بررسی حرکتهای اعتراضی در روز دانشجو و اعتراضات سایر اقشار در هفته گذشته

اندازه متن
Aa Aa

سرخط ۱۸ آذر ۱۳۹۶ – هفته گذشته شاهد اعتراضات گسترده اقشار مختلف میهنمان علیه غارتگریها و سرکوبگریهای رژیم آخوندی بودیم. همراه هستیم با حسین میرداماد تا به ابعاد و گسترش کمی و کیفی اعتراضات در هفته گذشته بپردازیم. با سلام به شما
حسین میرداماد: با سلام به شما و با درود به مردم به‌پاخاسته میهن.
سؤال: شما اگر بخواید دسته‌بندی کنید اعتراضاتی که هفته گذشته در کشور داشتیم اینها رو چطور دسته‌بندی می‌کنید؟
حسین میرداماد: اعتراضات رو اگر بخوایم از نظر گستردگی بگیم در هفته گذشته دانشجویان، کارگران، غارت‌شدگان، معلمان، بازنشستگان، بازاریان، بیکاران و کشاورزان و روستاییان و زلزله‌زدگان در کرمان از اقشار اجتماعی بودند که حرکتهای اعتراضی داشتند که مجموعاً نزدیک به یکصد حرکت اعتراضی ثبت شده داریم که واضحه بسیار از حرکتهای اعتراضی به‌دلیل سانسور حکومتی خبرش به رسانه‌های مقاومت نمی‌رسه.
سؤال: طبعاً در فرصتی که ماداریم متأسفانه فرصت پرداخت کامل به همه اعتراضات نیست بنابراین شما لطفاً گسترده‌ترین اعتراضات رو توضیحات بیشتری بدین.
حسین میرداماد: مهمترین اعتراضات هفته گذشته که تقریباً بیشترین اعتراضات مربوط به دانشجویان بود که در آستانه روز دانشجو و روز دانشجو و بعدش دانشجویان با تجمعات متعدد اعتراضی و سردادن شعارهای ضدحکومتی خشم و نارضایتی خودشون از حاکمیت آخوندی رو نشون دادند.
دانشگاههایی که به‌مناسبت روز دانشجو گزارش از اعتراضات در اونها داشتیم: دانشگاه تهران، صنعتی شریف، علم و صنعت تهران، علامه، ملی ایران موسوم به بهشتی، قم، زنجان، تبریز، ارومیه، نیشابور، و دانشجویان صنعت نفت و اعتراضات در دانشگاههای دیگه
سؤال: به نظر میرسه که امسال بیشتر اعتراضات دانشجویی بار صنفی پیدا کرده بود، نظر شما چیست؟
حسین میرداماد: اولاً اینطور نبود. برعکس بسیاری از شعارها سیاسی بود که توضیحش رو میدم خدمتتون اما اجازه بدین من یک تفاوت بین اعتراضات صنفی در دنیا با اونچه که در ایران تحت عنوان اعتراض صنفی مطرح میشه بگم. اونچه که در دنیا اعتراض صنفی مطرح میشه، اینه که اقشار مختلف مردم برای کسب حقوق ضایع شده‌شون توسط کارفرماها یک کارگزارانی که عموماً هم هیچ ربطی به دولت ندارند مردم تظاهرات می‌کنند تا حقوقشون رو بگیرند. کار اگر خیلی بیخ پیدا کنه دولت مداخله میکنه و میانجی میشه بین مردم و اون شرکت خصوصی یا ارگانی که مثلاً ظلمی رو در حق مردم روا داشته. در حالی که در ایران عموم دعواها بین مردم و ارگانهای حاکمیتیه. مثلاً: دعوا و تظاهرات اعتراضی کسبه ساختمان پلاسکو با کیه؟ با بنیاد مستضعفانه که وابسته به خامنه‌ای ولی‌فقیه ارتجاعه. انبوه تظاهراتهای اعتراضی کارگران در شرکتهای پارس جنوبی به‌خاطر چپاول حقوقشون علیه کیه؟ علیه شرکتهای وابسته به سپاه پاسدارانه. اعتراضاتی که علیه خشکاندن دریاچه ارومیه یا آلودگی کارون یا خشکاندن زاینده رود شده علیه کیه؟ علیه همین سپاه هست که با سد سازیهای چپاولگرانه‌اش محیط‌زیست ایران رو نابود کرده. در دانشگاهها هم همین‌طور تظاهرات سه هفته‌یی دانشجویان علم و صنعت علیه کیه؟ علیه وزارت نفت همین دولت و تصمیم غارتگرانه‌اش علیه دانشجویان و تعهداتی که داده بود هست. یا تظاهرات گسترده غارت‌شدگان مالباخته علیه مؤسسات غارتگر وابسته به سپاه یا بیت خامنه‌ای، اینها خواسته شون پولهای غارت شده شونه اما محتوای اعتراضشون علیه حاکمیت دزد آخوندیه.
