• تظاهرات ۱۰ هزار تن از مردم مشهد

 • تظاهرات ۱۰هزار تن از مردم مشهد با شعار مرگ بر ديكتاتور و مرگ بر آخوند روحاني عليه گراني سرسام آور وچپاول  و فساد حکومت آخوندی
 • مريم رجوي: قيام قهرمانانه مردم مشهد و دیگر شهرهای میهن بیانگر خواست عموم مردم براي سرنگوني آخوندها ست
 • از صبح امروز پنجشنبه 7 ديماه،  هزاران تن از  مردم قهرمان و به پاخاسته مشهد و ديگر شهرهاي ميهن عليه گراني سرسام آور با شعار مرگ بر ديكتاتور دست به تظاهرات زدند و عليه سران و كارگزاران رژيم شعار سردادند.

  خانم مريم رجوي به مردم قهرمان مشهد و نيشابور و كاشمر و بيرجند و شاهرود که با شعار مرگ بر دیکتاتور، مرگ بر روحاني، عليه گراني و بيكاري و فساد قيام كرده و با نيروهاي سركوبگر به مقابله پرداخته اند، درود فرستاد و نقش برجسته و شجاعانه زنان در اين خيزش بزرگ را ستود و افزود:‌ راه مقابله با گرانی و چپاول و آزادی‌کشی و انواع تبهکاری‌هایی که رژیم ولایت فقیه برای حفظ خود بر مردم ایران تحمیل کرده، ارتقا همین اعتراض‌ها به‌خیزش عمومی برای به‌زیر کشیدن استبداد مذهبی است. وی با اشاره به‌اعتراف روز گذشته ولی فقیه ارتجاع که گفت« حفظ نظام اسلامی در طول این چهل سال,  فشار عظیمی را بر این کشور و بر این ملّت وارد می‌کند» افزود:‌ براثر این فشار عظیم، بخش اعظم درآمدهای کشور سهم ولایت فقیه است، پرداخت مالیات‌های ظالمانه، خرد شدن کمر‌ها زیر بار گرانی و نیز سرکوب و محرومیت از هرگونه آزادی سهم مردم ایران است. به‌نحوی که امروز تحت حاکمیت خامنه‌ای و رئیس دولت خدمتگزارش روحانی، گرسنگی، خرید نان قسطی، فروش نوزاد، گورخوابی و کول‌بری به‌بخش زیادی از هموطنان ما تحمیل شده است.

  وي از عموم مردم بويژه جوانان خواست در حمايت از خيزش بزرگ مشهد بپاخيزند. وي افزود قيام قهرمانانه امروز در بخشهاي وسيعي از ايران، بار ديگر نشان داد سرنگوني رژيم آخوندي و استقرار دمكراسي و حاكميت مردمي يك خواست ملي و سراسري است.

  خانم مريم رجوي گفت در حاليكه اكثريت قاطع مردم ايران از فقر و تورم و بيكاري رنج مي برند، بخش عمده ثروت و درآمدهاي كشور هزينه دستگاههاي نظامي و امنيتي و جنگ افروزي و مداخلات منطقه اي ميشود و يا توسط سردمداران رژيم چپاول و به حسابهاي بانكي آقازاده ها سرازير ميگردد، لذا تا اين رژيم بر سركار است وضعيت اقتصادي و معيشتي مردم وخيم تر ميشود و تنها راه خلاصي از مشكلات اقتصادي و اجتماعي سرنگوني رژيم آخوندي است.

 • قیام خراسان-شماره ۲

  تظاهرات ۱۰هزار تن از مردم مشهد

  با شعار «مرگ بر دیکتاتور» «مرگ بر گرانی»

  تظاهرات مردم مشهد که در اعتراض به گرانی صبح روز پنجشنبه از میدان شهدا؛ مقابل ساختمان شهرداری این شهر آغاز شد به سرعت منطقه وسیعی از شهر را فرا گرفت و جمعیت آن به ۱۰ هزار تن بالغ شد. تظاهرکنندگان که تمامی اقشار از زن و مرد؛ افراد سالخورده و کودکان؛‌ را شامل می شد شعار می دادند «مرگ بر گرانی»، «دولت اعتدالی؛ با وعده های خالی»، «یه اختلاس کم بشه؛ مشکل ما حل میشه». «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران». حضور زنان در این تجمع؛ چشمگیر بود.

