سرخط خبرهای اعتراضات دانشجویی در آستانه روز دانشجو

اندازه متن
Aa Aa

سرخط ۱۵ آذر ۱۳۹۶- اخبار حرکتهای اعتراضی دانشجویان با نزدیک شدن روز دانشجو

وحشت رژیم آخوندی از شعار زندانی سیاسی آزاد باید گردد در دانشگاه تهران در آستانه روز دانشجو

مزدوران حراست در دانشگاه تهران در وحشت از اعتراضات در روز دانشجو، به دنبال سردادن شعار زندانی سیاسی آزاد باید گردد در تالار فردوسی دانشگاه تهران؛ چراغهای سالن را خاموش کردند. اما خاموش شدن چراغها مانع سردادن شعارهای دانشجویان نشد و روسیاهی به ذغالهای حکومتی ماند

تجمع دانشجویان دانشگاه نیشابور

دانشجویان دانشگاه نیشابور در آستانه روز دانشجو؛ همراه با دانشجویان دانشگاههای سایر شهرهای ایران؛ در اعتراض به پولی سازی و بی‌توجهیهای عوامل و کارگزاران رژیم در دانشگاه؛ دست به تجمع اعتراضی زدند.

پیام دکتر محمد ملکی اولین رئیس دانشگاه تهران به‌مناسبت روز دانشجو

دکتر ملکی در این پیام صوتی به دانشجویان ایران تبریک گفت و آنان را به اتحاد و همبستگی با یکدیگر فراخواند.
در این پیام آمده است:
پیام من به دانشجویان این است که همیشه اصالت و وظیفه دانشجویی رو انجام دهند در همه جای دنیا دانشجویش را پرچمدار مبارزات اجتماعی میدونند.
و متأسفانه پس از انقلاب فشارها بر دانشجویان و دانشگاهها به حدی رسیده که دانشجویان نمی‌توانند وظیفه ملی خود را انجام دهند.
من امیدوارم که دانشجویان مجدداً به راه اصلی دانشجویی بازگردند. دانشجویان از چیزی نترسند و مطمئن باشند که اگر با هم متحد باشند پیروز خواهند شد.
ضمنا من روز دانشجو را به تمام دانشجویان کشور تبریک میگم
متشکرم

زندانی سیاسی علی معزی به‌مناسبت روز دانشجو پیام داد

علی معزی در این پیام که از زندان بزرگ تهران داده است از جمله می‌گوید: شانزده آذر نماد خونبار جنبش دانشجویی و یاد آن سه گوهر پاک گرامی باد
چشمه جوشان خون شهدای 16آذر بعدها هم‌چنان علیه خودکامگی تداوم یافت. به‌طوری‌که بسیاری از قهرمانان زندان و کشته‌های میدان مبارزات دهه 50 از دانشجویان بودند و نیز اکثریت دهها هزار شهدای دهه شصت را که مظلومانه پس از تحمل شکنجه‌های وحشیانه در مسلخ استبداد ولایت فقیه تیرباران شدند شهدای دانشجو و دانش‌آموز تشکیل می‌دادند. جنبش دانشجویی با ویژگیهای آرمانگرایی، آزادیخواهی و مطالبات رادیکال و تشخیص فوریتها و حضور آنی همیشه اساسی‌ترین مسائل جامعه را مد نظر داشته و در حمایت از سایر حرکتهای اجتماعی سرکوب و دیکتاتوری، غارت و نابرابری و فساد و ابتذال را هدف قرار می‌داده است.
اکنون در این سیاهترین شبهای تاریخ کشورمان که همه عرصه‌ها را به ابتذال و سستی کشانده‌اند جامعه ما روح تازه می‌خواهد و از دانشجویان انتظار دارند جریانهای مبارزاتی را در دانشگاه اعتلاء ‌بخشند و انرژی بخش دیگر جنبشهای اجتماعی باشند.
به جان خریدن ناملایمات و مایه گذاشتن و فدا کردن در مبارزه هزینه و خسارت نیست، بلکه بهای بایسته‌ای است که برای آزادی می‌پردازیم.
علی معزی. زندان تهران بزرگ. آذر 1396

۷ ماه کارگران مترو مهرآباد تهران بدون حقوق

کارگران متروی فرودگاه مهرآباد در اعتراض به عدم پرداخت ۷ماه حقوق خود در فرودگاه مهر‌آباد تجمع کردند. آنها چندین دست نوشته که در آنها خواستار پرداخت حقوق‌شان شده بودند در دست داشتند.