سؤال: در مورد اعتراضات دانشجویان در روز شانزده آذر چی؟
حسین میرداماد: در مورد این اعتراضات کافیه که به شعارهای دانشجویان نگاه کنیم. مثلاً در زمانی که یکی از ایادی رژیم در تالار فردوسی دانشگاه تهران سخنرانی می‌کرد دانشجویان شعار زندانی سیاسی آزاد باید گردد سردادند. یا دانشجویان دانشگاه ملی ایران موسوم به بهشتی شعار می‌دادند: هم مجلس هم دولت اتاق فرمان غارت. یا در دانشگاه تهران شعار می‌دادند: «تبعیض جنسیتی محکوم است محکوم است»، «نه به تبعیض جنسیتی» در قم حتی دانشجویان سخنرانی حاجی بابایی وزیر اسبق آموزش و پرورش رژیم رو بهم زدند و علیه تبعیض جنسیتی شعار دادند. تبعیض جنسیتی سیاست سرکوبگرانه و جنایتکارانه رژیم آخوندی و پیشبرنده اونهم نمایندگیهای تحمیلی خامنه‌ای در دانشگاههاست که اینطور یکصدا دانشجویان علیهش شعار میدن. یا دانشجویان شعار می‌دادند: تشکل وابسته نمیخوایم نمیخوایم. تشکل وابسته ترجمه همون شعار بسیجی برو گمشو هست. «دانشگاه پولکی شهریه زورکی»، «از بابل تا آبادان، سرکوب دانشجویان»، «خوابگاه دخترانه، زندان است، زندان است»، «آموزش رایگان حق مسلم ماست»، شعارهای «دانشجو می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد»،
بنابراین می‌بینیم که این شعارها ممکنه برخیش بار صنفی داشته باشه اما اساساً هدفگیریش حاکمیت دزد و سرکوبگر رژیم هست.
سؤال: آیا تفاوتی هم در شعارهای امسال و شعارهای سالهای گذشته بود؟
حسین میرداماد: به نظرم بزرگترین تفاوت در شعارهای امسال دانشجویان با سالهای گذشته دفن توهم اصلاحات و کسانی که فکر می‌کردند دانشجویان فریب اصلاحات پوشالی رژیم رو خوردند در شانزده آذر امسال بود. تقریباً در عمده دانشگاههای کشور شعار: «دانشگاه پادگانه – تدبیر و امید چاخانه» به‌گوش رسید. این ترجمان همان شعار مجاهدین و مقاومت ایران در ابتدای امسال و قبل از انتخابات پوشالی رژیم هست که شعار می‌دادند: نه جلاد و نه شیاد! نه جلادش که همون دانشگاه پادگانه و ارگانهای سرکوبگر وابسته به خامنه‌ای در دانشگاههاست و تدبیرو امید چاخانه هم معناش روشنه که همون شعار نه شیاد هست. بنابراین به نظرم کیفیت جدید سیاسی دانشجویان در دانشگاههای مختلف کشور همین بود که توهم پراکنی باندهای حکومتی مبنی بر اصلاحات پوشالی رو با شعارهاشون به زباله‌دان ریختند.