  قبل از شروع تجمع؛تعداد زیادی از نیروهای سرکوبگر انتظامی و گارد ضدشورش در محل حاضر بودند. ولی بدليل كثرت جمعيت نتوانستند كاري از پيش ببرند. مردم؛ صفوف نیروی انتظامی را کنار زده و به تظاهرات ادامه دادند. نیم ساعت بعد از تجمع؛ جمعیت به سمت حرم امام رضا (ع) حرکت کرد. غارت شدگان مؤسسات مالی مختلف هم به این تجمع پیوستند. مأموران نیروی انتظامی به منظور ارعاب و پراکنده ساختن مردم اقدام به تیراندازی هوایی و پرتاب گاز اشک آور کردند. اما‌ جوانان آنها را هو کرده و گاز اشک آور را به سمت نیروهای رژیم برگرداندند. مردم شعار می دادند: «پلیس برو دزد را بگیر»، «مرگ بر روحانی» و «مرگ بر ديكتاتور».

  هنگام تجمع مردم در مقابل حرم امام رضا نیروی انتظامی به مردم حمله کرد و شماری از آنها را به شدت مضروب کرد مضروب کردن و اسپری پاشیدن به صورت یکی از خانمها خشم مردم را برانگیخت. مردم در اعتراض به این یورش وحشیانه تعدادی از بلوکهای وسط خیابان و تابلوها و نرده ها را شکستند و مأمورانی را که متعرض خانمها شده بودند را گوشمالی دادند. ورود ماشینهای آبپاش نیروی انتظامی بر خشم مردم دامن زد و مردم در مقابل تیراندازی عوامل نیروهای سرکوبگر با سنگ؛ چوب و شیشه به سمت ماشین آبپاش حمله کردند و با نیروهای سرکوبگر که به سوی آنها تیراندازی می کردند درگیر شدند. این جنگ و گریز شماری مصدوم و مجروح بر جای نهاد. تعدادی از نیروهای سرکوبگر وحشتزده از مقاومت مردم سوار بر موتور سیکلتهای خود شده و از محل فرار می کردند.

  دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

  ۷دی ۱۳۹۶

 • رژيم آخوندي در وحشت از گسترش تظاهرات هزاران نفره مردم نيروهاي سركوبگر انتظامي را بطور گسترده وارد صحنه كرد و به منظور پراكنده كردن تظاهركنندگان، اقدام به شليك گلوله هاي پلاستيكي  و گاز اشك آور و مقابله با مردم با ماشين هاي آب پاش كردند.

  هزاران مزدور يگان ويژه با سلاح و تجهيزات در خيابانهاي مشهد حاضر بودند و يك حكومت نظامي اعلام نشده را ايجاد كردند اما مردم به جان آمده با دستان خالي به مقابله با آنان برخاستند

  مردم بجان آمده مي گفتند كه سپاه و نيروي انتظامي  بما حمله كردند و ما هم  پاسخ شان را داديم.

  مردم مشهد با شعارهاي نترسيد نترسيد ما همه با هم هستيم و توپ تانك فشفشه ديگر اثر ندارد و خوني اگر ريخته شه ايران قيامت ميشه ، در مقابله با مزدوران سركوبگر رژيم، به خطوط بي آر تي  كه در مسيرشان بود حمله كردند و با سنگ مزدوران را مورد حمله قرار داده و آنها را به عقب راندند.

  در جريان درگيري مردم با مزدوران سركوبگر رژيم، شماري از تظاهركنندگان مجروح شدند.

   

  خبرنگار سيماي آزادي در گزارشي از تظاهرات مشهد مي گويد:

  تظاهرات مردم به جان آمده مردم عليه گراني سرسام آور علاوه بر مشهد در شهرهاي مختلف نيز برگزار شد

  در نيشابور مردم بجان آمده عليه تروريسم صادراتي رژيم شعار سردادند سوريه رو رها كن فكري بحال ما كن

 • در كاشمر مردم شعار مي دادند  غيرت هر ايراني، مرگ بر گراني.در يزد نيز مردم معترض عليه گراني در خيابان مجاهدين اين شهر دست به تظاهرات زده و عليه كارگزاران حكومتي و گراني شعار داده اند.

