مسئول خسارات ناشی از تخریب بناهای دولتی ساز در زلزله کرمانشاه کیست؟

اندازه متن
Aa Aa

سرخط ۱۱ آذر ۱۳۹۶- گفتگو با مهندس یزدان حاج حمزه

طبق نظر کارشناسان امور زلزله وسوابق ثبت شده وقوع زلزله درایران، کشورما سرزمینی زلزله خیزاست وهمواره در معرض حرکت گسلها و خرابی و ویرانی ناشی از زلزله قرارداره . با این وجود هنوز کارگزاران رژیم برای کاهش خسارات این حادثه طبیعی، که درکمین زندگی هموطنان ما نشسته، اقدامی  به عمل نیاورده اند.  درزلزلهکرمانشاه  ودرقرن بیست ویکم هم باردیگه شاهد بی دفاعی و آسیب پذیری گسترده جان ومال مردم درمقابل زلزله هستیم .

–  استاندار کرمانشاه اعلام کرد هفت شهرستان و یک هزار و 930 روستا در زلزله کرمانشاه  تخریب شدند ورئیس‌جمهوررژیم  به نقل ازکارگزاران خود می گوید: ۱۱ هزار خانه روستایی و حدود ۴۵۰۰ خانه شهری در زلزله کرمانشاه تخریب کامل شده و نیاز به ساخت ۳۰ هزار مسکن جدید داریم.

مسأله این است . مشکل بی دفاعی  کنونی مردم درمقابل زلزله ازکجا آب می خورد ؟ رژیم ولایت فقیه در پابرجا نگهداشتن این مشکل چه نقشی دارد ومردم ایران درچه صورت می توانند با این مشکل وسایرمشکلاتی که گریبانگیرجامعه ایران است مقابله کنند ؟

همراه هستیم با آقای مهندس یزدان حاج حمزه عضو شورای ملی مقاومت ایران. در این گفتگو مهندس یزدان حاج حمزه  ضمن  پاسخ به سؤالات بالا توضیح می دهد که چرا با وجود ادعای رژیم در مورد بازسازی  خرابی های جنگ ضد میهنی از جمله در مناطق زلزله زده کنونی  تلفات انسانی وخسارات مالی زلزله اخیرکرمانشاه  این قدر بالا بوده،  بودجه بازسازی خرابیهای زلزله اخیرکرمانشاه  قراراست ازچه محلی تإمین شود و مقابله با مشکل بی دفاعی مردم ایران درمقابل زلزله چیست.