سؤال: در مورد سایر اعتراضات چی؟
حسین میرداماد: یکی از مهمترین اعتراضات اعتراض مردم جلیز در استان ایلامه که به درگیریهای گسترده بین مردم و روستاییان کشیده شد.
سؤال: اجازه بدین فیلمی از این درگیریهای ببینیم و بعد شما توضیحاتتون رو ادامه بدین:
حسین میرداماد: ادامه توضیحات روز سهشنبه 14آذرماه 1396 نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران روستای جلیزی_علیا منطقه دچه العباس را محاصره کرده و با حمله به این روستا و بعد از درگیری تعدادی از ساکنان آن را بازداشت کردند.
دلیل این درگیری از این قرار است که روز یک‌شنبه اهالی روستای جلیزی_علیا در مزارع خود مشغول کار کشاورزی و شخم زدن بوده‌اند که سازمان (اتکا) که یکی از مراکز مرتبط به ارتش ایران است به بهانه این‌که این زمین‌ها متعلق به سازمان اتکا است، با کمک نیروهای امنیتی به زنان کشاورزان این روستا حمله می‌کنند و در اثر این یورش که با گاز اشک‌آور و ضرب‌وشتم همراه بوده تعدادی از زنان این روستا را روانه بیمارستان دهلران می‌کنند و در ادامه نیروهای امنیتی به بیمارستان دهلران حمله‌ کرده و زنان مصدوم را بازداشت می‌کنند.
یک روز پیشتر، نیروی انتظامی در روز دوشنبه 13آذرماه در حمله‌ی غافلگیرکننده با دهها خودروی نظامی به روستای عرب نشین جلیزی حمله کرده و با استفاده از باتون و ضرب‌وشتم که در حق مردم روستا انجام می‌دهند بیشتر از 50نفر از روستاییان را بازداشت کرده‌اند.
بعد از محاصره و درگیری مردم و ضرب‌وشتم زنان توسط نیروی انتظامی قبایل عرب دچه_العباس (دشت عباس) از جمله کعب، صرخه و کنانه به طرف روستای جلیزی_علیا آمده تا به ساکنان روستای جلیزی کمک کنند.
طبق گفته یکی از ساکنان روستاهای دشت عباس، روستای جلیزی_علیا تاکنون توسط نیروهای امنیتی در محاصره می‌باشد.
شایان ذکر است که سازمان اتکا در این روستا بیشتر از 4هزار هکتار از مزارع ساکنان روستا را غصب کرده و تنها 1000 هکتار از مزارع این روستا سهم روستانشینان است که سازمان اتکا درصدد غصب این 1000 هکتار نیز است.
سؤال: در مورد اعتراضات غارت‌شدگان که تظاهراتهای گسترده‌یی در هفته‌های قبل داشتیم ظاهراً در هفته گذشته به‌دلیل این‌که رژیم مدعی شده پولهای مردم رو پرداخت کرده فروکش کرده در این مورد چه نکته‌یی وجود داشته؟
حسین میرداماد: اتفاقاً یکی از مهمترین اعتراضات هفته گذشته در مورد غارت‌شدگان کاسپین و سایر مؤسسات غارت شده مثل ملل، داشتند که البته در بعضی جاها رژیم سرکوب کرده و اجازه تجمع نداده. ولی برخی مؤسسات دیگه که مردم توسط رژیم غارت شدند سر برآوردند مثل سهامداران ذوب آهن اصفهان یا مؤسسه عصر نوین، مؤسسه شیده، اندیشه ولایت و غیره
سؤال: اگر رژیم پول غارت شده‌های کاسپین رو میده پس چرا دوباره دست به اعتراض زدند؟
حسین میرداماد: به‌دلیل شیادی و کلاهبرداری جدید. خواندن نامه‌ها.
