ادامه اعتصاب کارگران نیشکر هفته تپه – اخبار اجتماعی و حرکتهای اعتراضی ۲۰ آذر ۱۳۹۶

اندازه متن
Aa Aa

سرخط ۲۰ آذر ۱۳۹۶ – از سرخط صمیمانه‌ترین سلام‌ها رو خدمت شما تقدیم می‌کنیم، نخست سرخط برنامه امروز:

اعتراضات گسترده بازنشستگان و غارت‌شدگان در برابر مجلس ارتجاع

گزارشی در این مورد- وحشت رژیم آخوندی از افشاشدن در فضای مجازی گفتگوی روز

ثبت کتاب قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷ در کنگره آمریکا گفتگو با علیرضا جعفرزاده

اما نخست نگاهی به اخبار اجتماعی و حرکتهای اعتراضی

امروزعزا عزا‌ست امروز روز عزاست امروز حقوق بازنشسته زیر عباست امروز

گزارشهای تکمیلی از تظاهرات هزاران نفره اقشار مختلف اجتماعی در تهران حاکی از شعارهای کوبنده مردم علیه حاکمیت دزد و چپاولگر آخوندی بود. آنان شعار می‌دادند: «عزاعزاست امروز روز عزاست امروز حقوق بازنشسته زیر عباست امروز»، این همه بی‌عدالتی هرگز ندیده ملتی» «تا حق خود نگیریم از پا نمی‌نشینیم» و «فریاد فریاد از این همه بیداد». در بیانیه پایانی بازنشستگان در این تظاهرات از جمله آمده است: به تصاویری از تظاهرات بازنشستگان در بیانیه پایانی خود از جمله خطاب به کارگزاران رژیم گفتند: «امیدواریم این بارهم، راهبردتان بازی با روح و روان ما نباشد که اگر بار دیگر چون گذشته عهد و قولتان برآب نوشته شده باشد، کمر همت بسته‌ایم که داد خود را با دستان اراده و قدرت اتحاد، بستانیم. ما بازنشستگان برای پایان دادن به رنج تبعیض وبی‌عدالتی نه گردن کج می‌کنیم و نه در برابر کسی سرفرودمی‌آوریم زیرا خواسته‌ی ماقانونی‌ست و اعتراض تا رفع بی‌عدالتی وپایان دادن به بی‌توجهی وبی‌تفاوتی مسئولان، ادامه خواهد داشت».

گشتهای ويژه سپاه

محمدرضا یزدی سرکرده سپاه ضدمحمد رسول‌الله تهران در شورای قلابی شهر تهران در وحشت از گسترش اعتراضات مردمی و با تأکید بر این‌که «زلزله‌های اجتماعی» در تهران در حال رخ دادن است، خبر داد که این ارگان به‌زودی «گشتهایی ویژه» را راه‌اندازی خواهد کرد. سرکرده سپاه تهران در هراس از حتی گلایه‌های آبکی کارگزاران رژیم از سپاه اعلام کرد: «به‌صورت علنی و از «تریبونهای عمومی» انتقاد نکنند.»

ادامه اعتصاب کارگران خشمگین نیشکرهفت تپه

کارگران نیشکر هفت‌تپه به اعتراضات خود ادامه داده‌اند. آنان با بستن در اصلی شرکت با بیل و سایل وسایل دفاعی ایستادند تا چنان‌چه نیروهای سرکوبگر بخواهند حمله کنند به مقابله بپردازند.

تجمع اهالی روستای اسماعیلیه و اسلام‌آباد چمیان

جمعی از اهالی روستای اسماعیلیه و اسلام‌آباد چمیان از توابع شهرستان کارون در اعتراض به استخدام نیروی غیربومی که منجر به بیکاری نیروهای بومی شده است؛ در مقابل شرکت نیشکر سلمان فارسی تجمع کردند. در این تجمع هم‌چنین تعدادی از جوانان جویای کار شهرستان کوت عبدالله نیز در اعتراض به استخدام نیروی غیربومی شرکت کرده بودند.

ایستادگی کسبه پلاسکو در برابر غارتگری بنیاد مستضعفان

کسبه ساختمان اعلام کردند حاضر نیستند سرقفلی مغازه‌های خود را به زیر قیمت به بیناد غارتگر مستضعفان بفروشند. آنها گفتند ما ضررهای هنگفتی بردیم و هیچ اقدامات جبرانی از طرف دولت نداشته ایم.

 گرانی دوبرابری قیمت گازوییل و اعتراض لنج بران

به دنبال اعلام دو برابر شدن قیمت گازئیل در جنوب ایران برای لنج بران که به ۲ هزار تومان رسیده است، لنج بران معترض اعلام کرده‌اند که با اینکار بسیاری از لنج‌بران بیکار می‌شوند چون تماماً ضرر می‌کنند.

رژیم آخوندی آب و خاک ایران را از توان تولید تهی کرده است

عیسی کلانتری، رئیس سازمان محیط‌زیست رژیم اعتراف کرد که بر اثر تخریب محیط‌زیست توسط رژیم آخوندی «ایران با ظرفیت محدود آب و خاک، دیگر توان تولید محصولات برای ۸۰ میلیون جمعیت را ندارد». وی افزود: «در کشور بیش از منابع مصرف کرده‌ایم و در نتیجه خاک نیز به مانند آب به سمت ورشکستگی می‌رود»

نارضایتی مردم زلزله‌زده کرمانشاه

در آستانه یکماهه شدن زلزله استان کرمانشاه نارضایتی مردم مناطق زلزله‌زده نسبت به کمک نکردن ارگانهای حکومتی هم‌چنان ادامه دارد. تصاویری رو با هم ببینیم: