اخبار اجتماعی و حرکتهای اعتراضی ۲ دی ۱۳۹۶

اندازه متن
Aa Aa

سرخط ۲ دی ۱۳۹۶ – سلام بر شما همراهان برنامه سرخط. نگاهی به سرتیتر موضوعات:

موج اعتراضات اجتماعی و هراس رژیم آخوندی. گفتگوی روز

کوهبنان، با اندک زلزله شهری ویران شد. گزارشی از زلزله کوهبنان

اما نخست نگاهی سریع به خبرهای اجتماعی و حرکتهای اعتراضی امروز

ما را از کار اخراج نکنید

بیش از ۴۰۰ نفر از کارشناسان و مراقبین خانه‌های بهداشت اصفهان در اعتراض به برگزاری آزمونی با هدف اخراجشان از کار مقابل مرکز بهداشت شماره ۲ اصفهان تجمع کردند.
یکی از تجمع‌کنندگان گفت: به‌صورت ناگهانی به ما گفته شد که باید در آزمونی شرکت کنیم، این آزمون با هدف اخراج نیروها برگزار می‌شود و ما در قالب طرح تحول نظام سلامت قراردادی شده‌ایم. ما کارمندان این شرکت هستیم و نمی‌خواهیم مجدداً آزمون بدهیم. یکی دیگر از معترضان گفت: می‌خواهند کسری بودجه وزارت بهداشت را با اخراج ما جبران کنند در حالی که بودجه را نباید خرج سوریه و یمن کنند.
همزمان در تبریز جمعی از کارکنان مجتمع‌های سلامت تبریز در اعتراض به پرداختن نشدن ۳ ماه حقوقشان دست به تجمع اعتراضی زدند. آنها بر روی پلاکاردهایشان نوشته بودند: «حقوق ۳ماه خود را می‌خواهیم» و «چرا کسی از مسئولان پاسخگو نیست؟».

تجمع اعتراضی غارت‌شدگان پرهام آزادشهر

جمعی از غارت‌شدگان خرید و فروش خودرو شرکت پرهام در آزادشهر استان گلستان در اعتراض به چپاول پول‌های خود توسط این مؤسسه مقابل بانک ملی دست به تجمع زدند. آنها گفتند بیش از 250 میلیارد تومان از پول 1500 سرمایه‌گذار دست صاحبان این شرکت است. غارت‌شدگان پرهام هم‌چنین به همدستی کارگزاران قضایی رژیم با غارتگران مؤسسه پرهام اعتراض داشتند و گفتند بعد از گذشت یک‌سال هنوز هیچکس پاسخگو نیست.

ادامه تجمعات اعتراضی کارگران ماشین‌آلات صنعتی تراکتور در تبریز

کارگران ماشین‌آلات صنعتی تراکتور در تبریز در اعتراض به بسته شدن کارخانه برای ششمین روز پی‌درپی، پشت درهای پلمپ شده کارخانه تجمع کردند. آنان گفتند ما تعطیلی کارخانه و بیکاری را نمی‌پذیریم.

ادامه اعتراضات خریداران مجتمع آدینه

تعداد بسیاری از خریداران مجتمع آدینه در رشت بار دیگر در اعتراض به واگذار نکردن واحدهای خریداری شده خود در مقابل ساختمان این مجتمع تجمع کردند.

بودجه برای انتقال آب کارون محکوم است

جمعی از مردم خوزستان در اعتراض به تعیین ردیف بودجه سال ۹۷ برای انتقال آب کارون دست به تجمع اعتراضی زدند و آنها را بودجه ننگین برای پروژه‌های اهریمنی خواندند.
اعلام ۲ ردیف بودجه برای اجرای پروژه‌های انتقال اب کارون، سپاه پاسداران و مافیای آب در حکومت آخوندی را حتی از گرفتن مجوز از محیط‌زیست هم بی‌نیاز می‌کند.

مرگ بر بیکاری

جوانان جویای کار در خرمشهر مقابل مسجد جامع این شهر با شعار «سه هفته است بیکاریم» و «مرگ بر بیکاری» دست به تجمع اعتراضی زدند.