۵ ماه حقوق و مطالبات پرداخت نشده آیسان

جمعی از کارکنان و پیمانکاران پروژه آیسان وابسته به شهرداری تبریز در اعتراض به پرداخت نشدن ۵ ماه حقوقشان تجمع کردند.

اعتراض نیروهای پیش دبستانی عشایر ایذه

جمعی از نیروهای پیش دبستانی آموزش و پرورش عشایر ایذه در اعتراض به‌نحوه جذب در این اداره، مقابل استانداری تجمع کردند.

تجمع دامداران و کشاورزان خاتم در استان یزد

دامداران و کشاورزان خاتم در اعتراض به صدور مجوز پروانه اکتشاف معدن برای شخصی غیربومی تجمع اعتراضی برگزار کردند و کارگزاران رژیم را مجبور به توقف این اقدام غارتگرانه کردند.

کشاورزان جوین جاده را بستند

کشاورزان جوین در اعتراض به تحویل نگرفتن چغندر قند توسط اداره جهاد کشاورزی جاده نقاب_ حکم آباد را بستند.

شلاق در ملاء عام

رژیم آخوندی برای ایجاد رعب و وحشت در جامعه در یک اقدام ضدبشری اقدام به شلاق زدن به مردی در ملأعام در شهرستان بجستان در خراسان رضوی کرد. اتهام انتسابی این فرد تهدید فرد دیگر با چاقو بوده است.

ادامه تحصن خانواده‌های زندانیان سیاسی تبعیدی زندان اردبیل در زاهدان

خانوادههای زندانیان سیاسی بلوچ تبعید شده به زندان مرکزی اردبیل؛ به تحصن خود در دفتر معاون سیاسی امنیتی استان سیستان و بلوچستان در زاهدان تجمع کردند. خانواده‌های ۴ زندانی سیاسی خواهان حفاظت از جان فرزندانشان در مقابل اعمال ضدانسانی و شکنجه‌ها در زندان مرکزی اردبیل و انتقال آنها به شهر محل سکونتشان (چابهار) است.
تحصن و تجمع خانواده‌ها از روز ۱۲ آذر ماه شروع شده و هم‌چنان ادامه دارد.

تجمع مالباختگان مؤسسه افضل توس تهران

غارت‌شدگان مؤسسه افضل توس تهران در اعتراض به چپاول و غارت پولهایشان مقابل سرپرستی بانک آینده تجمع اعتراضی برگزار کردند. تجمع‌کنندگان شعار می‌دهند: آینده حیا کن پول ما رو رها کن؛ کسری بودجه داشتند پول ما رو برداشتند
هم‌چنین در ساری غارت‌شدگان مؤسسه افضل توس در اعتراض به چپاول پول‌های خود توسط این مؤسسه پوششی سپاه پاسداران مقابل استانداری رژیم در این شهر دست به تجمع زدند.
غارت‌شدگان یک آخوند حکومتی که برای پراکنده کردن معترضان آمده بود را به زیر سؤال بردند و او را مجبور به خروج از صحنه کردند.

تجمع اعتراضی غارت‌شدگان مؤسسه کاسپین در رشت

غارت‌شدگان مؤسسه کاسپین در شهر رشت، در اعتراض به غارت سرمایه‌هایشان توسط این مؤسسه متعلق به سپاه پاسداران مقابل شعبه کاسپین در این شهر دست به تجمع زدند.
غارت‌شدگان مسئولان شعبه را وادار کردند که آن را تعطیل کنند.

تجمع کارگران حمل ونقل خلیج‌فارس و گمرک اروندکنار

حدود ۲۰۰ کارگر شرکت حمل ونقل خلیج‌فارس در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود، مقابل یکی از دفاتر اصلی شرکت واقع در چهار راه چیت سازی شهر تهران تجمع کردند. در اروند کنار کارگران گمرک در اعتراض به تعطیلی این واحد دست به تجمع زدند.