سرخط اخبار تجمعات اعتراضی – یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶

اندازه متن
Aa Aa

سرخط ۱۲ آذر ۱۳۹۶

خشم و اعتراض مردم علیه سفر آخوند روحانی به زابل

در آستانه ورود روحانی به زابل جمعی از مردم این استان با در دست داشتن پلاکاردهایی به وعدهای عمل نکرده روحانی اعتراض کردند.
آنان بر روی دستنوشته‌های خود نوشته بودند:
وعده‌های ناتمام
حق آبه هامون یعنی حیات مردم سیستان، به وعده خود صادق باشیم
جوان‌ترین استان کشور؛ بیکارترین است
بازارچه‌های مرزی در چنگال نورچشمی‌ها؛ حق مردم مستضعف چه می‌شود؟
جاده زابل – زاهدان یا جاده مرگ
برخی هم با ماسک در اعتراض به هوای خاک آلود زابل حاضر شدند

وعده پوچ نمیخوایم نمیخوایم

به دنبال بی‌اعتنایی مردم به شرکت در سخنرانی آخوند روحانی کارگزاران رژیم اقدام به حمل دانش‌آموزان با کامیون به محل سخنرانی کردند.
آخوند روحانی که در وحشت از اعتراضات دانشجویان در روز شانزده آذر، تلاش کرد به‌طور مخفیانه در دانشگاه سیستان و بلوچستان برای روز دانشجو هم اشک تمساح بریزد که با اعتراض دانشجویان مواجه شد:
شعار دانشجویان: مجلس فرمایشی نمی‌خواهیم!
دانشجو می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد
تجمع اعتراضی غارت‌شدگان شرکت عصر نوین در اسلامشهر
غارت‌شدگان شرکت عصر نوین در اسلامشهر در اعتراض به کلاهبرداری این شرکت که با مجوز و زیر چتر وزارت جهاد کشاورزی رژیم ۳ سال است مردم را فریب داده و حاضر به بازگرداندن پولهای به یغما برده از مردم نیست تجمع کردند. غارت‌شدگان گفتند بیش از ۱۵هزار نفر بر اثر دزدیهای این باند مالباخته شده‌اند و مدیران شرکت عصر نوین در حمایت اعضای مجلس رژیم و قوه قضاییه هستند و هیچ پولی به سهام‌ذاران پرداخت نمی‌کنند.
بر روی دستنوشته‌های تجمع‌کنندگان چنین نوشته شده است:
عمل این کلاهبردارها کمتر از جنایت نیست
ما مالباختگان شرکت عصر نوین روزی چند بار می‌میمریم و دوباره زنده می‌شویم. خدا هیچکس را شرمنده زن و بچه‌اش نکند.

اعتصاب کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه

به‌دنبال فراخوان قبلی، کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه کارگران بخش کشاورزی با حرکت به سوی کارخانه وارد محوطه کارخانه شدند. به‌دنبال ورود کارگران کشاورزی به محوطه کارخانه و سر دادن شعار مرگ بر افشار، کارگران بخش تولید شکر نیز دست از کار کشیدند و این کارگزار رژیم در وحشت از خشم کارگران مجبور به فرار شد. کارگران گفتند تا رسیدن به خواستها و حقوقمان به اعتراض ادامه خواهیم داد.

فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت در تهران

جمعی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت در اعتراض به پاسخگو نبودن کارگزاران رژیم به خواسته‌های استخدامی شان؛ مقابل دفتر آخوند روحانی در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند. آنان اعلام کرده‌اند که حداقل دو روز در این محل خواهند ماند تا پاسخ خواسته‌های خود را بگیرند.

تجمع اعتراضی دانشجویان علم و فرهنگ تهران

دانشجویان علم و فرهنگ تهران نسبت به پولی‌سازی آموزش و افزایش شهریه‌ها تجمع اعتراضی برپا کردند.

تجمع اعتراضی قصابان شادگان

قصابان شادگان در اعتراض به پلمپ شدن تنها کشتارگاه شادگان در مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

خشم و اعتراض بیکاران

جوانان و کارجویان کنگانی در اعتراض به حذف نیروهای بومی از اشتغال در شرکتهای پارس جنوبی در مقابل فاز ۱۹ پاس جنوبی تجمع کردند. یکی از کارجویان گفت سئولان برای سدجویی بیشتر نیروهای غیربومی را با حقوق کمتر و امکانات کمتر جذب می‌کنند ولی افراد بومی را جذب کار نمی‌کنند.
یکی از کارجویان گفت: با توجه به این‌که استانداری بوشهر تأیید کرده که پنجاه درصد نیروهای شرکتها باید بومی باشند ولی هیچ شرکتی توجه نمی‌کند و خیلی از جوانهای استان که حتی توانایی بالایی هم دارند و اکثراً لیسانسه هستند بیکارند. چند نفر از دوستان من که لیسانسه هستند، به‌خاطر این‌که داخل فازهای عسلویه کار بهشون نمی‌دهند الآن مجبور شده‌اند کار «بنایی» کنند.

روانسر، خروج مردم از خانه‌ها بعد از پس لرزه

در روانسر یکی از شهرستانهای استان کرمانشاه به‌دنبال پس لرزه شدیدی که به‌وقوع پیوست مردم خانه‌ها و آپارتمانهای مسکن مهر را تخلیه کرده و روانه خیابانها و کوچه‌ها شدند. یکی از مردم گفت: این خانه‌ها هیچ استحکامی ندارد همان‌طور که در سرپل ‌ذهاب ویران شدند.
تجمع اعتراضی کسبه بازار روز خرم‌آباد
جمعی از کسبه بازار روز خرم‌آباد در اعتراض به اخاذی اداره اوقاف و قیمت‌گذاری ناعادلانه مغازه‌های اطراف امامزاده زید بن علی؛ دست به تجمع زدند. کسبه خواستار تعیین قمیت عادلانه برای مغازه‌ها شدند.

اعتصاب اهالی روستاهای جاده اهواز خرمشهر

صدها تن از اهالی روستاهای اطراف شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر به‌علت استخدام نکردن نیروهای بومی منطقه توسط این شرکت؛ در برابر این ساختمان دست به اعتصاب و حرکت اعتراضی زدند.

تجمع اعتراضی اهالی دو روستای شهرستان کارون

اهالی دو روستای اسماعیلیه و اسلام‌آباد چمیان از توابع شهرستان کارون در اعتراض به استخدام نیروی غیربومی شرکت کشت و صنعت نیشکر سلمان فارسی مقابل در این شرکت دست به تجمع زدند.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری نظرآباد

کارگران شهرداری نظرآباد در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و ۹ماه معوقاتشان؛ مقابل شهرداری نظرآباد تجمع اعتراضی برگزار کردند.
آنها بنری در دست دارندکه روی آن نوشته شده است: دیگرنانوایی هم نان قرض نمی‌دهد؛ پول نان نداریم؛ ۶ماه حقوق پیشکش؛ بچه‌هایمان چه گناهی دارند.