اخبار اجتماعی و حرکتهای اعتراضی ۳ دی ۱۳۹۶

اندازه متن
Aa Aa

سرخط ۳ دی ۱۳۹۶ – سلامهای گرم ما رو در سومین روز زمستان پذیرا باشید. همراه هستیم با شما با برنامه سرخط. نخست سرتیتر موضوعات:

  • فقر مطلق در ایران رو به گسترش در عین ادعای ریشه کنی فقر مطلق توسط آخوند روحانی. گفتگوی روز با یزدان حاج حمزه عضو شورای ملی مقاومت ایران

حذف ۱۶۰ قلم از داروها از پوشش بیمه ها گامی دیگر در جهت سرقت از جیب مردم.

 

اما نخست اخبار  سرخط یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶:

 

دانشجویان: کنترل های امنیتی را متوقف کنید

دانشجویان دانشکده زبان های خارجی دانشگاه تهران روز شنبه در اعتراض به فضای امنیتی و سرکوب  در دانشگاه اعتراض کردند و  سینی های غذای خود را در محوطه دانشگاه چیدند. دانشجویان  از جمله خواستار توقف فوری کنترل های سرکوبگرانه حراست به ویژه در مورد  دختران  دانشجو شدند

 

تا آخرین ریال گرفتن پولمان ایستاده ایم

در تهران غارت شدگان مؤسسات وابسته به سپاه یعنی آرمان و  البرز  ایرانیان در اعتراض به پرداختهای قطره چکانی و سردواندن غارت شدگان برای دریافتهایشان در  مقابل بانک تجارت تجمع اعتراضی برگزار کردند. آنان شعار می‌دادند:

تجارت حیا کن مسدودی را رها کن -تا حسابها مسدوده هر روزهمین بساطه-پرداخت نصفه نیمه عاقبتش همینه- اسلام روکردن پله مردم  روکردن ذله

 

جوانان خرمشهر: تا کی بیکاری

در خرمشهر جوانان جویای کار برای چندمین روز متوالی دست به اعتراض زدند  و در مقابل دفتر عضو مجلس آخوندی از این شهر تجمع کردند. بر روی بنرهای این جوانان نوشته شده است: تا کی باید جوانان بیکار خرمشهر بلاتکلیف باشند.

 

جان زندانی سیاسی رضا شهابی در خطر است

جان زندانی سیاسی رضا شهابی بر اثر سکته دوم وخیم گزارش شده است.  او چند روز پیش یک سکته خفیف مغزی کرد. اما به گفته خانواده او، در آخرین ملاقات، علائم یک سکته دیگر هم در او دیده شده است. دژخیمان از اعزام وی به بیمارستان ممانعت به عمل می آورند. سندیکای کارگران شرکت واحداتوبوسرانی تهران با انتشار بیانیه ای از همه کارگران و سازمانهای کارگری در ایران و در سراسر جهان خواست برای نجات جان وی تلاش کنند

تصاویری رو هم ببینیم از تهاجمات وحشیانه مأموران شهرداری رژیم به دستفروشان مشهد و تبریز

 

کارخانه تراکتورسازی را بازکنید

در تبریز اعتراض کارگران کارخانه تراکتورسازی برای هشتمین روز ادامه داشت. معترضان مقابل این کارخانه پلمب شده تجمع کرده و خواستار بازگشایی و حل مشکلات این کارخانه شدند.

 

۵ ماه حقوقمان را بدهید

کارگران شرکت زیربنایی والفجر در رفسنجان در مقابل دفتر امام جمعه رژیم تجمع کردند. آنها به پرداخت نشدن 5ماه حقوق عقب افتاده و نداشتن امنیت شغلی اعتراض کردند.

 

تجمع در الیگودرز

کارگران شهرداری الیگودرز در اعتراض به فعالیت شرکت انبوه سازی در مقابل فرمانداری الیگودرز تجمع کردند.

 

سه ماه حقوق معلمان پرداخت نشده

معلمان حق التدریس در ارومیه در اعتراض به عدم دریافت 3ماه حقوق معوقه و عدم اجرای قانون مربوطه مجلس برای استخدام بدون آزمون؛ در مقابل استانداری ارومیه تجمع کردند.

 

اعتراض به آلودگی هوای تهران

جمعی از مردم و جوانان در تهران در اعتراض به شدت آلودگی هوای تهران مقابل شهرداری تهران در خیابان بهشت تجمع کردند. آنها دستنوشته هایی داشتند که روی آنها نوشته شده بود: «تهران شده چرنوبیل»؛ «اتوبوس فرسوده شهر را کرده آلوده»؛ «دولت باید هوای ملت را داشته باشد»؛‌ «100میلیارد تومان برای فیلتر دوده کجاست»؟

 

اعتراض کارکنان طرح تحول سلامت

کارکنان شرکتی طرح تحول سلامت اصفهان در اعتراض به اخراج کارکنان؛ در مقابل استانداری اصفهان تجمع کردند.

 

اعتصاب پزشکان متخصص

پزشکان متخصص در کلینیک تخصصی واقع در درمانگاه خیریه امیرالمومنین در شوش در اعتراض به عدم دریافت معوقات مزدی خود اعتصاب کرده و از حضور در درمانگاه برای ویزیت بیماران خودداری کردند.

 

تظاهرات در اهوار در اعتراض به انتقال آب کارون

مردم اهواز در اعتراض به انتقال آب کارون دست به تظاهرت در اهواز زدندآنها شعار میدادند: «کارون خونمه، خوزستان جونمه»؛ «یه قطره آب کم بشه؛ اهواز قیامت میشه»؛ «نفت و گاز و چاپیدی، آب هم تو هی دزدیدی؛ دیگر چیزی نمونده؛ به خونِمون رسیدی».

 

فیلمی از مشکلات مردم زلزله زده کرمانشاه

۴۰ روز پس از زلزله مردم زلزله زده استان کرمانشاه همچنان در اولیه ترین مسائل مشکل دارند