اخبار اجتماعی و حرکتهای اعتراضی ۲۱ آذر ۱۳۹۶

اندازه متن
Aa Aa

سرخط ۲۱ آذر ۱۳۹۶ – با گرمترین درودها و بهترین آرزوها از سرخط برای تک تک شما، نخست سرخط برنامة امروز:

  • گرانی دلار، باعث و بانی آن کیست؟ سودش به جیب چه کسی و دودش به چشم چه کسی می‌رود؟ گفتگوی اقتصادی هفته

  • گفتگویی دیگر در مورد افزایش شکاف طبقاتی در نظام آخوندی

نخست اخبار اجتماعی و حرکتهای اعتراضی امروز:

تجمع معلمان حق التدریسی در برابر مجلس ارتجاع

معلمان حق التدریسی در اعتراض به چپاول حقوقشان توسط آموزش و پرورش در برابر مجلس رژیم دست به تجمع زدند. معلمان خواهان استخدام رسمی هستند تا به میزان کمتری از حقوقشان غارت شود.

همزمان با تهران، در اردکان یزد جمعی از زنان معلم حق التدریسی در اعتراض در مقابل فرمانداری رژیم در این شهر تجمع کردند.

در اهواز هم معلمان حق التدریسی مقابل دفتر نمایندگان مجلس ارتجاع تجمع کردند.

ادامه اعتراضات کارگران زحمتکش هفت تپه

اعتصاب و اعتراض کارگران زحمتکش هفت تپه در پنجمین روز خود ادامه یافت. کارگران خواهان برچیده شدن بساط غارتگرانی که تحت عنوان بخش خصوصی، دستمزد کارگران را چپاول می‌کنند هستند. ۵ ماه است که حقوق کارگران رسمی و بیش از ۵ ماه است که حقوق کارگران قراردادی پرداخت نشده است.

تجمع اعتراضی دانشجویان صنعت نفت

دانشجویان دانشگاه صنعت نفت به اعتراضات خود در برابر ساختمان شرکت نفت در تهران ادامه دادند. آنها خواهان اجرای تعهد وزارت نفت مبنی بر استخدام فارغ التحصیلان دانشگاه نفت هستند.

تجمع اعتراضی مهندسان برق

جمعی از اعضای رشته برق سازمان نظام مهندسی استان تهران جهت پیگیری مطالبات خود دست به تجمع اعتراضی در ساختمان نظام مهندسی استان تهران زدند. دلیل این اعتراض حذف تدریجی مهندسان از گردش کار نظارت بر اماکن و گماردن شرکتهای وابسته به حکومت به جای آنهاست.

نان را از مردم نگیرید

روستائیان بی‌بی‌خاتونین از توابع بخش مارگون بویراحمد علیه از بین بردن اراضی کشاورزی شان دست به تجمع اعتراضی زدند. کشاورزان گفتند به بهانه احداث پتروشیمی سقاوه  می خواهند زمینهای کشاورزی ما را چپاول کنند و زندگی مان را نابود کنند.

ادامه تجمع اعتراضی کارگران کارخانه لاوان تابلو

کارگران کارخانه لاوان تابلو نسبت به پرداخت نشدن ماه ها حقوقشان مقابل استانداری کرمان

تجمع کردند. یکی از کارگران گفت مسؤلان استانداری درد ندارند. آنها اگر فقط یک روز در خانه چیزی برای خوردن نداشته باشند چه می کنند؟ اکثر کارگران متاهل هستند، چطور می توانیم با دست خالی جوابگوی همسر و فرزندانمان باشیم؟

ادامه اعتصاب کارگران شهرداری بندر ماهشهر

کارگران شهرداری بندر ماهشهر در اعتراض به ماهها پرداخت نشدن حقوق و مطالبات مزدی خود به اعتصاب خود ادامه دادند. آنان گفتند تا رسیدن به خواسته خود به این اعتراضات ادامه خواهند داد.