یک نامه: ﺗﺎ ﺯﻣﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﻣﺎ ﺳﭙﺮﺩﻩﮔﺬاﺭاﻥ ﻛﺎﺳﭙﻴﻦ (ﻓﺮﺷﺘﮕﺎﻥ ﻳﺎ ﺁﺭﻣﺎﻥ اﻳﺮاﻧﻴﺎﻥ ﺳﺎﺑﻖ ) ﺯﻧﺪﻩاﻳﻢ و ﺗﻮان ﺣﺮﻛﺖ ﺩاﺭﻳﻢ، ﺯﻳﺮ ﺑﺎﺭ اﻳﻦ ﺩﺭﻭﻍ و ﻇﻠﻢ ﺑﺰﺭﮒ ﻧﺨﻮاﻫﻴﻢ ﺭﻓﺖ.
ﺑﻪ ﺑﻬﺎﻧﻪ ﻛﺴﺮ ﺳﻮﺩ، اﺻﻞ ﭘﻮﻝ ﻣﺎ ﺭا ﺑﻪ ﻧﺼﻒ ﺗﻘﻠﻴﻞ ﺩاﺩﻩاﻧﺪ !
اﻳﻦ ﻧﺎﺩاﻧﻬﺎ ﻓﻜﺮ می کنند، ﺑﺎ ﮔﺬﺷﺖ ﺯﻣﺎﻥ ﻣﺎ ﻧﺎاﻣﻴﺪ ﺷﺪﻩ و ﺑﻪ ﺣﺪاﻗﻞﻫﺎ ﺭاﺿﻲ ﺧﻮاﻫﻴﻢ ﺷﺪ.
ﺯﻫﻲ ﺧﻴﺎﻝ ﺑﺎﻃﻞ ! ! !
ﻓﻘﻄ ﺑﺤﺚ ﻣﺎﺩﻱ ﻗﻀﻴﻪ ﻣﻂﺮﺡ ﻧﻴﺴﺖ، ﺑﺤﺚ ﺣﺮﻑ ﻧﺎﺣﻖ و ﺯﻭﺭﮔﻮﻳﻲ اﺳﺖ ﻛﻪ ﺁﺗﺶ ﻧﻔﺮﺕ و ﺧﺸﻢ ﺭا ﺩﺭ ﺩﺭﻭﻥ ﻣﺎ ﺷﻌﻠﻪﻭﺭ ﻣﻴ‌‌ﺴﺎﺯﺩ.
ﺟﺎﻱ ﭘﻮﻝ ﺭا ﻣﻴﺘﻮاﻥ ﺑﺎ ﺗﻼﺵ و ﻛﻮﺷﺶ ﻣﻀﺎﻋﻒ ﭘﺮ ﻛﺮﺩ، ﻭﻟﻲ اﮔﺮ ﺣﻘﻤﺎﻥ ﺭا ﻧﮕﻴﺮﻳﻢ، ﻳﻚ ﻋﻤﺮ ﺣﺴﺮﺕ ﺧﻮاﻫﻴﻢ ﺧﻮﺭﺩ ﻛﻪ ﭼﺮا اﺷﺨﺎﺻﻲ ﺩﺭ ﺭﻭﺯ ﺭﻭﺷﻦ و ﺑﺎ ﺩﺭﻭﻍ و ﺣﻴﻠﻪ، ﺟﻴﺒﻬﺎﻱ ﻣﺎ ﺭا ﺯﺩﻧﺪ و ﺑﻪ ﺷﻌﻮﺭ ﻣﺎ ﺗﻮﻫﻴﻦ ﻛﺮﺩﻧﺪ و ﻣﺎ ﻧﺘﻮاﻧﺴﺘﻴﻢ اﻳﻦ اﺷﺨﺎﺹ ﺭا ﺳﺮ ﺟﺎﻳﺸﺎﻥ ﺑﻨﺸﺎﻧﻴﻢ.
