سرخط اخبار اجتماعی و حرکتهای اعتراضی ۸ آذر ۱۳۹۶

اندازه متن
Aa Aa

سرخط ۸ آذر ۱۳۹۶

سلام بر شما. همراهتون هستیم در هشتمین روز از آذر ماه با یکی دیگه از برنامه‌های سرخط از سیمای آزادی. ابتدا توجهتون رو به سرتیتر موضوعات جلب می‌کنیم:

زلزله زدگان استان کرمانشاه همچنان در محرومیت. صداهایی از مردم

گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی و مواضع اخیر یوکیوآمانو درگفتگوی روز با اسحاق علی نژاد

قاسم آباد نمای زندگی 20 میلیون هموطن گزارشی از حاشیه نشینی در زاهدان

 

خشم و اعتراض مردم گیلان غرب از نبود کمترین امکانات گرمایشی و خورد و خوراک دوهفته پس از زلزله کرمانشاه

در حالی که در تمام دنیا شرکتهای بیمه در شرایط حوادث طبیعی مثل سیل و زلزله برای بالا بردن اعتبار خودشان تلاش می کنند سریعتر خسارات بیمه شدگان را پرداخت کنند، در حاکمیت آخوندی بیمه‌ها هم در فرار از مسؤلیتشان رکوردهای جدیدی به ثبت می رسانند. صحبتهای یک هموطن را از سرپل ذهاب بشنویم:

اخوند همش لباسه بفکر اختلاسه

غارت شدگان مؤسسات وابسته به سپاه پاسداران در برابر صدا و سیمای رژیم در خوزستان دست به تجمع اعتراضی زدند. آنها از جمله شعار می‌دادند: آخوند همش لباسه  به فکر اختلاسه

تجمع اعتراضی غارت شدگان ثامن الحجج

غارت شدگان مؤسسه موسوم به ثامن الحجج در تهران نسبت به بالا کشیدن دارائیهایشان از طرف این موسسه وابسته به سپاه پاسداران اعتراض دارند. یکی از تجمع کنندگان به سایرین میگفت بمانید و اگر بروید حقتان را میخورند.

روز هفتم آذر خبرگزاری حکومتی ایسنا به نقل از احمد توکلی عضو پیشین مجلس ارتجاع در مورد غارتگران مؤسسه موسوم به ثامن‌الحج اعتراف کرد که: «دریافت کنندگان تسهیلات از ثامن الحجج فرزندان علما، قضات با سابقه و شخصیت‌های سیاسی هستند»

تجمع اعتراضی غارت شدگان موسسه کاسپین در رشت

غارت شدگان موسسه کاسپین در شهر رشت در اعتراض به غارت دارائیهایشان در این موسسه تجمع اعتراضی بر پا کردند.

دوازدهمین روز اعتصاب دانشجویان دانشگاه صنعت نفت

دانشجویان دانشگاه صنعت نفت در اعتراض به اقدامات سرکوبگرانه کارگزاران رژیم در این دانشگاه و تهدید دانشجویان اعتصابی به اخراج دست به افشاگری زدند. دانشجویان که اقدام به برگزاری شام غریبان برای این دانشگاه کردند و اعلام کردند که حاکمیت آخوندی با اقدامات ضد دانشجویی خود فاتحه این دانشگاه را خوانده است. دانشجویان احضاریه ها به کمیته های انضباطی را افشا کردند و گفتند در برابر این تهدیدات سر خم نمی کنیم.

به اسم بخش خصوصی غارتمان نکنید

آتش نشانهای مشهد در اعتراض به واگذاری این ارگان حیاتی به بخش خصوصی که از مافیای حاکمیت آخوندی است اعتراض کردند. آتش نشانها نسبت به نداشتن امنیت شغلی خود و بلاتکلیفی اعتراض کردند.

معترضین چندین بنر به همراه خود داشتند که در آنها خواستار رسیدگی به وضع خود شدند

یکماه حقوق نگرفتن سخت است دوماه حقوق نداشتن فاجعه ۵ ماه حقوق نگرفتن چطور؟

این سؤالیست که کارگران شهرداری خرمشهر بر روی بنری که در دست داشتند نوشته اند. کارگران معترض شهرداری خرمشهر گفتند ما تا گرفتن حقمان به اعتراض ادامه خواهیم داد و کارد به استخوان رسیده است.

تجمع اعتراضی کارکنان تاکسی‌های بی‌سیم در زرند

جمعی کارکنان تاکسی‌های بی‌سیم در زرند در اعتراض به وضعیت شغلی خود مقابل فرمانداری رژیم در این شهر تجمع کردند. آنها خیابان مقابل فرمانداری را با پارک ماشین‌های خود در عرض خیابان؛ مسدود کردند.

سالها کارتن خوابی و صدای بی صدایان

یکی از خبرنگاران سیمای آزادی در گزارشی از تهران مصاحبه ای با یک هموطن کارتن خواب انجام داده که در این سوز سرما کارتن خواب است و مدت حدود ۵ سال هم هست که در خیابان می‌خوابد و گرمخانه‌های شهرداری هم بیشتر موجب اذیت و آزار کارتن خوابهاست تا درمانی بر دردهای آنان باشد: