سرخط اخبار اجتماعی و حرکتهای اعتراضی جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶

اندازه متن
Aa Aa

سرخط ۱۷ آذر ۱۳۹۶ –

اخراج صدا و سیمای رژیم از دانشگاه:

دانشجویان شجاع دانشگاه ملی ایران موسوم به بهشتی، خبرنگاران مزدور وابسته به صدا وسیمای رژیم را با شعار ننگ ما ننگ ما صدا و سیمای ما از سالن آمفی تئاتر این دانشگاه اخراج کردند.

اعلام اعتصاب غذای دانشجویان دانشگاه نفت آبادان:

دانشجویان دانشگاه نفت آبادان روز شانزدهم آذر دست به اعتصاب غذا زدند. دانشجویان اعلام کردند این اقدام در اعتراض به بی توجهی نسبت به خواسته‌هایشان بوده است. دانشجویان و دانش آموختگان صنعت نفت اکنون وارد سومین هفته اعتراضات شان بخاطر بی توجهی وزارت نفت در استخدام دانشجویان این دانشگاه شدند. دانشجویان تابوت نمادین دانشگاه نفت را در پیشاپیش صفوفشان گذاشتند تا نشان دهند رژیم آخوندی مرگ این دانشگاه را هدف قرار داده است.

در آستانه شانزدهم آذر روز دانشجو، اشرف نشانهای داخل کشور با توزیع و نصب تراکتها و پلاکاردهایی در حمایت از جنبش دانشجویی پیشتاز فعالانه شرکت کردند و در دانشگاهها و اماکن مختلف پیام مبارزه علیه استبداد وغارتگری را گستراندند:

درگیری مردم روستای جلیزی با نیروی سرکوبگر انتظامی

حمله وحشیانه نیروی انتظامی برای غارت زمینهای مردم عرب روستای جلیزی بالا از توابع دهلران در استان ایلام با مقاومت سرسختانه مردم بخصوص زنان مواجه شد. نیروی سرکوبگر که با شلیک گاز اشک آور و گلوله و باتوم به مردم حمله کرده بود، شماری از زنان را نیز مجروح کرد و شمار دیگری را که تعدادی از زنان روستایی در میان آنان بودند را دستگیر کرد.

چپاول رسمی از حقوق کارگران به اسم حرم ائمه

تصویری که ملاحظه می‌کنید کارگران مخابرات خراسان رضوی منتشر کرده اند که رژیم آخوندی ۱۰ هزارتومان از درآمد ناچیز و یک چهارم خط فقر اونها به اسم ساختن حرم ائمه کسر می‌کند.کارگران گفتند این کسر حقوق اساسا بدون اجازه ما صورت می‌گیرد. این در حالیست که آستان قدس رضوی میلیاردها دلار درآمد سالانه دارد که تماما برای چپاول باند خامنه‌ای و مخارج دیکتاتور سوریه و جنگهای یمن و عراق و لبنان خرج میشود

تجمع  معلمان حق التدریسی در اهواز

جمعی از معلمان حق التدریسی اهوازى درمقابل دفتر همایون یوسفی عضو مجلس ارتجاع از اهواز تجمع کردند. آنها نسبت به انتخاب گزینشی استخدام در آموزش و پرورش اعتراض داشتند و خواهان بازنگری و اصلاح شیوه نامه آزمون جدید استخدام رسمی وزارت آموزش و پرورش شدند .

تجمع اعتراضی کارگران معدن سنگرود

کارگران معادن ذغال سنگ طبس در اعتراض به تبدیل وضعیت قراردادشان تجمع اعتراضی برپا کردند.

یکماه از زلزله استان کرمانشاه گذشت و همچنان مردم از نداشتن چادر و امکانات حداقلی محرومند. هلال احمر حتی مواد غذایی تاریخ گذشته را برای هموطنان ارسال می‌کند. صحبتهای مردم خود گویاست.