ﺑﺎ ﺗﻮﻛﻞ ﺑﺨﺪا و ﻛﻤﻚ ﻫﻤﻪ ﻏﻴﺮﺗﻤﻨﺪاﻥ اﻳﻦ ﺁﺏ و ﺧﺎﻙ، ﺁﻧﮕﻮﻧﻪ ﺣﺮﻛﺖ ﺧﻮاﻫﻴﻢ ﻛﺮﺩ ﻛﻪ ﺧﻮﺩ و ﺁﻳﻨﺪﮔﺎﻧﻤﺎﻥ، ﺑﻪ ﻣﺎ اﻓﺘﺨﺎﺭ ﻛﻨﻨﺪ.
نامه‌ای دیگر
ارسالی از یک خانم غارت شده مؤسسه آرمان وحدت
من یکی از سپرده‌گذاران تعانی وحدت خوزستان هستم.
استان زرخیز خوزستان، استانی که قسمت اعظم سرمایه این کشور پهناور از این استان به‌دست می‌آید، و از قبل نفت، گاز، آب و برق، و زمینهای کشاورزی و میدانهای نفتی این استان، مردم سایر استانها در خوشی و آسایش به‌سر می‌برند.
امروز طرف صحبت من شما مسئولان بی‌وجدان نظام هستید، شمایی که انتظار می‌رود تلاش کنید زندگی مردم کشور راحت باشد، اما برعکس ماههاست که زندگی ما را جهنم کرده‌اید.
از نظر ما مردم، آقای روحانی، سران سه قوه، و آقای سیف، عاملان اصلی این خیانت به مردم هستند، و ایشان این توطئه بزرگ را با هم طراحی کردند.
از آنجایی که اختلاسهای اخیر، بواسطه پیشرفت تکنولوژی، خیلی زود آشکار و عموم مردم از آن با اطلاع می‌شوند، این بار دزدان حکومتی☝️ به‌دنبال راهی گشتند تا علاوه بر این‌که جیبهاشان را از پولهای کلان پر کرده می‌کنند، اسمی هم از آنها در میان دزدان و اختلاسگران بمیان نیاید، از اینرو برنامه ورشکستگی مؤسسات را بسیار دقیق و حساب شده طراحی کردند، چرا که اموال این بار از جیب مردم برداشته می‌شد، و مردم هم وکیل مدافعی نداشتند که از حقشان دفاع کند.

ما مردم با این‌که می‌دانیم تا به خیابانها بیاییم و فریاد حق‌طلبی سردهیم، توسط پلیس امنیت و فتا دستگیر و شماتت می‌شویم، اما باز از شما از خدا بیخبران هراسی نداریم.
بیایید حساب کنید در یک مؤسسه مثل، تعاونی وحدت غرب، که استانهای خوزستان، لرستان، همدان، ایلام بوشهر و… . را پوشش می‌داد، این همه سپرده‌گذار توسط بانک مرکزی چپاول شده‌اند، کسی که سپرده ۳۵ میلیونی داشته کمتر از ۲۵ میلیون دریافت کرده، سپرده‌گذار ۱۰۰ میلیونی ۷۰ میلیون و در پاره‌ای از موارد تا ۵۰ درصد سپرده مردم را دزدیده‌اند،
بدانید و آگاه باشید ما مردم مانند آتش زیر خاکستر هستیم، بترسید از روزی که این آتش همه شما و تمام آنچه را که طی این سالها دزدیده اید یکجا فنا کند.