  همچنين در  بيرجند ، شاهرود و نوشهر نيز مردم به اجان آمده عليه گراني سرسام آور دست به تظاهرات زدند و عليه سران و كارگزاران رژيم شعار سردادند

 • خبرگزاري فرانسه: اعتراضات در دومين شهر بزرگ ايران در اعتراض به گراني و بيكاري

  خبرگزاري فرانسه گزارش داد: روز پنجشنبه (مردم)… در مشهد دومين شهر ايران و ساير شهرها در اعتراض به افزايش قيمت‌ها و بي‌كاري به خيابان‌ها آمدند…

  (تظاهركنندگان) شعار مي‌دادند: «مرگ بر ديكتاتور». آنها با ابراز خشم از… اين‌كه حكومت به‌جاي تمركز بر بهبود شرايط كشور، توجهش را به (ساير نقاط منطقه) معطوف كرده شعار «نه غزه نه لبنان، جانم فداي ايران» سر مي‌دادند.

 • رويتر:(مردم) در مشهد به خيابان‌ها آمدند و عليه حكومت شعار دادند.

  روز پنجشنبه (مردم) در مشهد دومين شهر بزرگ ايران در اعتراض به گراني به خيابان‌ها آمدند و عليه حكومت شعار دادند.

  تصاوير منتشر شده…، تظاهركنندگان مشهد را نشان مي‌دهد… كه شعار «مرگ بر ديكتاتور» و «مرگ بر روحاني» سر مي‌دهند…. تظاهركنندگان هم‌چنين شعار مي‌دادند:  «سوريه را رها كن، فكري به حال ما كن» و به اين ترتيب اعزام نيروهاي (رژيم) ايران در حمايت از اسد عليه قيام (سوريه)… را مورد اعتراض قرار مي‌دادند.

 • آسوشیتدپرس: تظاهرات چندین هزار نفر در شهرهای خراسان علیه گرانی

  آسوشیتدپرس نوشت: تظاهرات کنندگان در ایران بعد از یک راهپیمایی علیه گرانی توسط مأموران دستگیر شده اند.

  چندین هزار نفر در دست کم سه شهر دیگر خراسان تظاهرات مشابهی برگزار کردند.

  قیمت های بسیاری از کالاهای پایه ازجمله تخم مرغ در روزهای اخیر 30-40درصد افزایش داشته است.

 • قيام نه به گراني – اطلاعیه شماره ۳ دبیرخانه شورای ملی مقاومت: تظاهرات در شهرهای نیشابور، کاشمر، شاهرود بیرجند و نوشهر و یزد

  همزمان با قیام مشهد، مردم شهرهای نیشابور، کاشمر، شاهرود، بیرجند و نوشهر و یزد نیز در اعتراض به گرانی و شرايط طاقت فرساي معيشتي دست به تظاهرات زدند.

  مردم مشهد در مسیر تظاهرات هنگام عبور از باغ نادری در مقابل یورش پاسداران و نیروهای گارد ضد شورش و تیراندازی آنها شعار می‌دادند:‌ «توپ ، تانك فشفشه ديگراثرنداره».

  فرماندار مزدور مشهد اعتراض مردم به ستوه آمده مشهد را «تجمع غیرقانونی که مجوزی از قبل برای آن صادر نشده بود» خواند و گفت:. تعدادی از افرادی که قصد تعرض به اموال عمومی و تخریب آنها را داشتند توسط مأموران نیروی انتظامی بازداشت شدند.

  بیش از هزار تن از مردم نیشابور با شعارهای «ما اعتراض داریم به قیمتهای بالا»، «نترسید نترسید ما همه با هم هستیم» و «سوریه رو رها کن فکری به حال ما کن»و «مفسد اقتصادي اعدام بايد گردد» دست به اعتراض زدند. آنها با شعار «ای جوان ایرانی بلند شو بلند شو»جوانان را به قیام و پیوستن به اعتراضات دعوت می کردند.

  در کاشمر مردم شعار می دادند: «غیرت هر ایرانی مرگ بر گرانی».

  در بيرجند صدها تن از مردم در تظاهرات اعتراضی خود خواهان استعفاي دولت روحانی شده و شعارهای مرگ بر ر وحاني. مرگ بر گراني، مرگ بر تورم، مرگ بر دروغگو سر دادند.

  در يزد نيز مردم معترض عليه گراني در خيابان مجاهدين اين شهر دست به تظاهرات زده و عليه كارگزاران حكومتي و گراني شعار دادند.

  خانم مريم رجوي با درود به قيام كنندگان از عموم مردم به ويژه جوانان خواست به قيام «نه به گراني» بپيوندند. وي قيام امروز را مبين خواست عموم مردم براي سرنگوني رژيم آخوندي توصيف كرد.

  دبیرخانه شورای ملی مقاومت

  ۷ دی ۱۳۹۶

   

تظاهرات ۱۰ هزار تن از مردم مشهد با شعار مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر روحانی