اخبار اجتماعی و حرکتهای اعتراضی ۱ دی ۱۳۹۶

اندازه متن
Aa Aa

سرخط ۱ دی ۱۳۹۶ – در آغاز فصل زمستان از برنامه سرخط به همه شما سلامهای گرممون رو میرسونیم. ابتدا سرتیتر موضوعات:

آیا دستور وزیر کشور رژیم مبنی بر ممنوعیت کولبری قابل اجراست؟ گفتگوی روز

فریاد کشاورزان به سایر اعتراضات اجتماعی می‌پیوندد. گزارش روز

نخست مروری بر برخی خبرهای اجتماعی و حرکتهای اعتراضی

به دنبال زلزله‌ای که در شب آخر آذر در ملارد تهران اتفاق افتاد، خانم مریم رجوی هموطنان را به هوشیاری و آمادگی و همبستگی و همیاری هر چه بیشتر در این خصوص فراخواند

در ادامه فعال شدن زمین‌لرزه‌ها در ایران شب گذشته نیز زمین‌لرزه‌یی به قدرت 5 و دو دهم درجه در مقیاس ریشتر شهرستان کوهبنان در استان کرمان را لرزاند. این زمین‌لرزه که در عمق 10کلیومتری زمین به‌وقوع پیوست موجب ترس و وحشت مردم کوهبنان و شهر‌های همجوار شد. بر اساس گزارشهای اولیه به منازل مسکونی خسارات زیادی وارد شد و تعدادی از هموطنان مجروح شدند.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری تربت حیدریه

کارگران شهرداری تربت حیدریه در اعتراض به پرداخت نشدن ۳ماه حقوق عقب‌افتاده خود مقابل ساختمان فرمانداری رژیم در این شهر تجمع کردند.

فاضلاب شهری را در روستا تخلیه نکنید

جمعی از مردم رامسر به‌ویژه زنان در مقابل فرمانداری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند. آنان نسبت به احداث تصفیه خانه فاضلاب شهری در مناطق روستایی اعتراض داشتند. مردم معترض بنری در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود:وعده وعید نمی‌خوایم جواب قاطع میخوایم. احداث تصفیه خانه فاضلاب شهری در منطقه روستایی چرا؟؟ ؟

تجمع اعتراضی و خشم مالباختگان مؤسسه کاسپین کرمان

غارت‌شدگان مؤسسه کاسپین در کرمان در اعتراض به مسترد نکردن پولهایشان توسط این مؤسسه وابسته به سپاه، تجمع کردند. آنان از جمله شعار می‌دادند: «دولت به این بی‌غیرتی هرگز ندیده ملتی» و «غارتگری کافیه جیب ملت خالیه». یا حجت بن الحسن کلید رو بگیر از حسن.

ادامه اعتراضات کارگران دیارخودرو

کارگران کارخانه دیار خودرو در گلپایگان به اعتراضات خود نسبت به پرداخت نشدن ۱۲ ماه حقوقشان برای چندمین بار دست به تجمع زدند. بر روی پلاکارد کارگران نوشته شده بود:کارکنان دیار خودرو گلپایگان 12ماه حقوق نگرفتند. مسئولان گلپایگان کجایید؟

 

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه سیمان داراب

در پی تعطیلی رستوران کارخانه سیمان داراب، و اخراج 18نفر از کارگران، آنان دست به تجمع اعتراضی زدند. کارگران گفتند ما ۱۲ تا ۲۰ سال سابقه کار داریم اما هیچ توجهی به آن نمی‌شود.

تجمع اعتراضی کارکنان مجتمع سلامت در تبریز

کارکنان مجتمع‌های سلامت تبریز در اعتراض به پرداخت نشدن ۳ماه حقوق عقب‌افتاده در مقابل ساختمان این مجتمع تجمع کردند.

ادامه اعتراضات علیه انتقال آب از سرشاخه‌های کارون

در اهواز مردم در اعتراض به انتقال سرشاخه‌های رودخانه کارون در کیانپارس جاده ساحلی تجمع کردند. آنان خواهان متوقف شدن این پروژه چپاولگرانه رژیم آخوندی شدند.

سه ماه حقوق کارگران شهرداری تربت حیدریه پرداخت نشده است

در تربت حیدریه کارگران شهرداری در اعتراض به پرداخت نشدن ۳ماه حقوقشان در مقابل ساختمان فرمانداری رژیم تجمع کردند.

آخرین خبر هم از ارومیه

کارگری که مشاهده می‌کنید به‌دلیل اعتراض به نپرداختن حقوق از کار اخراج شده ولی به اعتراض خود ادامه داده است. بر روی پلاکاردی که در دست دارد نوشته است: پیامبر اکرم فرموده حق کارگر را عرقش خشک نشده بدهید. من کارگر هم عرقم خشکیده هم خون بدنم. بچه‌هایم سوء تغذیه گرفتند. چندماه است میوه ندارند. حقوقم پرداخت نشده.من کارگر اول سال بچه‌هایم را بدون لباس و کیف و دفتر به مدرسه فرستادم. حقوقم پرداخت نشده. من کارگر ۳ ماه است پول سرویس مدرسه ندادم دگر سوار نمی‌کند. بچه‌هایم دیگر روحیه تحصیل ندارند. ترک تحصیل کردند. من کارگر از خجالت بقال سر کوچه سرم پایین است. حقوقم را ندادند. من کارگر به‌خاطر دو میلیون بدهی فردا می‌روم زندان و هزاران درد دیگر.