومین بار

جمعی از کسبه و اهالی خیابان توحید مشهد در اعتراض به اجرای طرح بی‌آرتی برای دومین بار مقابل شهرداری رژیم در این شهر تجمع کردند. معترضین بنرهایی را به همراه داشتند که روی یکی از آنها نوشته بود: «به‌جای مردم تصمیم نگیرید» و «اجرای بی‌آرتی خلاف قانون است».

تجمع اعتراض آمیز رانندگان اسنپ

رانندگان خودروهای مسافربر اسنپ در مقابل ساختمان این شرکت در اعتراض به نرخ پایین کرایه ها دست به اعتراض زدند. یکی از رانندگان گفت کارگزاران این شرکتها که عمدتا وابستگان به مقامات هستند از سودشان سرسوزنی کوتاه نمی آیند اما به قیمت فقر ما میخواهند قیمت‌ها را پایین نگه دارند.

اعتراض دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کاشان

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کاشان در اعتراض به کیفیت پایین غذای سلف سرویس از خوردن غذا امتناع کرده و سینی های غذا را در محوطه دانشگاه چیدند.

9ماه بدون حقوق

جمعی از کارکنان شرکت  لاوان تابلو کرمان در مقابل استانداری این شهر تجمع اعتراضی برگزارکردند.آنان به عدم دریافت 9 ماه حقوق به تعویق افتاده خود اعتراض دارند.