سرخط اخبار حرکتهای اعترضی – دوشنبه ۶ آذر ۱۳۶۹

اندازه متن
Aa Aa

سرخط ۶آذر ۱۳۹۶ – سلام بر شما بینندگان گرامی برنامه سرخط. در پنجمین روز آذر به این برنامه خوش آمدید. نخست سرتیتر موضوعات

  • آخرین گزارشها از وضعیت زلزله زدگان گفتگو با صلاح عبدالله نژاد

  • گرانی نان و مواد غذایی گفتگوی روز با خانم زینت میرهاشمی

 

وضعیت کمبودهای گریبانگیر زلزله زدگان

با گذشت بیش از دوهفته از زلزله استان کرمانشاه بسیاری از مردم همچنان فاقد کمترین امکان مواد خوراکی و مسکن مناسب هستند. صحبتهای یک خانم هموطن رو می شنویم که با خانواده‌اش در جوانرود در مسکن مهر زندگی می‌کردند و پس از زلزله و تخریب خانه به روستای پدری‌اش پناه آوردند و حالا هیچ امکانی ندارند.

زندانیان سیاسی زن در زندان اوین کاردستی های خود را به زلزله زدگان هدیه دادند

زندانيان سیاسی عقیدتی بند زنان زندان اوين، صنايع دستي خود را به زلزله‌زدگان كرمانشاه هديه دادند. اين كاردستي ها در بازارچه خيريه اي كه به همت فعالین مبارزه با آسیبهای اجتماعی برگزار شد، بفروش رسيد. درآمد حاصله، هزينه خريد چادر و پوشاك گرم براي زلزله زدگان منطقه دشت ذهاب در غرب كشور شد.

لاریجانی قاضیه با دزدها همبازیه

این شعار غارت شدگان مؤسسات مالی وابسته به سپاه پاسداران بود که در مقابل دادگسترى کل استان خوزستان سردادند.

معترضین شعار میدادند «نه حكم داريم نه حاكم، دزدان همين محاكم» و «لاریجانی قاضیه، با دزدا هم‌بازیه»اون دخترش جاسوسه چرا دلش بسوزه

در مشهد هم غارت شدگان ارگان موسوم به بنیاد شهید وابسته به بیت خامنه‌ای ولی فقیه رژیم تجمع اعتراضی برپا کردند.

تجمع غارت شدگان مؤسسه موسوم به ولایت اندیشه

جمعی دیگر از مردم که توسط یک مؤسسه دیگر غارتگر از بیت خامنه‌ای و سپاه پولهایشان چپاول شده در برابر ساختمان وزارت کار رژیم تجمع کردند و خواهان پرداخت پولهایشان شدند. این مؤسسه غارتگر ولایت اندیشه نام دارد. غارت‌شدگان با به سخره گرفتن شعارهای دجالگرانه خامنه‌ای او را  با شعارهایشان مورد سوال قرار می‌دادند که آیا دزدی اختلاس و کلاهبرداری توسط حکومت آزاد است؟در این تجمع اعتراضی زنان حضوری چشمگیر داشتند و در صف اول معترضین قرار داشتند.

تجمع اعتراضی غارت شدگان البرز ایرانیان و افضل توس

غارت شدگان موسسات البرز ایرانیان و افضل توس از زیر مجموعه های سپاه پاسداران در اعتراض به غارت سرمایه هایشان توسط این موسسه مقابل مجلس رژیم تجمع اعتراضی کرده و خواستار پس گرفتن پولهای خود شدند.تجمع کنندگان شعار میدادند

به ما خيانت شده            نقض امانت شده

ای سیف خائن آواره کردی  خوردی تو این مال مردم  الله اکبر .

مرگ بر سیف

به رغم گسیل گله ماموران سرکوبگر برای مقابله با غارت‌شدگان آنان به اعتراضات خود ادامه دادند

رژیم آخوندی گله‌های ماموران سرکوبگر ضد شورش خود را برای ایجاد رعب و وحشت میان غارت‌شدگان مؤسسه‌های حکومتی کاسپین؛ البرز ایرانیان؛ آرمان وحدت و افضل توس که بنابه فراخوان قبلی در اعتراض به چپاول پول‌هایشان توسط این مؤسسه پوششی سپاه پاسداران؛ مقابل مجلس ارتجاع تجمع کردند؛ به محل این تجمع گسیل داشت اما جرات هیچ اقدامی علیه معترضین را نداشتند.

اعتراض دانشجویان دختر کوی چمران دانشگاه تهران

دختران دانشجو همزمان با روز جهانی منع خشونت علیه زنان، برای دومین شب پس از ساعت اجباری بازگشت به خوابگاه پشت درهای کوی چمران دانشگاه تهران تجمع کردند و خواستار لغو مقررات تبعیض‌آمیز علیه دختران دانشجو شدند.

اعتراض دانشجویان دانشگاه قاین

دانشجویان دانشگاه بزرگمهر قائنات در اعتراض به گران بودن و بی کیفیتی غذای سلف سرویس این دانشگاه دست به اعتصاب زدند و سینی های خود را در محوطه سلف سرویس چیدند

تجمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بجنورد

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بجنورد هم در اعتراض به کیفیت غذای سلف سرویس این دانشگاه در مقابل سلف این دانشگاه اقدام به تجمع اعتراضی کردند و سینی های غذای خود را روی زمین چیدند.

اعتراض جمعی از اهالی روستا ئیان شوش

جمعی از روستائیان کعب ka ab از توابع شهرستان شوش در اعتراض به رسیدگی نکردن به وضعیت جاده مسیر این روستا که باعث کشتار مردم شده دست به اعتراض زدند و طوماری را امضا کردند. آنان خواستار عریض کردن این جاده و ایمن کردن آن شدند.

تجمع اعتراضی هوادارن فوتبال درمقابل هیات فوتبال گیلان

جمعی از جوانان فوتبال دوست استان گیلان نسبت به سرنوشت نا معلوم باشگاه قدیمی سپیدرود دست به تجمع اعتراضی زدند.

اعتراض صیادان چابهار به غارتگری جدید رژیم آخوندی

صیادان در چابهار در اعتراض به غارتگری جدید رژیم آخوندی از اندک درآمدشان که با نصب جی پی اس بر روی شناورهایشان میخواهند عملی کنند  دست به اعتراض زدند.

بر روی پلاکاردی که این صیادان زحمتکش در دست داشتند نوشته شده بود:

مدیر کل شیلاتی که نمی تواند از صید وصیاری پشتیبانی کند نمی خواهیم ، بی تجربگی ایشان باعث تعطیلی صید و صیادی شد.نصب سیستم وی ام اس برای تعطیلی صید وصیادی در آبهای ساحلی و فراساحلی گردیده و بیکاری ۲۴۰۰۰نفر صیاد بطور مستقیم و ۵۰۰۰۰نفر غیر مستقیم

کسی ما را یاری نمی کند. صیادان چابهار کنارک  بورس پسا بندر گواترو زرآباد

مدارس سنگواره‌ای در ایذه

در حالیکه رژیم آخوندی میلیاردها دلار خرج سوریه و لبنان و عراق برای صدور بحران و جنگ طلبی می‌کند، وضعیت تحصیل دانش‌آموزان دبستانِ روستای پامُله شهرستان ایذه با فاصله تنها یک کیلومتر از باصطلاح “بزرگترین” سد خاورمیانه( یعنی کارون٣)، بدون برق و دیگر امکانات می باشد. تصویری که از اینترنت برداشته شده را با هم می بینیم