وظیفه شما مسئولان بی‌کفایت و بی‌مسئولیت است که احقاق حق کنید، نه فقط برای ما خوزستانیها، بلکه برای همه خواهران و برادران تحت ظلم و ستم قرار گرفته در سراسر کشور، و نه تنها مؤسسه آرمان وحدت بلکه تمامی مؤسسات و تشکیلات، مثل کاسپین، البرز ایرانیان، افضل توس، پدیده شاندیز، ثامن‌الحجج، و، و، و، که ماشاء الله کم هم نیست این لیست طولانی دزدیها و غارتگریتان.
همگی ما منتظر دریافت کامل سپرده هایمان، و سود کامل آنها هستیم، چیزی که حق ماست، نه کمتر نه بیشتر و با خود فکر نکنید که مردم را با چندرغاز پول، فریب دادیم و دیگر همه چیز تمام شد، ما تازه اول راه مبارزه با شما هستیم منتظر باشید خشم مردم را خواهید دید.
باز یک نمونه دیگر
سلام من دوست عزیز۳۲۰م داشتم ۹۱م شده این دیگه چطوردزدی بود و الا یک دزد که به خانه و باغ کسی به دزدی میره انصاف داره نه این‌که همه رابدزدی
یک نمونه دیگر
سلام من ۱۲۰ داشتم الآن ۵۷ شده اما کوتاه نمی‌آیم باید کفن بپوشیم همه‌مان توخیابان
یک نمونه دیگر
من ۳۰۰ م داشتم ۱۲۰ م اومده
نمونه دیگه در مورد پروژه پدیده شاندیز
پدیده یه پروژه ساختمانی هست که از سال ۱۳۸۸شروع به کار کرده با مدیریت حاج محسن پهلوان…
۲۴ساعته تبلیغات داشتن در تلویزیون. روزنامه‌ها. مجلات. بروشورهای مختلف. هواپیماها. و… ..
سهمش با نرخ ۱۰۰تومن شروع شد و در سال ۱۳۹۳به ۱۲هزار تومن رسید و الحق هم پروژه‌ها به‌خوبی پیش رفت بهترین مصالح رو محسن پهلوان از کشورهای همسایه برای پروژه خریداری کرد…
۳۰هزار کارگر در پروژه پدیده یکی در مشهد و دیگری در کیش مشغول فعالیت بودن غیر از این دو مورد زمینها و املاک بسیار زیادی این شرکت در تمام کشور داراست…
انواع و اقسام مدیران و وزا سپاه و نیرو انتظامی سهام دار این شرکت هستند
در سال ۹۳یهو اومدن گفتن این پروژه نباید سهام به شکل آزاد میفروخته باید خریدو فروش در بورس میبوده اومدن جلوی فعالیت شرکت رو گرفتن (بعد از پنج سال که سهام می‌فروخت تازه یادشون اومد این کار غیرقانونی بوده)
الان پروژه افتاده دست دولت سهامی که ما ۱۲هزار تومن خریدیم شده ۸۰۰تومن و… .
جالبه اونموقع که میخواستن جلوی پروژه رو بگیرن سال ۱۳۹۳دادستان مشهد گفت در روزنامه که این پروژه غیرقانونی سهام میفروشه و باید باهاش برخورد بشه از اون طرف رئیس دادگستری روز بعدش گفت منظور دادستان پدیده نبوده است و این پروژه قانونی است.

ما الآن فهمیدیم که رئیس دادگستری و اقوامش سهامدار بودند و از الکی این حرف رو زد تا بتونه سهامش رو بفروشه و پولشو بگیره بعد هم که در پروژه رو تخته کردند
الان هم پنج تا بانک اومدن پانصد میلیارد وام دادن با سود ۱۸درصد تا این پروژه دوباره راه بیفته ولی این رو بگم برای تکمیل پروژه مشهد و کیش نزدیک به سه هزار میلیارد بودجه نیازه که معلوم نیست از کجا میخوان جور کنن.
البته من میدونم که کجاست تو جیب دولت هست و همه مارو باخاک یکسان کردند پولمون رو خوردن و سهام ۸۰۰تومنی به ما قالب کردند.