اخبار اجتماعی و حرکتهای اعتراضی ۲۵ آذر ۱۳۹۶

اندازه متن
Aa Aa

سرخط ۲۵ آذر ۱۳۹۶ – با سلام خدمت شما، برنامة سرخط رو شروع می‌کنیم، نخست سرخط برنامة امروز:

  • پیامدهای تصویب لایحه شفافیت مالی سران رژیم آخوندی در کنگره آمریکا

کنفرانس مطبوعاتی نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل در مورد افشای موشکهای شلیک شده رژیم آخوندی به یمن

گفتگوی روز با علیرضا جعفرزاده

  • ایستادگی کارگران هفت تپه و عقب نشینی کارگزاران رژیم. گزارشی در این مورد

 

نخست مروری سریع بر برخی از اخبار اجتماعی و حرکتهای اعتراضی:

 

اعتراض کشاورزان به غارتگری وزارت کشاورزی رژیم

در پی کاهش نرخ خرید برنج کشاورزان، توسط وزارت جهاد کشاورزی رژیم که باعث ورشکستگی بسیاری از شالیکاران شمال شده است، کشاورزان محمود حجتی وزیر کشاورزی رژیم را که به گیلان رفته بود مورد اعتراض قرار دادند و خواهان پاسخگویی شدند. یک کشاورز پرسید چرا هدف جمهوری اسلامی نابودی کشاورزان است؟ چرا با ورادات بی‌رویه برنج ما را نابود کرده‌اند؟ این آقازاده‌ها چه کسانی هستند؟ این حضرات چه کسانی هستند؟ کارگزاران رژیم در وحشت از اوجگیری این اعتراضات وزیر کشاورزی رژیم را از صحنه خارج کردند.

اهوازی می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد

جمعی از مردم اهواز در اعتراض به غارت آب کارون توسط سپاه پاسداران و انتقال آب از حوزه آبریز کارون و زاینده رود دست به تجمع زدند. آنان شعار می‌دادند: اهوازی می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد

وحشیگری مأموران شهرداری رشت با یک دستفروش

مأموران شهرداری رشت در یک اقدام وحشیانه اقدام به جمع‌آوری بساط یک دستفروش کردند که با مقاومت او و همسرش مواجه شدند.

ایستادگی در برابر غارت زمینها

مالکان زمنیهای خرد در منطقه کوثر هشتگرد در استان البرز در اعتراض به چپاول زمینهایشان توسط دولت آخوند روحانی تجمع کردند. مردم غارت شده گفتند ما این زمینها را چند سال است که برای ساخت و ساز خریده‌ایم اما دولت می‌خواهد آنها را به چنگ خود بیاورد و ما را از زمینها بدون پرداخت پول بیرون کند.

اعتراض معدن کاران به پرداخت نشدن 13ماه حقوق

کارگران معدن آق در بند، در اعتراض به پرداخت حقوق معوقه خود؛ دست به تجمع و اعتراض زدند. فرماندار سرخس از پرداخت نشدن 9ماه حقوق کارگران معدن آق‌دربند سرخس خبر داد.

اخراج ۱۰۰کارگر کارخانه کرپ ناز هرسین

در ادامه روند اخراج کارگران؛ کارخانه کرپ ناز هرسین به‌دلیل ورشکستگی، 100کارگر دیگرش را اخراج کرد. کارخانه کرپ ناز در سال 1392با 300کارگر و چهار شیفت کاری فعالیت داشته و پس از آن از اواخر سال 93مشمول ماده 140قانون تجارت (ورشکستگی) شد و میزان نیروهای خود را به 220و سه شیفت کاری تقیلیل داده و در نهایت در روزهای اخیر با تسویه 100 کارگر خود، با حدود 120کارگر و دو شیفت کاری در سراشیبی ورشکستگی افتاده است.
ورشکستگی کارخانه‌ها به‌دلیل واردات سودآور توسط پاسداران و کارگزاران رژیم است که یکی پس از دیگری از دور تولید خارج می‌شوند.

بریدن درختان توسط ایادی رژیم

کارگزاران رژیم آخوندی در ادامه غارتگریهای خود از جنگلهای شمال اقدام به قطع یکصد اصله درخت در جاده چالوس کرده‌اند که توسط مردم محلی افشا‌ شده است.
۳۴ روز از زلزله استان کرمانشاه میگذره و مردم زلزله‌زده هم‌چنان در محرومیت به‌سر می‌برند گوشه‌هایی از درد و رنج مردم را ببینیم: